Jump to content


Naim 5si


Engine

Recommended Posts

Ja ne volim previse nova naim pojacala. Skupa su i dosta preko svoje vrednosti, imam osećaj da su dosta spustili kvalitet nizim modelima da bi se stalno imala potreba za apgrejdom.To je totalno suprotno prvobitnoj naim filozofiji i mislim da se JV u grobu oko toga prevrće.Sa starim naim pojacalima i sa osnovnim modelima ljudi zive 30-40g uz redovan servis na svakih 10-15g.Doduse ta mamipara je opsta filozofija danasnjeg hifi-a.

Nait 5 zvuci totalno bezvezno sa sbl.Dok sa starim naitom od 30w crvrkuću kao da su dve totalno razlicite firme.5i sam slusao,na drugom mestu uporedo sa svojim ampom i to je već bilo bolje,licilo je na naim...ali i dalje mislim da je neki nizi stari kombo high end za danasnje integralce.Za moje usi naravno.Dobar marketing i zvezdice casopisa cine da sam u manjini.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo ovako da postavimo stvari, stari naimi su bolji od novih, novi su preskupi. Ali ako neko ipak hoće novo, šta je to u cijeni do 1000 E a da je bolje od Naim5si?

Na ovom forumu su novi Marantzi prestavljeni kao "teška konfekcija", Nad je "kinesko smeće", Rotteli su preoštri, Naimi precijenjeni...

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Engine said:

Ajmo ovako da postavimo stvari, stari naimi su bolji od novih, novi su preskupi. Ali ako neko ipak hoće novo, šta je to u cijeni do 1000 E a da je bolje od Naim5si?

Na ovom forumu su novi Marantzi prestavljeni kao "teška konfekcija", Nad je "kinesko smeće", Rotteli su preoštri, Naimi precijenjeni...

Eh taj vorum :-)  samo zbuni coeci.....a da su preskupi polovni naim uredjaji, jesu, ali opet kada se pogleda da audiolab star dvadeset i kusur leta kosta 250-350eura, a kupiti nesto novo u toj cenovnoj klasi zvuci znanto losije nego taj second hand ...lab, lako se dodje do zakljucka da je bolji taj ...lab  ili naim u second handu nego new brand mashin gevez, jer taj new brand je teski shit.mslm zvucno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Engine said:

Ali postoje ljudi koji neće polovan uređaj, polovne cipele, polovan televizor, polovan zvučnik, polovan trosjed...

Naravno , slazem se potpuno sa vama....

...onda su u ovom nasem hobiju osudjeni li da slusaju prosek, ili da trknu do banke po neki kredit, trece nema  (jedino ako nemaju tetku u Kanadi, strica u Australiji :-)  _).

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Engine said:

Ajmo ovako da postavimo stvari, stari naimi su bolji od novih, novi su preskupi. Ali ako neko ipak hoće novo, šta je to u cijeni do 1000 E a da je bolje od Naim5si?

Na ovom forumu su novi Marantzi prestavljeni kao "teška konfekcija", Nad je "kinesko smeće", Rotteli su preoštri, Naimi precijenjeni...

Ne postoji tačan odgovor, napravi spisak pa probaj da nađeš negde i poslušaš :) 

A što ne poslušaš neku "egzotiku" tipa nešto od jačih Dayens modela? Idi poslušaj u Šabac... Ili neka Rega... Ili nešto od drugih domaćih konstruktora...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da novi naim uopste nije skup polovan.Jos u garantnom roku bude u pola cene...skup je nov.Polovan nait 1 je skuplji od naim 5 i ode odmah.Nait 3 je ok,imao ga u obliku nap90.

Ko ima i hoće novo uopste ne treba da se obazire na forum,sta će mu polovan trosed.Sto ne znaci da neko neće da plati dobar stilski namestaj i vise nego nov iz Ikea.Nijedno ni drugo nije za osudu.

Sustina je da se proba kod sebe uporedno sa dotadasnim resenjem i kupi zaista sta mu se svidi,ne obraća paznju da je to nekom drugom dobro već sebi.U USA mozes da vratis robu ako ti se ne sviđa,i ovde bi diler trebao da dozvoli barem probu.

Forum je tu da se cuju razlicita misljenja i opcije.

Ako pitate sta novo ,a da ne bude preskupo...Pa pitajte nase ljude koje prave sjajne svetski priznate sprave ...ima ih baš fala bogu dosta ,a proizvođacka cena je 20-30% od one kad se na zapadu dobrano svi ugrade.Tesko biti uspesan i u svom selu,vole ljudi da ih priznaju kod kuće i hoće da naprave drugarsku cenu...Kupujte i napolju manje izvikane brendove,i naim je poceo kao one man company i nije oduvek bio skup...Teddy Pardo prodaje svoje proizvode direktno bez posrednika,ja koristim njegovo upola jeftinije- a bolje napajanje za naim...Heed manje izvikano ime,a jako ljudi fale...ne znam jel neko uvozi.Exposure je dosta jeftiniji...ima toga

Link to comment
Share on other sites

On 2.10.2018. at 11:56, sunface said:

Uh uh, kod mene je totalno suprotno iskustvo, ceo frekventni opseg je miran, nema iskakanja pojedinih delova, visoki savrseni, sredina bogata, bass temeljan i cvrst.Kablovi su Chord je IC, zvucicki Rega duet, naponski zajecarac od 2,5 kvadrata.

Izuzetno muzikalno i veselo pojacalo, emocija ima napretek, po meni nista bolje za te nofce.

Znaci govorim o naim Nait 5i iz 2009 godine.

Proac tablette 3, izvor quad 99 cdp-2.

Taj Proac Tablette  su predivne male kutije. Lake su za pokretanje pa mogu i sa lampasima lepo da se teraju. Nikad ih nisam cuo da sviraju lose a slusao sam ih sa dosta razlicitih pojacala. Imam utisak da kada bi ih pokretao sa ciglom da bi opet lepo svirale.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Engine said:

Ajmo ovako da postavimo stvari, stari naimi su bolji od novih, novi su preskupi. Ali ako neko ipak hoće novo, šta je to u cijeni do 1000 E a da je bolje od Naim5si?

Na ovom forumu su novi Marantzi prestavljeni kao "teška konfekcija", Nad je "kinesko smeće", Rotteli su preoštri, Naimi precijenjeni...

Exposure, Sugden, Sonneteer, Moon...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

 

Ko ima i hoće novo uopste ne treba da se obazire na forum,sta će mu polovan trosed.

...i ovde bi diler trebao da dozvoli barem probu.

Forum je tu da se cuju razlicita misljenja i opcije.

Sto ? Jel forum po tebi zborno mesto za sirotinju koja nema za novo ili ima ali nece da kupi novo? Ja se sa tim ne slazem.

Ovde dileri omogucavaju probu najnormalnije. Dodjes u radnju i probas do mile volje. Moja su iskustva takva.

Link to comment
Share on other sites

Nisam se mozda dobro izrazio...ne treba da se obazire na to sto mu neko na forumu predlaze ili preferira licno SH ili vintage,ako ga to ne zanima.U nastavku sam i sam predlozio par predloga za nove stvari ...tako da nema potrebe za manipulacijom i niti vređanjem dobrog dela foruma nazivajući ih sirotinjom koja nema za novo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim ni jedan razlog zbog čega treba izdvajati Naim kao brend koji je preskup kad se kupuje u radnji. Moje (lično ) mišljenje da je slična situacija sa većinom drugih brendova. Svaki zastupnik će da forsira priču kako su uređaji koje on zastupa u skladu sa cenom po kojoj se nudi, to je jasno. Posebna priča su cene izvikanih DAC-ova, gde pločicu sa par elemenata na njoj prodaju za par stotina evra, pa i više. O cenama kablova ne vredi trošiti reči...Mnogo toga se nudi po daleko većim cenama nego što to realno vredi i mislim da nije korektno izdvajati Naim kao izuzetak što se često čini. Firme koje se navode da su ,,bolje,, od Naima se navode iz ličnih (poslovnih) interesa, ili drugačije filozofije zvuka. Moj savet je da se posluša Naim 5si u nekom dobro skockanom sistemu (ako postoji takva mogućnost) i tek nakon toga da se donese odluka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...