Jump to content


Naim 5si


Engine

Recommended Posts

Meni se taj mali Naim dopada.  Ziv, dinamican, ... mali je ...  "tehnicar", sto bi se reklo :D Mislim da je u toj klasi (ispod ili oko hiljadarke) nesto najbolje sto moze da se kupi. E sad ... uvek zavisi i sa cim bi se on upario. Ja sam ga slusao u klasicnim kombinacijama: B&W, Focal, ... ali mislim da ce on dobro da radi sa vecinom zvucnika te klase.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Engine said:

Upario bih ga sa B&W685. 

Probao sam BW 685s1 sa Naim 5i mk2 tzv italic, mozda najblizi zvucno karakteru novijem 5si. Kombinacija sa streamer Yamahom kao izvorom, je davala  previse bassa. Doduse boljeg i preciznijeg nego sa NAD C-352 kineskim krsem ali opet dosta razularen i predominantan u opsegu. Ubio je kod Naima njegovu najvecu vrlinu -  sredinu. 

Meni najvise nedostaju visoki na tom entry level Naimu. Imao sam ga i licno godinu i kusur. Muzikalan je ali sa ozbiljnim manjkom informacije u visokom spektru. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dubwiser said:

Probao sam BW 685s1 sa Naim 5i mk2 tzv italic, mozda najblizi zvucno karakteru novijem 5si. Kombinacija sa streamer Yamahom kao izvorom, je davala  previse bassa. Doduse boljeg i preciznijeg nego sa NAD C-352 kineskim krsem ali opet dosta razularen i predominantan u opsegu. Ubio je kod Naima njegovu najvecu vrlinu -  sredinu. 

Meni najvise nedostaju visoki na tom entry level Naimu. Imao sam ga i licno godinu i kusur. Muzikalan je ali sa ozbiljnim manjkom informacije u visokom spektru. 

Znači Naim 5si nije dobra kombinacija sa bw685s2?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Dubwiser said:

Probao sam BW 685s1 sa Naim 5i mk2 tzv italic, mozda najblizi zvucno karakteru novijem 5si. Kombinacija sa streamer Yamahom kao izvorom, je davala  previse bassa. Doduse boljeg i preciznijeg nego sa NAD C-352 kineskim krsem ali opet dosta razularen i predominantan u opsegu. Ubio je kod Naima njegovu najvecu vrlinu -  sredinu. 

Meni najvise nedostaju visoki na tom entry level Naimu. Imao sam ga i licno godinu i kusur. Muzikalan je ali sa ozbiljnim manjkom informacije u visokom spektru. 

Pretpostavljam da si se poigrao sa kablovima (strujni, interconnect, zvucni) ?

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, DejanM said:

Pretpostavljam da si se poigrao sa kablovima (strujni, interconnect, zvucni) ?

Naravno, sa svim i svacim. Uz njega sam cak i znacajnije unapredio sistem. Ali probavsi vise pojacala u dosta kratkom vremenu, uvideo sam i njegovu glavnu manu.

Link to comment
Share on other sites

Ako si ga nasao po dobroj ceni - kupi ga, slusaj godinu dve i prodaj i kupi nesto drugo. Mislim da nije zvuk koji ce te drzati godinama. Ako tako nesto postoji uopste?

Slusao sam i njega i 5i. Reci da su losa pojacala i pljuvati ih je stvarno besmisleno i verovatno je vise do pratece opreme nego do njih.

E sad za B&W ne znam, ja sam slusao na Focal Aria i to je manje vise zvuk koji mozes da ocekujes u tom rangu - veoma dobar, postoji odredjena doza sinergije, detalji su tu, mislim da je dobra kombinacija za soul, jazz i slicno. Medjutim, mislim da nije mnogo bolji od mog Marantza PM6005. 

Naravno podrazumeva se dobar dac i izvor  sa nekog uredjaja iste klase.

Link to comment
Share on other sites

BW/Rotel, konkretno RA1062, po mom sudu nisu dobra sinergija. Otvoren, ostar, dinamicki ravan, nekako skroman i dosadan zvuk. Najbolji match sa 685s1 sam dobio sa starim Cyrus 1mk2, otresao je sva entry pojacala do kojih sam tada dobacivao :)

Da sada trazim, mozda bih prvo probao mozda Expo za rnr ili neku pucacku muziku, ne znam sta slusas.

Link to comment
Share on other sites

B&W generalno ima ostar zvuk.

Na visim klasama njihovih zvucnika kada se dobro upare to moze da zvuci odlicno.

Na nizim klasama meni takav zvuk ne prija, pogotovo kad je "guzvanjac" u audio materijalu koji treba da se reprodukuje. A nije da sam protivnik izrazenijih visokih - godinama sam slusao Triangle i uzivao slusajuci ga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aibo said:

^^ Isti utisci za Rotel RA-11 + 685 s1. Detaljno, oštro, nije muzikalno... Ja ih sebi ne bih upario nikada.

Pa jel onda neki dobar Marantz bolji izbor?

Moram priznati da visoki ton na saksofonu zna ispasti baš oštar, treba neka kombinacija koja bi ga smekšala.

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikada čuo sa Marantz-om, u teoriji bi pristojan Marantz trebalo da je OK par. Naim bih svakako probao jer baš bi trebalo lepo da se složi taj njegov karakter sa ovim B&W. Barem ja lično više volim da se ti visoki malo umire nego da vrište - jer to brzo zamori sluh i čoveka.

Link to comment
Share on other sites

On 9/28/2018 at 2:38 PM, Dubwiser said:

Probao sam BW 685s1 sa Naim 5i mk2 tzv italic, mozda najblizi zvucno karakteru novijem 5si. Kombinacija sa streamer Yamahom kao izvorom, je davala  previse bassa. Doduse boljeg i preciznijeg nego sa NAD C-352 kineskim krsem ali opet dosta razularen i predominantan u opsegu. Ubio je kod Naima njegovu najvecu vrlinu -  sredinu. 

Meni najvise nedostaju visoki na tom entry level Naimu. Imao sam ga i licno godinu i kusur. Muzikalan je ali sa ozbiljnim manjkom informacije u visokom spektru. 

Uh uh, kod mene je totalno suprotno iskustvo, ceo frekventni opseg je miran, nema iskakanja pojedinih delova, visoki savrseni, sredina bogata, bass temeljan i cvrst.Kablovi su Chord je IC, zvucicki Rega duet, naponski zajecarac od 2,5 kvadrata.

Izuzetno muzikalno i veselo pojacalo, emocija ima napretek, po meni nista bolje za te nofce.

Znaci govorim o naim Nait 5i iz 2009 godine.

Proac tablette 3, izvor quad 99 cdp-2.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, sunface said:

Uh uh, kod mene je totalno suprotno iskustvo, ceo frekventni opseg je miran, nema iskakanja pojedinih delova, visoki savrseni, sredina bogata, bass temeljan i cvrst.

Veoma moguce kolega, svakako dobra preporuka pokretacu teme da ukoliko moze, proba tvoje "trojstvo"  kako bi se Italic / novi SI pokazao u svetlu kako ga opisujes.

Spomenuti BW 685, Rega RS5 ali i po meni sjajni malci Neat Motive SX3, sa raznoraznim digitalnim izvorima, dacovima,  FTA i "brendiranim" kablovima  na svim pozicijama - kazu malo drugacije o Italicu, barem sto se visokog spektra tice.

Prva dva zvucnika su dala razularen bass  koji znacajno ubija detalje. Neati ali uz fenomenalan Chord 2Qute na izvoru u donjem i srednjem spektru rade znatno bolje ali za moj ukus u visokima i dalje nedostaje uzbudjenja. Slikovito, kao da je neki film "prevucen" preko cele zvucne slike.

izneto je moje iskustvo sa jos dvojicom kolega sa foruma sa kojima sam radio slusne testove a koji me, ukoliko prate temu  mogu lagano  :type  ukoliko gresim. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dubwiser said:

Veoma moguce kolega, svakako dobra preporuka pokretacu teme da ukoliko moze, proba tvoje "trojstvo"  kako bi se Italic / novi SI pokazao u svetlu kako ga opisujes.

Spomenuti BW 685, Rega RS5 ali i po meni sjajni malci Neat Motive SX3, sa raznoraznim digitalnim izvorima, dacovima,  FTA i "brendiranim" kablovima  na svim pozicijama - kazu malo drugacije o Italicu, barem sto se visokog spektra tice.

Prva dva zvucnika su dala razularen bass  koji znacajno ubija detalje. Neati ali uz fenomenalan Chord 2Qute na izvoru u donjem i srednjem spektru rade znatno bolje ali za moj ukus u visokima i dalje nedostaje uzbudjenja. Slikovito, kao da je neki film "prevucen" preko cele zvucne slike.

izneto je moje iskustvo sa jos dvojicom kolega sa foruma sa kojima sam radio slusne testove a koji me, ukoliko prate temu  mogu lagano  :type  ukoliko gresim. 

 

Ove nase dve izjave zapravo pokazuju koliko je hi fi subjektivan, zato je uvek i preporuka cuti to sto se kupuje.

Ja sam u prva 3-4 dana kadasam sklopio ovaj sistem proac-naim, a sklopio sam ga tako sto sam postojeci koji se sastojao od pasivnogpreampa-kef103.4-quad405.2-izvorquad99cdp-2, i svirao mi je par godina kao takav, kada sam na o ruk sve zamenio, i setapovao naim5i-proac tablette3, hteo sve da bacim kroz prozor, nervozu su mi pravili visokorezolutni visokotonac, tih par dana mi je prstao i siktao, cak je  i wimen primetila, ali onda se posle sve smirilo tj ja sam se navikao, tako da sad sviri li sviri milo i nezno....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...