Jump to content


ProAc zvucnici


sunface

Recommended Posts

Mali uvod u istorijat manufakture :

 

ProAc Limited je britanska firma  za proizvodnju zvucnika. Firma je  osnovana od strane Stewart Tyler u 1979god  a registrirana je 09/05/1988. Brand ProAc je izgađen po ugledu na  svoj prvi zvučnik , Celef Audio Ltd., koja je navodno osnovana u 1973 god, registrovana je 10/09/1975 i preimenovana u Celef Audio International Limited  10/12/1985. Ime Celef se više ne koristi za marketing, ali još uvijek se čini da ostaju pravni i financijski subjekt posluje brand ProAc.

 

Svaki ProAc zvučnik je ručno izrađen, njihovi tehničari pojedinačno su odgovorni za izgradnju i testiranje svake jedinice. Kvalitet izrade je bez premca, svaki kabinet je  pedantno izgrađena, prigušen, a završnica je u pravom drva.

 

Svi najfinije kabineti i komponente u svijetu su suvišne bez nadahnutom dizajn, a za četvrt stoljeća, Stewart Tyler, predsjednik i glavni dizajner je bio odgovoran za sve to stavljajući zajedno i proizvodnju performanse. On sam odlučuje veličinu korpusa i izgled konfiguracija pogonski agregat, crossover dizajn i sve ostale faktore koji kombiniraju za proizvodnju neke od najatraktivnijih zvukova dostupne u modernom audio.

 

A povod cele ove price je jedan mali Proac Tablette 3 koji je vec neko vreme u mom sistemu, mali / veliki zvucnik, na tiho slusanje onako, rekli bi nish posebno, ali kada se da "gasa", uf, onda pokaze sve svoje vrline, mali zvucnik se odjednom transformise u BIG  speakers.

Kod mene u sistemu ga pogoni Quad pream,dac,cd plejer model je 99 cdp-2, izlazno pojacalo je Quad 405.2, interkonekcija je posrebreni licnasti Oehlbachov kabel, zvucnicki je bi wire konekcija ostvarena tako sto je na visokom stavljen Supra cable od 1,5 kvadrata, na bass-u je pravljeni UTP cable, pleten sa dodatkom vandenhulla cs 112 (oko desetak licni uvuceno u pamuk), i upredeno sa UTP kablom.

Evo i par slika :

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sugradjanine mogao si bar prevesti sam da ne koristis google. Jel iscita pre objavljivanja kako je gugl napisao

... svaki kabinet je  pedantno izgrađena, prigušen, a završnica je u pravom drva.

... Svi najfinije kabineti i komponente u svijetu su suvišne bez nadahnutom dizajn...  proizvodnju performanse ... veličinu korpusa i izgled konfiguracija pogonski agregat, crossover dizajn

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, impuls said:

Sugradjanine mogao si bar prevesti sam da ne koristis google. Jel iscita pre objavljivanja kako je gugl napisao

... svaki kabinet je  pedantno izgrađena, prigušen, a završnica je u pravom drva.

... Svi najfinije kabineti i komponente u svijetu su suvišne bez nadahnutom dizajn...  proizvodnju performanse ... veličinu korpusa i izgled konfiguracija pogonski agregat, crossover dizajn

Ispravio sam google translate koliko sam imao vremena, ali i ovako kako je napisano je lako razumljivo.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Dacho said:

Imao sam Tablette One i Reference 8 Sig. Sjajni mali zvučnici, oduševljavala me pozornica i razina detalja. Jedini problem je bio sto nije bas bio za tiho slušanje.

Da Dacho, tu ste potpuno u pravu, nije za tiho slusanje.

Kada sam  uneo Proac u sobu, pustio mjuz, zena je odmah primetila nesto novo, odmah na prvo slusanje su joj se svideli detalji i rezolucija, naravno nije ona tako prokomentarisla.

Da li neko zna koji drajveri su ugradjeni u ProAc tablette 3 model, citam da  u svoje zvucnike ugradjuju Seas, Scanspeak i Vifa drajvere, e sad koji u u ovoj trojci?

Link to comment
Share on other sites

bravo! ne znam da li je bio D18 ili D20 (vrlo slicno, transmisija sa podnim otvorom) tek taj je proac zvucnik na jednom sajmu ovde pogonjen sa EL84 paralel push pul integralnim pojacalom sestrinske firme od luxman (isparilo mi ime, mator sam) sa clearaudio onim gramofonom sto se prodavao kao kljuc u ruke za 1000e, dao jedan od najboljih zvukova ikada na jednom sajmu audio opreme u srbiji, muzikalnosti i milozvuka kome daleko skuplje kombine ne prilaze.

Link to comment
Share on other sites

jasno, tu je akcenat bio na nenormalnoj sinergiji proaca i tih lampi...

 

btw setio sam se, amp je Acoustic Masterpiece AM-201 i naravno nidje veze sa luxmanom nego je to airtight pristupacnija divizija, kostalo je oko 2500e svoje vreme. da imam neki tannoy ili altec zvucnik, to bi mi prvi off shelf izbor bez razmisljanja, retko dobar zvuk uz dovoljno snage (4 EL84 po kanalu, znaci tu oko 24w) 

Link to comment
Share on other sites

Sad sam pogledao slike i video sta je ovaj zvucnik..... i setim se kad si mi ponudio da ih cujem sa mojim pojacalom... pa sam pomislio koji sam kreten sto to nisam uradio  :order
Krco,Studio 3 sam imao davno,sad ih se samo sećam. Ono što sam do skora imao je model Tabllet... Mnogo,mnogo manja kutijica... Svira neverovatno dobro,ali ipak Studio 3 je kompletniji zvučnik,Atc drajveri...izuzetno radi i jako tiho i neverovatno glasno...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...