Jump to content


ProAc zvucnici


sunface

Recommended Posts

Montirani na Proac-e Rega Det zvucnicki kablovi, razlika u odnosu na OEhlbach vidljiva odmah, rega daje dosta smireniji ton u visokim frekvencijama, srednje i bas frekv takodje za nijansu daju bolju definiciju (a svi dobro znamo koliko nijanse znace u ovom nasem divnom hobiju, odvajaju u nekim slucajevima zito od kukolja), to je sve u single wire konekciji, pusticu desetak dana da se sve dobro slozi, pa onda ide test u bi wire kombinaciji, za tu ekskurziju stavljam pored rege supru od 1,5 kvadrata, a drugi je moj pravljeni od utp cat 5 kabla, pa cu odabrati koji bolje lezi za regom.

kazu da Proac voli lampe, bilo u preamp ili integralnoj varijanti, da li neko moze ,ako ih ima takih, da iznese svoja iskustva.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sunface said:

 

kazu da Proac voli lampe, bilo u preamp ili integralnoj varijanti, da li neko moze ,ako ih ima takih, da iznese svoja iskustva.

 

ovo ce ti tube fanovi reci prakticki za svaki zvucnik :D..salu na stranu,slusao nesto iz te Tablette serije (50?) sa Unison Simply 845,pa sa izlazom na bazi 211-ki,D-80 sa hibridnim EAR 834T,DIY klonove od 2.5 i 3.8 sa DIY monoblokovima na bazi 6C33C,,i sve je to bilo dobro,ovi zadnji su trimiliona puta bolje svirali sa tim babuskama no nekim mrgama od Mark Levinsona,moguce da ima neke istine u toj izjavi,ipak....

 

Link to comment
Share on other sites

ako je kao "izuzetno glasno i neverovatno blizu" onda radi nepovezano, haoticno i prenatrpano svim i svacim
Izvinjavam se za skretanje sa teme, kilderova izjava me asocirala
Ako se odnosi na moju izjavu,ne pomenuh nigde "blizu". Ono što rekoh je da rade izuzetno i kad se puštaju baš glasno,a i pri vrlo tihom slušanju...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

U najavi je jedan Naim Nait 5i, da uparim sa Proac-om.

U planu je da pored postojeceg preamp-a Quad 99 cdp-2, i izlaza Quad 405.2 imam jos jednu pojacivacku sekciju, odluka je posle marljivog citanja na netu i price sa iskusnijima koji su probali tu kombinaciju, odluka pala na Naim.Pa eto.Ko je imao iskustva moze  ih napisati, malo sam pregledao arhivu hi files foruma, nasao sam dve/tri teme gde se pominje Nait 5i, uglavnom lepe reci o njemu, kvalitet u stilu Naim-a .

Pa da probam i tu tamnu stranu haj faja....sekta !!!!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anubisgrau said:

pisali smo o sinergiji proaca i lampi, tajler je svojevremeno u jednom intervjuu rekao da za "stimanje" zvucnika koristi audio research i EAR lampaske uredjaje. o naimu se prica ali to dok se ne proba....

audio research i EAR lampaski uredjaji, to je ipak malo visa liga , u smislu municije (nofaca)....

Link to comment
Share on other sites

Da ne bi malci Proac-i ostali gladni struje, dodje mu u poseti jedan black  dragon mother fucker NAim5i.Ono sto spaja ovu bracu je Rega duet, sinergija il je sta vec nem pojma, ali sviri za svaku medalju, u odnosu na prethodni setup koji se sastojao od Quad 99cdp-2 + Quad 405.2, dobio sam u zvuku jos vise punoce, vazduha u instrumentima, bas je malo siri i veci, zvucna slika rasirena, uglavnom po svim rekventnim opsezima je cujna razlika, da me neko krivo ne shvati, prethodni setup je takodje veoma veoma kvalitetan, zvuk je tacan i precizan, stvar je samo u ukusima, ko sta voli.Ja volim i jedno i drugo, mesano meso mmmmm....par slikica ....

 

z1.jpg

z2.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, sunface said:

Da ne bi malci Proac-i ostali gladni struje, dodje mu u poseti jedan black  dragon mother fucker NAim5i.Ono sto spaja ovu bracu je Rega duet, sinergija il je sta vec nem pojma, ali sviri za svaku medalju, u odnosu na prethodni setup koji se sastojao od Quad 99cdp-2 + Quad 405.2, dobio sam u zvuku jos vise punoce, vazduha u instrumentima, bas je malo siri i veci, zvucna slika rasirena, uglavnom po svim rekventnim opsezima je cujna razlika, da me neko krivo ne shvati, prethodni setup je takodje veoma veoma kvalitetan, zvuk je tacan i precizan, stvar je samo u ukusima, ko sta voli.Ja volim i jedno i drugo, mesano meso mmmmm....par slikica ....

 

z1.jpg

z2.jpg

A gle neću se pravit pametan jer je put  putovanja prema nečeme  interesantniji i smisao samog puta je smisleniji nego sam cilj. Ako stremiš prema  Krellu i Sonus Faberu  onda je OK , ali ako tražiš dobar zvuk imaš izlaz Quad 99  pa ,  probaj - vidim da nisi gadljiv na promjene .  Momentalno nisu preskupi . Veli  Ken Kesler da su najbolji za "vaelju for mani " . al  resimi jesi se skinuo s čega . pa sad tražiš alternativu  ? _ nisi jedini !.

Link to comment
Share on other sites

Pa skinuo sam se sa Quad-a i Kef -a 103.4 koji su mi svirili u zadnjih 3-4 godine, to mi je bio osnovni sistem, jednostavno sam zeleo promenu, imao sam dugogodisnju zelju da probam taj famozni Naim, i eto to se i desilo.Svakako sam svestan bookshelf kutija i njihovih mana i prednosti, nisam onako zadrt u jednom pravcu, volim samo da je sound dobar, rezolucija-detalji-dobar bass...to je ono cemu stremim, a volim da menjam i da cujem dobru opremu.Ovo sada sto imam sviri odlicno, mene dobro (dynaudio je sledeci target, da uparim sa naim-om)....zivot ide dalje ....

Link to comment
Share on other sites

Meridian na zalost za sada nema funkciju, to je samo control unit, nema dac u sebi, ima smisla kada koristim pasivni preamp, izlaz mi je Quad 405.2, pa onda meridian sabira sve linijske ulaze, 3 cd plejera i dac (quad 99cdp-2), a preko pasive kontrolisem volume, takoreci jedan spartanski setup, svirka koju pruza ovakav setup je zaista fantasticna, tacna i precizna, to sam koristio oko godinu dana.

Meridian ima mogucnost dogradnje dac converteera, kao i phono kartice kolko sam ja ukapirao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...