Jump to content


Помоћ око састављања аудио система


milansombor

Recommended Posts

30 minuta ranije, vladat1 said:

ja sam samo te stvari i isprobao :D Zato sam i napisao da mi je žao što ne mogu da prisutvujem druženjima u BG i Nišu gde se testiraju zanimljve sprave.

 

Ma, ne brini. Ima  boljih okupljanja van Beograda. Ja ima sreću da živim centru velikog grada ali prednosti toga se uglavnom svode ne to da su mi razne pijace blizu kao i veliki marketi gde uvek imaju neke popuste.

I znaju nas prodavci na nekim tezgama pa nam ostave bolji sir i tako to. I to je sve. 

Kad se pravi neko ozbilno HiFi okupljanje, par stotina kilometara nije problem, veruj mi. Vredi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

15 minuta ranije, milansombor said:

Шта значи "касветни" ?

Слажем се и ја да би требали бољи ... Кад смо већ код бољих, има ли који бољи у том ценовном рангу?

Na starom južnjačkom govoru, ovdena u Bermudskom trouglu Pirot, Niš, Vranje kude nestaju padeži, "kasvetan" znači "normalan".

Zvučnici su najvažnija karika HiFi lanca a tebi su najslabija. Kupi dobre zvučnike pa onda juri DACi, plejeri itd. A na SH tržištu ima odličnih zvučnika za male pare.

Apple Airport je wifi plejer i streamer ( trenutno je oko 20€ polovan) i teško da će da ga prevazidje i deset puta skuplji DAC ili plejer. Plejer ( streamer ) je dobro rešenje jer PC može da bude ( sa svom svojom bukom) u drugoj sobi. Ako ideš na DAC onda razmisli o dedicated PCu za muziku. Fanless, thin client,....

15 minuta ranije, Bujodrag said:

Stara  forumska fora. Isto kao i četka od dlake neprcane veverice.

Bujodrag nešto nije kasvetan

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, vdzele said:

Zanemari Bujodraga, nešto je loše volje ovih dana.

Ma jok. Super sam srećan. Evo slušao sam svoj stari bend u subotu, I razvalili su

 

http://club-fest.co.rs/378-boozter-at-klub-fest-zemun/event_details

 

I još sam pod utiskom. još uvek mi je subota a ne kao vama nedelja ili ponedeljak ili šta već.

 

Svi se volite i ljubite i veselo vam bilo. Ako je ikako moguće.

heart.gif 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Bujodrag said:

Ja je nisam gledao. Ni sa titlom.

Ali sam plakao kad sam prvi put čitao Nečistu krv.

Treba gledati Zone u Niškom Narodnom Pozorištu, sa sve pevanje, pucanje,cigani, ludilo....

Inače Nečista krv je roman koji se drugačije shvata kada ga čitaš u 18 (lektira) a drugačije u 45  kad se shvate neke životne pojave. Ovdena na jug.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, milansombor said:

Ја тренутно не нађох ни један, додуше нисам баш ни сигуран шта да тражим.:grin:

A bre , dve strane oglasi

https://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&submit[search]=Traži&dummy=name&data[keywords]=apple airport&return_url=aW5kZXgucGhw

 

1 minut ranije, Engine said:

Mitke bi zbog krize srednjih godina sada bio glavni audiofil, a imao bi i opaku muziku u kabrioletu.

Eeeee kad Koštana pita gazda Mitketa:

-Koje da ti pojem gazda?

A Mitke se misli , misli,....

-Da mi poješ, da mi poješ,

pa je pogleda onako bujnu,

-More da mi poješ qrac!

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, siroma said:

Inače Nečista krv je roman koji se drugačije shvata kada ga čitaš u 18 (lektira) a drugačije u 45  kad se shvate neke životne pojave. Ovdena na jug.

Tačno.

I onaj kraj kad on provali da je Sofkin ćale sredio da se oni venčaju. Pa dodje pijan, narajca je i ostavi tako. A taman su počeli da se vole, možda bi i uspeli da nije bilo surovog patrijarhata.

Bivša i ja smo za to koristili izraz"sofkiranje" . Kad se dohvatimo u neodgovarajučim uslovima, kod njenih roditelja i slično pa žurimo kod mene.

A sada, ovako mator (40 godina) drugačije gledam na sve to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...