Jump to content


Помоћ око састављања аудио система


milansombor

Recommended Posts

Поздрав свима на форуму.

Потребна ми је помоћ/сугестије/мишљење око састављања кућног аудио система па ако има расположених да поделе своја знања и искуства спреман сам да саслушам. :listen

Тренутно поседујем:

Појачало: Marantz PM 350

Кутије: Schneider Festival 2000 LS

Ускоро ми стиже и дак: FX-Audio DAC-X6

Планирам да за транспорт користим рачунар + Линукс Минт 18.3.

Двоумим се да ли је уместо рачунара боље да се одлучим за овај медија плејер MED400X2 + екстерни хард диск.

 

Дакле, дилема је рачунар или медија плејер? Шта је боље?

 

Хвал унапред.

 

Милан, Сомбор.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20 sati ranije, Delija said:

Ma jeeeeste. Svi koji daju vise od 65$ za zvucnu kartu su glupi.

:o :o :o 

 

Joj. 

Evo, ja ću prodati moj Parasound DAC za 300 i Technics gramofon za 600 i dodaću još sto evra da kupim neki besan Wadia dac.

Upropastiste me vi audiofili. Za 1000 evra bih mogao mnogo svinjetine i hleba da kupim.

Link to comment
Share on other sites

Хвала свима на одговорима.

Дак је у складу са кућним буџетом и за почетак није ни лоше и мислим да је далеко бољи од било које музичке картице, додуше, на овом рачунару који сам наменио је нека интегрисана картица.

Мене више занима шта мислите о овом медија плејеру у односу на рачунар.

 

Link to comment
Share on other sites

^Hm.

Meni ni dalje nije jasna  ta razlika.

Računar držim u hodniku tako da mu ne čujem brujanje i zujanje, A imam šest (6) metara dugačak kabl kojim ga spajam sa DACom. I imam isto toliko DVI dugačak kabl za monitor koji se nalazi na pomerljivoj polici. TV nemam a o ovim nekakvim strimerima nemam pojma. Šta će mi kad imam računar i torente. Sve mi radi super i mogu da nadjem bilo šta što mi treba, Imam i dva laptopa ako treba baš da skratim put. Obično ponesem Asus transformer kad idem kod lekara jer računam da ću tu duže čekati. Odvaja mu se ekran pa radi kao tablet a ja ispadnem kao neki kul hipster jer ne brijem bradu redovno.

Sklopi šta god da te čini zadovoljnim. Mi ovde drvimo previše.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Bujodrag said:

Mi ovde drvimo previše.

Baš i ne. Da je prvo pisao, a zatim kupovao sigurno bi izbor pao na topping d30. U svakom slučaju za ostatak neka se konsultuje sa iskusnijima. Tako i ja. Više čitam i učim a manje dajem savete.

Voleo bih da imam više vremena pa da dođem i na neka druženja. Siguran sam da tu tek može svašta da se nauči.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, vladat1 said:

Baš i ne. (....)

Vrlo moguće. Ja sam odavno ispao iz aktuelnih priča. Obično samo svratim da isprozivam audiofilsko društvo.

Svakako neću ništa pisati o tim Topinzima, Xonarima i FX 6 i sličnim spravama o kojima nemam pojma.

Ali naučio sam, na svojoj grbači, jbg, kad je budžet mali i ograničen, treba kupiti ono što lepo izgleda, svidja se devojkama i čini vlasnika barem na kratko srećnim i uverenim da je upao u neko društvo posvećenika.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi pre uzeo PC u ovakvom sistemu kao nosač.

Moguće da bi taj media plejer bolje zvučao u nekom boljem sistemu u odnosu na pc ali ovde ne bi tako posmatrao stvari. Ovo iz razloga što takvi plejeri obično imaju optimizovane softere za zvuk i manji je hardver te je struja samim tim manje zagađena. Ovde pre svega mislim na Squeezebox kao dokazani plejer za visoke tonske performanse. Kad mu se zameni napajanje još je bolji.

Slučajno sam pre izvesnog vremena otkrio da između samih ovakvih plejera ima razlika u reprodukciji. Ali smatram da za ovakav budžet sistem te razlike su nebitne. Držao bi se većih mogućnosti i praktičnosti koje pc daje i plus nebi imao potrebe da dajem pare za nešto što bi teško čuo da bolje zvuči. Da je bolji sistem pa onda da razmislim.

Doduše i ovaj plejer je manji, manja troši struju, manje bruji,..... sve to treba sabrati i oduzeti.

Ili možda kad ti dođe DAC ti pozajmi od nekog Squeezebox pa uporedi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...