Jump to content


Povezivanje TV na stereo


Engine

Recommended Posts

1 sat ranije, Engine said:

Šta je sa adapterom, ovo je neka kineska utičnica za Filo. Uh, treba 20 utičnica, te za tv, receiver kablovske, hifi, telfon, pojačalo, cdplejer, fiio,...

Da je živ Nikola T da mi napravi univerzalno bežično napajanje za sve osim pojačala, njega bi ipak standardno vezao sa utičnicom :)

E pa jbg, šta da radimo, mora tako... Da, Fiio i svi drugi  DAC-ovi, moraju imati još i napajanje. Fiio može da se napaja iz USB porta, tj. možeš ga uštekati u TV ako imaš slobodan USB priljučak.

Bez toga, tvoj TV takav kakav je, ne možeš iole kvalitetno povezati na pojačalo. Ako ne odgovara još jedan uređaj, ostani na slušalice->pojačalo vezi, kakva je da je. :P

A možeš i da zameniš pojačalo nekim all-in-one uređajem koji ima i digitalne ulaze. Cene kreću od 200-300€, pa na gore. (To gore je tamo negde, među nekretninama u BG. :P )

Mene je baš povezivanje televizora na audio sistem pre 6-7 godina, nateralo da krenem u zamenu celog audio sistema, i da mi digitalija postane primarni izvor zvuka.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, omni said:

Ja imam Fiio D03k i on ima standardno napajanje, iz strujne utičnice.

Koliko vidim na slikama, Fiio ima power ulaz u obliku MicroUSB porta od 5V. Dakle, trebalo bi da može da ga napaja bilo koji USB port, uključujući standardne punjače telefona, i  USB portove na televizorima.

Naravno da si dobio i posebno napajanje, ali ne znači da ne može i na druge načine.

Link to comment
Share on other sites

Najjeftinije rešenje  što je kolega NShappy predložio bih ti preporučio da izbegneš ako možeš. Pre par godina sam imao problem sa povezivanjem Samsung Tv-a 51F85000 sa Technics pojačalom Su-v470. Tv nema analogne izlaze a pojačalo nema digitalne ulaze pa mi se ovo učinilo kao rešenje. Međutim zvuk koji se dobije kada se tv preko sličnog uređaja poveže na pojačalo je jako tih, tek na nekih 95% snage se dobije nešto što se uopšte čuje.

Ne znam kako je sa ovde spomenutim Fiio ali pretpostavljam da je bolje jer gore ne može da bude.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, zoranius said:

Najjeftinije rešenje  što je kolega NShappy predložio bih ti preporučio da izbegneš ako možeš. Pre par godina sam imao problem sa povezivanjem Samsung Tv-a 51F85000 sa Technics pojačalom Su-v470. Tv nema analogne izlaze a pojačalo nema digitalne ulaze pa mi se ovo učinilo kao rešenje. Međutim zvuk koji se dobije kada se tv preko sličnog uređaja poveže na pojačalo je jako tih, tek na nekih 95% snage se dobije nešto što se uopšte čuje.

Ne znam kako je sa ovde spomenutim Fiio ali pretpostavljam da je bolje jer gore ne može da bude.

Nisam probao te najjeftinije sa KP. Da li su stvarno toliko tihi?!?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Samsung UE40KU6400 koji je vezan optikom na Fiio a ovaj činčevima na analogno pojačalo Teac AH300 i zvuk je dobrog kvaliteta i jačine. Koristim i kutije i slušalice. Ovako povezano sve vreme rade i zvučnici na TV-u pa, da se ne bi čuli,   moram da ih smanjim do kraja. Nisam probao da povežem preko koaksijalnog izlaza jer nemam kabl.

Link to comment
Share on other sites

Opticki.Kada sam pogledeao na tv-u nemam digitalni izlaz samo opticki.Onda ce Dac da stoji pored tv-a i napajace se iz usb porta/nadam se da ne smeta televizoru/ a audio kabal do pojacala/7m/
Imaš digitalni izlaz, samo nije koaksijalni već optički. Čisto da se zna da su oba digitalni, samo se drugim metodama služe da prenesu digitalni signal.
Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Miomir said:

Opticki.Kada sam pogledeao na tv-u nemam digitalni izlaz samo opticki.Onda ce Dac da stoji pored tv-a i napajace se iz usb porta/nadam se da ne smeta televizoru/ a audio kabal do pojacala/7m/

Od TV-a do pojačala sa optičkim ulazom, ja koristim optički kabel od 10m. Nema problema u prenosu. Vezu od TV-a do pojačala ne smatram bitnom.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Aibo said:
12 sati ranije, Miomir said:
Opticki.Kada sam pogledeao na tv-u nemam digitalni izlaz samo opticki.Onda ce Dac da stoji pored tv-a i napajace se iz usb porta/nadam se da ne smeta televizoru/ a audio kabal do pojacala/7m/

Imaš digitalni izlaz, samo nije koaksijalni već optički. Čisto da se zna da su oba digitalni, samo se drugim metodama služe da prenesu digitalni signal.

Da losem sam napisao normalno da su oba digitalna.mema cinch izlaz nego opticki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja recimo imam problem da uopste nemam zvuka , znaci ima lg tv-e od 32 inca, ima jedno 2 godine, nazad od konekcija imam USB,HDMI, i RC konekcija za audio-video.

Pokusao sam preko RC konekcija da izvucem signal, lepo pise pored cinceva audio out, isao sam prostom sljackom  logikom, ubodem u tv, pa u naim-a, medjutim nista se ne desava, pokusao sam i softverski na ga namestim u audio setings u tv meniju, nisam uspeo...da li je neko imao slicna iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...