Jump to content


Povezivanje TV na stereo


Engine

Recommended Posts

Hoću da povežem smart TV (Samsung) i stereo pojačalo koje nema optički ulaz. Kvalitet zvuka na sopstvene zvučnike je bolji nego preko pojačala, iako koristim Tower interkonektire, preko audio izlaza iz TV. Izlaz za slušalice je posebna priča na TV, plastični i uvija se kad se ubode. Smart TV bi bio dobar medium jer brzo učitava Yutube npr, a upravlja se bluetoothom preko smartfona. Međutim negdje je očigledno problem, loši izlazi, šta li?

Link to comment
Share on other sites

Povezao sam smart Tv preko izlaza za slušalice sa Aux1 na polačalo, zvuk moram na pojačalu da pojačavam na 12h da bi bio normalan. Isto je i youtibe i kablivska TV souse.

Pokušao sam sve opcije tonskog podešavanja na TV.

Kad prebacim sa Aux1 na CD, na 12h zvučnici samo što ne lome po stanu.

Valjda sam pojasnio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Willi Studer said:

Ovo je do pojačala. Različite osetljivosti ulaza. Ne znam koje je pojačalo i ima li podešavanja osetljivosti za svaki ulaz.

Marantz PM68.

Ne znam može li i kako se mijenja osnetljivost. Ali mislim da nije zbog toga, probao sam ranije i na CD ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Spajao ja, preko analognog izlaza kao što ti radiš je zvuk potpuno bezvezan, džaba se spaja... Prosto očajan analogni izlaz i čuje se gore i tiše od prosečne integruše sa kompa. Preko optičkog je već potpuno druga, bolja, priča. A glasnoća dosta varira od kanala do kanala, YT, Netflix... Sve ima neki svoj nivo...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Engine said:

Mislim da je isto na svakom. Ali može li da je tih izlaz TV-a?

I dali je iko spajao Samsung tv sa stereo pojčalom? 

Današnji televizori, kako koji, ali audio-out im je od lošeg, preko jako lošeg, do očajnog. Valjan ne postoji. Ako si sreće da si ubo jedan od lošijih,  batali priču direktnog povezivanja i...

...nabavi nešto ovakvo: https://www.kupujemprodajem.com/Audio/D-A-konvertori/DAC-Digitalni-Opticki-audio-konverter-sa-optickim-kablom-1m--60802811-oglas.htm?filter#photoBig

To je najjeftinije a podnošljivo dobro rešenje.

Sledeći kvalitativni korak je da nabaviš sličan ali kvalitetniji uređaj, npr. Fiio D03K. Nešto je kvalitetniji, ne mnogo skuplji, a i ima kod nas da se kupi.

Iznad toga, priča se beskonačno komplikuje eksternim ili integrisanim DAC-ovima, bla.bla.bla...

Svima koje sam "naterao" da sa direktne veze audio-out TV-a na pojačalo, pređu na Fiio, bili su jako zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NShappy said:

Današnji televizori, kako koji, ali audio-out im je od lošeg, preko jako lošeg, do očajnog. Valjan ne postoji. Ako si sreće da si ubo jedan od lošijih,  batali priču direktnog povezivanja i...

...nabavi nešto ovakvo: https://www.kupujemprodajem.com/Audio/D-A-konvertori/DAC-Digitalni-Opticki-audio-konverter-sa-optickim-kablom-1m--60802811-oglas.htm?filter#photoBig

To je najjeftinije a podnošljivo dobro rešenje.

Sledeći kvalitativni korak je da nabaviš sličan ali kvalitetniji uređaj, npr. Fiio D03K. Nešto je kvalitetniji, ne mnogo skuplji, a i ima kod nas da se kupi.

Iznad toga, priča se beskonačno komplikuje eksternim ili integrisanim DAC-ovima, bla.bla.bla...

Svima koje sam "naterao" da sa direktne veze audio-out TV-a na pojačalo, pređu na Fiio, bili su jako zadovoljni.

Šta je sa adapterom, ovo je neka kineska utičnica za Filo. Uh, treba 20 utičnica, te za tv, receiver kablovske, hifi, telfon, pojačalo, cdplejer, fiio,...

Da je živ Nikola T da mi napravi univerzalno bežično napajanje za sve osim pojačala, njega bi ipak standardno vezao sa utičnicom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...