Jump to content


topping D30 u ozbiljnom sistemu?


maxa78

Recommended Posts

Topping D30 je odlican DAC, ne samo za novac po kojem se prodaje vec odlican DAC i za mnogo veci novac.

Slusao sam ga u hi-end sistemu, radili smo A/B test sa jednim DACom g. Dimovskog. 

Nije bolji, naravno, obzirom na cenu ali nije ni mnogo losiji.

Odnos cena kvalitet je neverovatan.

Moja preporuka, mada kada sam ga ja imao nije postojao D50, pa bih se verovatno sada odlucio za taj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, bkrmar said:

Topping D30 je odlican DAC, ne samo za novac po kojem se prodaje vec odlican DAC i za mnogo veci novac.

Slusao sam ga u hi-end sistemu, radili smo A/B test sa jednim DACom g. Dimovskog. 

Nije bolji, naravno, obzirom na cenu ali nije ni mnogo losiji.

Odnos cena kvalitet je neverovatan.

Moja preporuka, mada kada sam ga ja imao nije postojao D50, pa bih se verovatno sada odlucio za taj.

 

 

e to sam hteo da cujem :)

koji zvucnici su bili, koje pojacalo, DAC?

zasto mislis da je D50 bolji? koliko sam citao, kazu da nije nista bolji od D30, iako ima 2 cipa.

@Sonichammer

Mojo se meni apsolutno nikako ni po cemu ne uklapa u neku moju ideju kako sistem treba da izgleda i fukcionise. da mu je cena 100e, pa da razmislim, ovako nikako. opet naglasavam, to je MOJE vidjenje stvari, neko drugi verovatno drugacije gleda na sve to.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, maxa78 said:

e to sam hteo da cujem :)

koji zvucnici su bili, koje pojacalo, DAC?

zasto mislis da je D50 bolji? koliko sam citao, kazu da nije nista bolji od D30, iako ima 2 cipa.

@Sonichammer

Mojo se meni apsolutno nikako ni po cemu ne uklapa u neku moju ideju kako sistem treba da izgleda i fukcionise. da mu je cena 100e, pa da razmislim, ovako nikako. opet naglasavam, to je MOJE vidjenje stvari, neko drugi verovatno drugacije gleda na sve to.

Evo ovaj (nadam se da mi Nackom nece zameriti, ako vidi ovom prilikom ga pozdravljam i porucujem da se javi za kafu :))

 

E sad,  DAC je bio drugi rad g. Dimovskog, novije gradnje nego ovaj sa njegovog posta ali iste ili malo vise klase, da tako kazem. 

Topping D30 se nije obrukao, stavise, sasvim je lepo zvucao u sistemu, mogao je komotno i da ostanje u njemu bez da bude upadljiva slaba karika. 

Ono oko cega smo se slozili na prvu je da je Topping bio malo manje prefinjen u visokim ali daleko od toga da je bio los - jednostavno DAC sa kojim smo poredili nije ista liga - to treba imati na umu. Rekao bih da je recimo 70% kvaliteta DACa sa kojim smo poredili. Naravno tih 30% je tesko dobiti i tu je g. Dimovski mag. 

Zajednicki je zakljuceno da je Topping neki brand name, komotno bi mogao da bude 2,3x puta skuplji. 

Zelim samo da napomenem da ovo nije anti reklama za bilo koji drugi DAC, vec samo zapazanje Toppinga D30, koji zasluzuje da bude hvaljen jer zaista jeste dobar DAC.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, maxa78 said:

e to sam hteo da cujem :)

koji zvucnici su bili, koje pojacalo, DAC?

zasto mislis da je D50 bolji? koliko sam citao, kazu da nije nista bolji od D30, iako ima 2 cipa.

@Sonichammer

Mojo se meni apsolutno nikako ni po cemu ne uklapa u neku moju ideju kako sistem treba da izgleda i fukcionise. da mu je cena 100e, pa da razmislim, ovako nikako. opet naglasavam, to je MOJE vidjenje stvari, neko drugi verovatno drugacije gleda na sve to.

Nešto mi se javlja da su sa D50 omašili. Ima i jako loših ocena, što kod D30 nije slučaj. To naravno ne mora ništa da znači ali treba biti oprezan

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
17 sati ranije, Aibo said:

@maxa78

Da li je konačno sklopljen sistem i ako jeste baci neki utisak kako se sve to uklopio kod tebe kući? Baš me zanima, i meni su ti KEF R serije baš zapali za uvo. Mnogo fino se čuju za moj ukus.

samo još kablovi nedostaju :)

hoću da napišem moje utiske o starom i novom sistemu, ali nikako da nađem vremena.

ukratko, ogromna je razlika i isplati se dati skoro 3 puta više para, kolika je razlika između starog i novog. 

sami R300 su odlični, ali da bi pevali traže mnogo prostora oko sebe, nisu za sobe manje od 20m2.

Link to comment
Share on other sites

On 15.11.2018. at 21:12, Aibo said:

@maxa78

Da li je konačno sklopljen sistem i ako jeste baci neki utisak kako se sve to uklopio kod tebe kući? Baš me zanima, i meni su ti KEF R serije baš zapali za uvo. Mnogo fino se čuju za moj ukus.

ovo nije tema, ali evo ovde par utisaka

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...