Jump to content


topping D30 u ozbiljnom sistemu?


maxa78

Recommended Posts

pozdrav svima

da li ima smisla upariti ovaj DAC sa Kef R300 i Rega Elex -R (Brio)? vidim da ga hvale na sve strane, ali sam ja malo sumnjičav. nigde nisam uspeo da nadjem neki test sa bilo kakvom kasvetnom opremom.

ili je ipak bolje zadužiti se i uzet Chor Mojo?

ili ne jesti 'leba sledećih 6 meseci i uzeti Hegel H90, pa nek ide život :)

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, maxa78 said:

pozdrav svima

da li ima smisla upariti ovaj DAC sa Kef R300 i Rega Elex -R (Brio)? vidim da ga hvale na sve strane, ali sam ja malo sumnjičav. nigde nisam uspeo da nadjem neki test sa bilo kakvom kasvetnom opremom.

ili je ipak bolje zadužiti se i uzet Chor Mojo?

ili ne jesti 'leba sledećih 6 meseci i uzeti Hegel H90, pa nek ide život :)

Nema drugog načina nego da ti neko uzajmi da čuješ u svom sistemu. Treba ti i dobar USB kabal koji je možda i skuplji od tog DAC-a te neki solidan izvor zvuka PC, CDP ili već nešto treće.

Sve ostalo je u domenu nagađanja :blink:

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, sunface said:

Moze koja rec o Kef r300.

može i više od koje reči, ali čim stignu. a to je za 7 dana :)

sad lomim glavu oko pojačala. realno, nije kvalitet zvuka jedino merilo (jeste najvažnije, ali nije jedino). bitna mi je i jednostavnost upotrebe, ali je bitan i izgled jer će stajati na sred dnevne sobe. nije lako sve to uklopiti...:heat

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, maxa78 said:

može i više od koje reči, ali čim stignu. a to je za 7 dana :)

sad lomim glavu oko pojačala. realno, nije kvalitet zvuka jedino merilo (jeste najvažnije, ali nije jedino). bitna mi je i jednostavnost upotrebe, ali je bitan i izgled jer će stajati na sred dnevne sobe. nije lako sve to uklopiti...:heat

Izvinjavam se na političkoj nekorektnosti. Sad je to moderan izraz. Uzmeš Chord Mojo i imaš spravu koja sjajno zvuči (svi kažu), ali izgleda ko da su je pravili za predškolsku decu koja pri tom i nisu baš hitra u glavu. Msm onako šarena dugmad..... i tako.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, ivanp said:

Uzmeš Chord Mojo i imaš spravu koja sjajno zvuči (svi kažu), ali izgleda ko da su je pravili za predškolsku decu koja pri tom i nisu baš hitra u glavu. Msm onako šarena dugmad..... i tako.

što se mene tiče, taj Mojo samo što dobro zvuči, sve ostalo je katastrofa.

prvo, izgleda katastrofalno.

drugo, kad ga palim, moram da držim istovremeno još 2 tastera da bi uopšte mogao da radi sa pojačalom.

treće, radi na baterije a proizvođač  ne preporučuje da se koristi dok se puni. pa kako da ga koristim???? da ga punim kao mobilni i da ga isključujem iz struje kad ga koristim?? pa ako hoću duže da slušam muziku ili zaboravim da ga napunim, šta onda? uložio sam 3000e u sistem, al' znate, crkle mi baterije :order

15 minuta ranije, siroma said:

ima li taj topping u Nišu da se čuje?

Mogu da uporedim(o)

sa 2qute i JLSoundsom (nodac i AK4396 sa lampom)

teško, koliko ja znam :(

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Nixie said:

.................Treba ti i dobar USB kabal koji je možda i skuplji od tog DAC-a te neki solidan izvor zvuka PC, CDP ili već nešto treće...................

 

Ne, dovoljno je da uzmeš USB kabl od HP štampača na primer i ono što je kod D30 dobro, biće još bolje. Predpostavljam da bi ga i kršteno napajanje podiglo za stepen gore.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Ne, dovoljno je da uzmeš USB kabl od HP štampača na primer i ono što je kod D30 dobro, biće još bolje. Predpostavljam da bi ga i kršteno napajanje podiglo za stepen gore.

Za napajanje se slažem, to je unapredilo mnogo bolje DAC-ove od tog Topping-a.

Za USB kabal, pošto sam se time igrao malo, moja iskustva govore suprotno. Neki USB kablovi su malkice bolji od kablova za štampače.

Link to comment
Share on other sites

Meni stigao topping d30 prije neki dan. Koristim ga za stream flac muzike preko google chromcast audio. Do sad sam direktno spajao CCA, znaci sa njegovim dac-om za koji kazu da nije ni malo los, ali ovo sa toppingom mnogo bolje zvuci. Ono sto sam primjetio pored kvalitetnijeg zvuka je i bolja diferencijacija raznih zvukova, pozicioniranje u prostoru. Pravi stage Nisam nikad slusao neki drugi dac pa ne mogu da uporedim, ali sam vise nego zadovoljan. Inace sve je spojeno na pojacalo Pioneer A30 a na njega zvucnici Yamaha NS333

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Nixie said:

Treba ti i dobar USB kabal

Ne treba, optički je tu :)

Veci je problem kabl od njega do pojačala, to može da košta :(

A što se napajanja tiče, na nekom testu sam čitao da se ne dobija baš ništa. Malo mi je čudno, ali tako kažu ljudi. 

34 minuta ranije, montenegrino said:

Nisam nikad slusao neki drugi dac pa ne mogu da uporedim, ali sam vise nego zadovoljan. 
 

To je ono što sam našao na netu. Svi su redom zadovoljni, ali niko da ga direktno uporedi sa Mojo, rDac, dacMagic... 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Za napajanje se slažem, to je unapredilo mnogo bolje DAC-ove od tog Topping-a.

Za USB kabal, pošto sam se time igrao malo, moja iskustva govore suprotno. Neki USB kablovi su malkice bolji od kablova za štampače.

Slažem se potpuno. Mislio sam da je u odnosu na njegov paučinasti i kabl sa HP štampača unapređenje. Znam jer sam probao. Danas.:)

Link to comment
Share on other sites

I kakvu razliku čuješ? Ja sam odmah na prvu stavio neki puniji od štampača jer je duži i lakše mi dobaca do kompa, van toga nemam nameru da se dotičem te priče.

Što se tiče ovih želja da se uporedi sa Mojo (neko čak i 2Qute pomenu), lično mislim da je to prejaka konkurencija. Mislim, odličan je D30 zaista, za svoju cenu čak fenomenalan što pokazuje time što pobeđuje HRT, iFi, Nad... od 200+€, ali Chord je ipak neka sasvim druga klasa. Ajde sa Mojom kao još i ima nekog smisla, makar čisto akademski, da se uspostavi neki odnos... ali sa 2Qute već realno ne bi trebalo da ima šta da traži u istoj rečenici.

Čitao sam inače na nekom stranom forumu od lika koji navodno ima D30 i Mojo pa kaže sem što je Mojo nešto topliji karakterom nema neke bitne razlike u kvalitetu zvuka... Mada sam isto tako čitao razne izjave, npr. da nema neke razlike između D10 i D30, a lično sam se uverio da su to jasno različiti proizvodi. Da li su nagluvi, ili slušaju na nekim truba sistemima, ili prosto lažu... ne mogu da dokučim.
@Maxa78

Dobre su to komponente, sumnajm da je iko upario ovako povoljan DAC sa nečim takvim. Ako si ih već naručio a DAC ne rešiš dok stignu, i ako si iz BG, eventualno bih mogao da probam da ti ponesem svoj D30 pa da čuješ kako to zvuči zajedno. Još ako bi se našao neko sa Mojom pa da se skupa podružimo malo i naučimo svi nešto novo...

Link to comment
Share on other sites

On 14.9.2018. at 14:45, maxa78 said:

što se mene tiče, taj Mojo samo što dobro zvuči, sve ostalo je katastrofa.

prvo, izgleda katastrofalno.

drugo, kad ga palim, moram da držim istovremeno još 2 tastera da bi uopšte mogao da radi sa pojačalom.

treće, radi na baterije a proizvođač  ne preporučuje da se koristi dok se puni. pa kako da ga koristim???? da ga punim kao mobilni i da ga isključujem iz struje kad ga koristim?? pa ako hoću duže da slušam muziku ili zaboravim da ga napunim, šta onda? uložio sam 3000e u sistem, al' znate, crkle mi baterije :order

Ja uvozim i prodajem Mojo.

Sem sto dobro zvuci , sto je istina, uzivo i odlicno izgleda u smislu robusnosti i kvaliteta izrade.

Sto se tice lampica u vise boja - stva je ukusa. Zamisao dizajnera je bila da se nameni mladjoj populaciji kap portabilna varijanta - vrhunski zvuk u pokretu, dakle veselo, kvalitetno, lako prenosivo.

 

Za ukljucivanje se pritiska jedan taster, ne tri istovremeno.

Baterija traje vise sati u kontinuitetu na osrednjoj glasnoci.

Proizvodjac tj dizaner kaze da moze da se puni u toku rada ali bateriju, kao i svaku drugu, ne treba stalno drzati na punjacu.

Nadam se da sam bar malo pomogao i otklonio neke zablude.

Link to comment
Share on other sites

On 14.9.2018. at 14:45, maxa78 said:

što se mene tiče, taj Mojo samo što dobro zvuči, sve ostalo je katastrofa.

prvo, izgleda katastrofalno.

drugo, kad ga palim, moram da držim istovremeno još 2 tastera da bi uopšte mogao da radi sa pojačalom.

treće, radi na baterije a proizvođač  ne preporučuje da se koristi dok se puni. pa kako da ga koristim???? da ga punim kao mobilni i da ga isključujem iz struje kad ga koristim?? pa ako hoću duže da slušam muziku ili zaboravim da ga napunim, šta onda? uložio sam 3000e u sistem, al' znate, crkle mi baterije :order

teško, koliko ja znam :(

Kada uređaj zvuči (vrlo) dobro, ostali kriterijumi su sekundardni. Za mene, recimo, DAC nije izvor i odgovara mi da bude sakriven iza ili pored komponenti. Pored toga, Mojo se uključuje i isključuje jednim dugmetom. Istovremeni pritisak dva dugmeta je za podešavanje izlaznog nivoa linijskog izlaza koji, jednom podešen, ostaje memorisan i nakon isključivanja uređaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...