Jump to content


Servis magnetofona


maxa

Recommended Posts

On 15.9.2018. at 21:53, maxa said:

...a to znaci da se ne mogu nabviti ti idleri? 

Наравно да могу али ће цена прећи вредност тог магнетофона, е сад ако је емотивна вредност у питању онда ок.

Немој да се изненадиш ценом сервиса.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

da... bili ste u pravu cena servisa ovog magnetofona prelazi njegovu vrednost tako da neznam koliko je pametno upustati se u takvu igru...

mada zvuk ovog magnetofona je vredan svake paznje...

naime, ja ga nisam dugo koristio, pa sam ga ukljucio malo da se podsetim zvuka i kad ono nesto tromo vrti, zavija skroz usporen... vidim napunio se prasine, otvorim ga ja da ga ocistim , i kad sam ga ocistio od prasine, one idlere, rolere, gumice on sada vrti ko lud prebrzo kao plocu lp kad pustis na 45 rpm... sta to moze biti? Moze li neki savet?

Link to comment
Share on other sites

Лепо Ја написах у вези разних цена.

21 minuta ranije, maxa said:

kad sam ga ocistio od prasine, one idlere, rolere, gumice on sada vrti ko lud prebrzo kao plocu lp kad pustis na 45 rpm... sta to moze biti? Moze li neki savet?

А селектор брзине?

Link to comment
Share on other sites

maxo, a imaš li trake vredne slušanja?

 

Meni je ćale pričao da kad je 1970. počeo da zasniva porodicu (budala, nije koristio zaštitu) i rasprodavao ploče a imao ih je baš mnogo, više para je dobiijao za neke trake koje je imao jer su tada neki koristili nekakve magnetofone. Ni ćale se ne seća koji je to mag bio, valjda je imao više kanala, 4 ili 8, ali to nije bilo bitno, oni su se svi družili i presnimavali. Audiofilske apiracije su nekuma došle tek kasnije.

 

Dakle, jebes magnetofon ako nemaš dovoljno traka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...