Jump to content


m2tech hi face mali problem


sunface

Recommended Posts

KOristim hiface kao converter sa usb-a na coax, pa kao takav signal dalje ide na dac uredjaj, desava sa ponekad kada ide muzika sa foobara, pa u isto vreme recimo pustim sa youtuba nest oda sviri, jednostavno se zamrzne slika na jutjubu, ni makac, samim tim nema ni tona.....posto mi je hiface na radnom stolu, stoji polozen (koristim extender usb cable od kompa do hiface-a) iskljucim usb konekciju na hi face-u, u tom trenutku cim isklj hi face, slika na kompu - jutjubu se odmrzne i krene redovna reprodukcija.

probljem je ocigledno hi face, da li se nekom nesto slicno desavalo?

 

O S je win 7, 64 bita .

 

Link to comment
Share on other sites

Koji je firmware? Imao sam negde na racunaru neku tada noviju verziju koju sam na zahtev dobio od Marka (M2Tech) ako se dobro secam...ako ti je potrebno mogu probati naci. Ja sam na prvoj verziji HiFace-a ima na Win-u probleme da ga Win povremeno pri podizanju sistema nije prepoznavao, tada sam to uspesno resio novim firmwere-om. 

Prethodno uputi e-mail M2Tech-u i proveri sta predlazu.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Ovo ume da se desi i na OS X-u tako da problem nije Hi-Face već operativni sistem. Naime, YouTube (ili veb brauzer) neće da pokrenu video klip ako nema instaliranog drajvera za zvuk. Verovatan razlog je što Foobar zauzme Hi-Face u nekom ekskluzivnom modu i druga aplikacija nema pristup drajveru i device-u. S Foobarom nemam iskustva tako da ne znam da li on ima taj ekskluzivni mod rada, ali treba probati da li se isto dešava sa drugim muzičkim plejerom.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Willi Studer said:

Ovo ume da se desi i na OS X-u tako da problem nije Hi-Face već operativni sistem. Naime, YouTube (ili veb brauzer) neće da pokrenu video klip ako nema instaliranog drajvera za zvuk. Verovatan razlog je što Foobar zauzme Hi-Face u nekom ekskluzivnom modu i druga aplikacija nema pristup drajveru i device-u. S Foobarom nemam iskustva tako da ne znam da li on ima taj ekskluzivni mod rada, ali treba probati da li se isto dešava sa drugim muzičkim plejerom.

Isto se desavalo i na Jriveru, pa sa ga  deinstalirao, mislio sam da je tu probljem no medzutim ?.!@>!! najn !

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Willi Studer said:

Da li ti uporedo sa muzikom sa plejera rade i sistemski zvuci?

Rade.

evo sad sam otisao na properties od hi face-a, contr panel-sound-propertie , kada sam kliknuo na properties pufff, plavi ekran smrti kako smo to zvali u vreme Win 98, memory dump...u p materinu,  hi face mi oborio sistem.restartovao u safe mod, pa ope restart u normal, proverio hiface, radi dobro, znaci da ima neki povremeni bug, u trnutku plavernila bio mi je uklj browaer + nero za rezaje, muzika je isla sa stand alone cd plejera (quad 99 cdp2).

Link to comment
Share on other sites

"... ide muzika sa foobara, pa u isto vreme recimo pustim sa youtuba ..."  Sad sam isto pokušao, u Foobaru mi je dsf (SACD) fajl, DAC je iFi Nano (USB) a Youtube se čuje sa integrisane Realtek i zvučnika na laptopu. Ranije, dok mi je integrisana bila isključena računar je bio nestabilan. Mislim da je tu problem.

Link to comment
Share on other sites

Juce sam uspeo da nadjem malo vremena i da napravim par promena, naime, deinstale drajvera m2tech, pa novi instale na drugu (storage) particuju, druga stvar koju sam uradio je da sam promeni usb izlaz iz kompa-utaknuo u prvi pored ovog u koji je bio konektovan, treca stvar je da sam kupio kraci (0,75m) extender kabel, prethodni je bio mslm oko1,5 m.

Sinoc je sve radilo dobro, ako se u narednih par dana nista ne promeni, onda je to resenje problema, praticu  i testirati, pa javljam utiske.

 

Link to comment
Share on other sites

Da potvrdim da sve radi kako treba, ocigledno je promena urodila plodom.

P.S.

Posto sam kupio polovan m2tech hi face, prvi problem koji sam imao su razlabavljeni kontakti na strani USB prikljucka, to se manifestovalo stalnim iskljucenjem hiface sa kompa, sam od sebe sto bi rekli, te ga vidi sistem, te ga ne vidi, sto me navodi na pomisao da prethodni vlasnik nije bas bio pazljiv prilikom rukovanja, to je reseno tako sto sam prelemio kontakte.Eto, mozda nekom pomogne moje skromno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...