Jump to content


Elac + Nad


Daliboro

Recommended Posts

Sa mp3 materijala preci odmah na kvalitetan FLAC, recimo HD Tracks izdanja u visokoj rezoluciji... trebalo bi da zvuci bolje ( generalno sa takvim zvucnicima napusti mp3 ).  

To je brz nacin da probas kvalitet muzike sa racunara.

Altec je sve peglao na neki svoj nivo ( ovde se definitvno opet slazem sa Vdzeletom ) a sad imas drugaciju situaciju,  da taj Elac prikazuje razlike u kvalitetu materijala.

Slusam i ja mp3 kad nema nista drugo,  samo ima tu jedna kvaka ( oko koje se mnogi ne slazu ) : dobro uradjen mp3 sa original diska zvuci odlicno ali kad pustim original cuje se razlika u korist originala, na trt mrt integrushi.   Dobro remasterovan HD se cuje jos bolje.   Nova muzika u HD se cuje bolje od istog u CD formatu.

Link to comment
Share on other sites

On 13.9.2018. at 12:01, Daliboro said:

Da li mi sa nekim Dac-om resio problem kada je u pitanju izvor sa kompa i tv-radia?

Nećeš rešiti problem, samo ćeš možda ublažiti posledice.

Moraš za svoj sistem da imaš kvalitetnu muziku (ili na CD-u, ili bar FLAC format na PC-u) sa mp3 se nećeš naslušati dobre muzike.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, zek said:

Nećeš rešiti problem, samo ćeš možda ublažiti posledice.

Moraš za svoj sistem da imaš kvalitetnu muziku (ili na CD-u, ili bar FLAC format na PC-u) sa mp3 se nećeš naslušati dobre muzike.

Nije baš tako s čim kvalitetnijim dac -om  ćeš riješiti problem u smislu audio konverzije , zato dac i služi . Što ti služi Flac ili bilo koji format  muzike na  maličkom  (jacku) od pc kartice . . Znači kartica koju imaš u kompjutoru radi konverziju  i zvuk je kakav daje kartica . , a ne flac i ine konverzije zvuka ? ! Ne znam što od zvuka "gotiviš " , al  moj prijedlog je da uzmeš kršten  CD  plejer i  ako očeš  druge  izvore  poslušaj ih prije neg kaj kupiš .  Mal mi se cijela priča "onak" - al .

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja mlad i zelen bio kupio svoj prvi sistem NAD+B&W i spojio na neki jeftini LG DVD player i PC pa se razočarao... Nije bilo ni basa, ni detalja, ni dinamike - beda. Izvor je ravnopravan član sistema, ako iz njega izađe loš zvuk to pojačalo i zvučnici ne mogu da poprave... A ovde su zvučnici od 1000+ € koliko vidim, pojačalo od 500-600 a izvor integruša... Tu nema obilaženja i ublažavanja, mora i izvor da bude koliko toliko na nivou da bi bilo ok zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...