Jump to content


Elac + Nad


Daliboro

Recommended Posts

Kupio sam Elac kutije FS 247 i amp Nad 355 bee. Generalno sam jako nezadovoljan sa zvukom koji sam dobio. Sa nekog Pionner dvd plejera sam dobio koliko toliko solidan zvuk, ali sa kompjutera ili recimo TV-radija blaga katastrofa. 

Molim za pomoc kako da pobokjsam zvuk jer sam ranije sa obicnim 2.1 Altec sistemom imao bolju pricu nego sad.

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Pa zvučnici i pojačalo nisu loši.

Problem koji ti imaš je što na solidne uređaje kačiš izvore koji su dosta slabijeg kvaliteta. U prvom redu mislim na pc i tv, mada ni taj dvd plejer nije ta klasa.

To ti je isto kao kad bi uzeo stare kompresovane divx filmove od 700mb i puštao na današnje led televizore od 40 i više incha.

Uzmi od nekog neki pristojan CD plejer koji je u radnji koštao barem 300 eura i probaj sa njim. U toj probi treba imati i neki pristojan interkonekt kabl.

To je prokletsvo ovog hobija, sve mora u lancu da bude u sličnom nivou kvaliteta inače će svirati u kvalitetu najslabije karike.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Daliboro said:

........ Generalno sam jako nezadovoljan sa zvukom koji sam dobio. (.....)

Hajde, pošto si nov, da na tebe istresem nezadovoljstvo ovim forumom koje me je zabavljalo do skora ali sad već počinje da nervira.

Vi, audiofili  u Srbiji, ma, svi Srbi redom, ste nepismeni. 

Dakle, Daliboro, ti nisi nezadovoljan SA zvukom nego si nezadovovoljan zvukom.

Još ako neko sad napiše: 'Obzirom' da je ovo početnički topik..... onda samo mogu reći da ceo forum treba svrstati u tu kategoriju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Delija said:

Ako koristi integrusu onda je savrseno normalno da to ne lici ni na sta

Ja nemam neki posebno dobar sistem ali takav kakv je daleko je bolji od Japanske midklase pa sa integruhsom sa PCja imam solidan zvuk... nije kao sa DACom od 200 eura ali nije ni  djubre,  pa dakle taj materijal koji se slusa sa racunara kakvog je kvaliteta ?

I posto nisam nikad slusao Elac FS 247 da li mozda oni pokazuju koliko je losa reprodukcija sa integrushe cak i sa kvalitetnim materijalom,  mislim jel moguce da su toliko dobri ?

.......................

Sve ono sto je na Altecu zvucalo dobro to sad cujes kako je zaista, postoji i ta mogucnost, sto rece Vdzele treba ti dobar izvor ( imao neki stariji Altec 2.1 pa malo i to znam kako je samo nisam nikad mislio da su oni dobri, bar ti moji ) .

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Daliboro said:

Kupio sam Elac kutije FS 247 i amp Nad 355 bee. Generalno sam jako nezadovoljan sa zvukom koji sam dobio. Sa nekog Pionner dvd plejera sam dobio koliko toliko solidan zvuk, ali sa kompjutera ili recimo TV-radija blaga katastrofa. 

Molim za pomoc kako da pobokjsam zvuk jer sam ranije sa obicnim 2.1 Altec sistemom imao bolju pricu nego sad.

Unapred hvala

Dokupi DAC kao što netko reče sam pripazi koje  vrste izlaza imaju tv i pc  jer ovi "front endovi" imaju najjednostavnije izlaze sam da su u funkciji . Pionir dvd-ovi su poznati da imaju dobar zvuk , pogotovo oni  sa oznakom 6xx i na više , zato što imaju integriran solidan DAC . Što se tiče DACa  ima negdje tema ? :)

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Daliboro said:

Kupio sam Elac kutije FS 247 i amp Nad 355 bee. Generalno sam jako nezadovoljan sa zvukom koji sam dobio. Sa nekog Pionner dvd plejera sam dobio koliko toliko solidan zvuk, ali sa kompjutera ili recimo TV-radija blaga katastrofa. 

Molim za pomoc kako da pobokjsam zvuk jer sam ranije sa obicnim 2.1 Altec sistemom imao bolju pricu nego sad.

Unapred hvala

Ne bi smelo tako loše da svira.

http://www.6moons.com/audioreviews/elac/elac.html

Možda je nešto neispravno, recimo visokotonci na zvučnicima.

Kakav je smeštaj zvučnika u sobi, daj neku sliku.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Krca44 said:

Ja nemam neki posebno dobar sistem ali takav kakv je daleko je bolji od Japanske midklase pa sa integruhsom sa PCja imam solidan zvuk... nije kao sa DACom od 200 eura ali nije ni  djubre,  pa dakle taj materijal koji se slusa sa racunara kakvog je kvaliteta ?

I posto nisam nikad slusao Elac FS 247 da li mozda oni pokazuju koliko je losa reprodukcija sa integrushe cak i sa kvalitetnim materijalom,  mislim jel moguce da su toliko dobri ?

.......................

Sve ono sto je na Altecu zvucalo dobro to sad cujes kako je zaista, postoji i ta mogucnost, sto rece Vdzele treba ti dobar izvor ( imao neki stariji Altec 2.1 pa malo i to znam kako je samo nisam nikad mislio da su oni dobri, bar ti moji ) .

Sa racunara pustam klasican mp3 format sa integrisane zvucne sa racunara Asus Rog G 20 Aj.

Ista prica je i kada pustim i sa telefona...jedina osetna razlika je kada se pusti sa CD playera. Sa Altec-om to nije bio slucaj.

Elac je po meni zaista dobra marka. Slusao sam ih nekoliko puta i zaista imaju odlican zvuk. Nisam obracao paznju koje su komponente su u pitanju. 

Hvala u svakom slucaju.

Pozdrav

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ti nije bitno da su ti mp3 makar u 320kbps, onda ti je ok da slusas i tako kako je. Altec nije bio u stanju da prikaze razliku, pa ti je to delovalo ok. Ukoliko ti ipak smeta, vidi da upristojis kvalitet zapisa muzike koju slusas, i uzmi neki eksterni DAC, ima ih sad na trzistu onoliko. 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Bujodrag said:

Hajde, pošto si nov, da na tebe istresem nezadovoljstvo ovim forumom koje me je zabavljalo do skora ali sad već počinje da nervira.

Vi, audiofili  u Srbiji, ma, svi Srbi redom, ste nepismeni. 

Dakle, Daliboro, ti nisi nezadovoljan SA zvukom nego si nezadovovoljan zvukom.

Još ako neko sad napiše: 'Obzirom' da je ovo početnički topik..... onda samo mogu reći da ceo forum treba svrstati u tu kategoriju.

Hajde kad si se vec javio...kao prvo nisam trazio pomoc oko pravopisa vec pomoc ko se vise razume hifi sisteme. Nije sramota traziti pomoc, kao sto nije sramota pomoci nekome ko se ne razume. 

Forumi i jesu mesto gde clanovi razmenjuju iskustva!

U svakom slucaju, hvala na sugestiji u pravopisu i ako to nije bila tema, a ni pitanje.

Veliki pozdrav!

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Filipescu said:

Ako ti nije bitno da su ti mp3 makar u 320kbps, onda ti je ok da slusas i tako kako je. Altec nije bio u stanju da prikaze razliku, pa ti je to delovalo ok. Ukoliko ti ipak smeta, vidi da upristojis kvalitet zapisa muzike koju slusas, i uzmi neki eksterni DAC, ima ih sad na trzistu onoliko. 

Pustao sam MP3 sa 320kbps ali mnogo lose zvuci. Mislis da bi sa Dac-om resio problem?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, black coffe said:

Dokupi DAC kao što netko reče sam pripazi koje  vrste izlaza imaju tv i pc  jer ovi "front endovi" imaju najjednostavnije izlaze sam da su u funkciji . Pionir dvd-ovi su poznati da imaju dobar zvuk , pogotovo oni  sa oznakom 6xx i na više , zato što imaju integriran solidan DAC . Što se tiče DACa  ima negdje tema ? :)

Hvala na info

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, vdzele said:

Pa zvučnici i pojačalo nisu loši.

Problem koji ti imaš je što na solidne uređaje kačiš izvore koji su dosta slabijeg kvaliteta. U prvom redu mislim na pc i tv, mada ni taj dvd plejer nije ta klasa.

To ti je isto kao kad bi uzeo stare kompresovane divx filmove od 700mb i puštao na današnje led televizore od 40 i više incha.

Uzmi od nekog neki pristojan CD plejer koji je u radnji koštao barem 300 eura i probaj sa njim. U toj probi treba imati i neki pristojan interkonekt kabl.

To je prokletsvo ovog hobija, sve mora u lancu da bude u sličnom nivou kvaliteta inače će svirati u kvalitetu najslabije karike.

Predpostavio sam da ce biti jos investicija. Sve je to ok...ali imam primer da je jedan Altec 2.1 od 15.000 rsd dao bolji zvuk od Elac-a od 1000 eur. Isti model povezivanja, ali kao sto rekoh, jedino sa CD-a je Elac u velikoj prednosti. Da li mi sa nekim Dac-om resio problem kada je u pitanju izvor sa kompa i tv-radia?

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Svakako bi resio problem DAC-om. Procitaj temu koja ti je predlozena i ako si u mogucnosti, kupi odma bolju predlozenu varijantu. Kupices bolji DAC svakako, a onda je jeftinije da ga kupis odmah, neko iz drugog/treceg pokusaja.

Poznanik mi recimo prodaje ovo za 150 Eura:

https://www.ebay.de/itm/SMSL-M8A-HIGHEND-DAC-ES9028Q2M-XMOS-DSD512-768KHZ-USB-Optical-Coaxial-M8-A-/262927534657

Samo kao primer.

Clanovi predlazu i taj Topping D30 itd...

Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj hobi ima još jednu zeznutu stranu. Nije da svaki uređaj mora obavezno lepo da legne u neki sistem, čak i ako su u približnoj klasi. Zato postoje probe. Pozajmiš nešto od nekog pa probaš da uparuješ. Ako ti je baš loš zvuk pozovi nekog kod sebe sa više iskustva.

To što Elac daje loš zvuk može da bude pozitivno. To znači da je dovoljno rezolutan da ti prikaže da jedna karika u sistemu pravi problem. Altec je to možda sve smuljavio u jednu nedefinasanu masu, pa je možda još to prijatno i farbao.

Da se vratim na početak - to je kao kad isti onaj divx film pustaš na TV sa katodom pa ti je slika sasvim OK. Kad ga staviš na bolji LED TV on je pun granula i zrnast.

Kakve kablove koristiš?

----------------------------

PS: Ako si na primer taj DVD platio recimo 200 eura, onda znaj da će velika većina dacova i cd-plejera raditi bolje od njega što se zvuka tiče. Ovo iz prostog razloga što on nema funkciju da pušta samo zvuk već i video, pa oni uvek moraju da prave kompromise pa da negde zakinu.

Ja lično ga ne bi uzeo ga neku referencu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Daliboro said:

Hajde kad si se vec javio...kao prvo nisam trazio pomoc oko pravopisa vec pomoc ko se vise razume hifi sisteme. Nije sramota traziti pomoc, kao sto nije sramota pomoci nekome ko se ne razume. 

Forumi i jesu mesto gde clanovi razmenjuju iskustva!

U svakom slucaju, hvala na sugestiji u pravopisu i ako to nije bila tema, a ni pitanje.

Veliki pozdrav!

 

Pozdrav i tebi.

Čisto da znaš, ja se u stvari i nisam obraćao tebi nego ostalim pametnjakovićima koji ovde mudruju i izigravaju nekakve ljute veličine a ne umeju ni običnu rečenicu ispravno da sastave.

 

Izvini na nenamenskoj eksploataciji tvoje teme. Neću više :) 

Veselo ti bilo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...