Jump to content


Blade runner 2047


Engine

Recommended Posts

On ‎12‎.‎9‎.‎2018‎. at 22:40, Engine said:

Upravo počinje na HBO3. Intereuje me jeli muzika kao u originalnom dobra.

Da nema

Sinatre     04. Summer Wind      i     16. One For My Baby (And One More For The Road)

i Elvisa   14. Suspicious Minds     i      15. Can't Help Falling in Love

pa hajde    i     22. Tears In The Rain     od   Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch

Ovo ostalo žešći udav.

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je koliko razne reditelje u opšte zanima saraund zvuk i na koji način pristupaju istom. Velika većina smandrljava. Smatraju se vizuelnim umetnicima i neće da se zamaraju sa otim.

Neki pak pomoću dobrog zvuka od osrednjeg filma naprave "test disc" za saraund. I to je dovoljno jedno 15 minuta na početku filma. "Master and Commander: The Far Side of the World"

 

Link to comment
Share on other sites

Treba da uzmete u obzir da muzika i film idu zajedno i da vrlo cesto sama muzika bez filma moze biti besmislena a opet da film i muzika zajedno mogu biti kompletan dozivljaj.   Mislim da muzika nije losa samo da je u funkciji filma  ( znaci nije kao Vangelisov Blade Runner soundtrack koji je fenomenalan i samostalno ).  Surround no comment, nemam ga.

Link to comment
Share on other sites

U filmu muzika teče maksimalno dobro. Obzirom da ima mnogo fascinantnih vizuelnih detalja da se vide ipak smatram da je muzika mogla da bude malo muzikalnija, a ne naprosto backgroud podrška.

Ja sam kometarisao besmislenost uživanja u soundtracku bez slike u stereo režimu slušanja.

U poređenju sa Gladijatorom na primer.

Link to comment
Share on other sites

On 13.9.2018. at 0:50, ivanp said:

Različiti smo, što je dobro jer bi neopisiva dosada vladala svetom. :D

Meni je ovaj 2049 teška žila u odnosu na prvi. Uh jedva ga odgledah. Aj probaću kad gospodža nije kod kuće sa  odvrnutim saraundom. Možda mi se popravi utisak.

+1

vec sam ga i zaboravio ...

Link to comment
Share on other sites

I prvi i drugi deo su odlične priče, odlični filmovi. Što se tiče muzike, prvi deo za dve klase iznad. Svakako pored ova dva filma treba odgledati Alien iz 1979, Prometheus 2012, Alien: Covenant 2017 i kad se sve to spoji u jednu priču na kraju, da se raspameti čovek šta je Ridley Scott u stvari u celom tom serijalu filmova hteo da kaže. 

P.S. Obavezno pamtiti godine dešavanja kroz sve ove filmove, jer su priče povezane.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Zeljko Dj said:

I prvi i drugi deo su odlične priče, odlični filmovi. Što se tiče muzike, prvi deo za dve klase iznad. Svakako pored ova dva filma treba odgledati Alien iz 1979, Prometheus 2012, Alien: Covenant 2017 i kad se sve to spoji u jednu priču na kraju, da se raspameti čovek šta je Ridley Scott u stvari u celom tom serijalu filmova hteo da kaže. 

P.S. Obavezno pamtiti godine dešavanja kroz sve ove filmove, jer su priče povezane.

Slozio bih se za Aliena i Prometheusa ali za Covenant ... hmmmm, .... Covenant je nastavak Prometheusa, koji je otvorio nekoliko veoma interesantnih tema: ko su zapravo Arhitekte, zasto su zeleli da uniste Zemljane koje su izgleda stvorili, zasto su uopste dolazili na Zemlju, sta se dalje desavalo sa dva prezivela sa Prometheusa, zasto su napravili biolosko oruzje, .... Umesto odgovora na ova pitanja, Covenant ih jednostavno ignorise i na brzinu, kroz jednostavnu pricu o poludelom androidu, resava sve te teme ne poklanjajuci im ni par minuta vremena i ispunjavajuci najveci deo filma replikom onoga sto se desavalo u Alienu 1.

Na taj nacin je Covenant zapravo samo jedan akcioni film, koji se vrlo labavo nadovezuje na svog prethodnika, koji je zavrsen sav u naslucivanjima i pretpostavkama. Videcemo sta ce se desiti u trecem delu, ali se plasim da ce i on biti iskljucivo akcioni film.

Prometheus je zbog toga bio jedan izuzetak u celom tom serijalu, jer nije bio primarno horor-akcioni film, vec je imao jednu interesantnu pricu, koja je odlicno razvijena ali ne i zavrsena. Na zalost Covenant nije nastavio u tom pravcu ...

A kada smo vec kod akcije, izdvojio bih i Alien 2, kao sjajan akcioni (horor) film.

Link to comment
Share on other sites

Ridley Scott je odličan režiser koji je po meni propustio šansu da u istoriji kinematografije ostane zabeležen kao apsolutna ikona.

Volim njegove filmove, imam ih sve do jednog i često im se vraćam ovih godina, ali kao što rekoh, mislim da je mogao više. Ono što je počeo sa Blade Runner-om i Alien-om je trebao da poentira u godinama koje su dolazile, ali se rasplinuo i verovatno napravio truli kompromis sa 20th Century Fox (mislim da su oni dali pare za sve njegove filmove).

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da je Ridley Scott snimio i Marsovca - SciFi film u pauzi serije o Alienima. Taj film mi se uopste nije svideo. Nisam bas najbolje shvatio zasto mu je taj film uopste bio potreban. Inace ja volim Ridley-ijeve filmove i nalazim da su neki od njih prava remek dela moderne kinematografije: Kingdom of Heaven, Gladiator, Thelma & Louise, Matchstick Men, ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...