Jump to content


Blade runner 2047


Engine

Recommended Posts

Meni se film dopao. Sad ima jedna stvar, jos uvek dobro pamtim i radnju i muziku iz prvog filma dok je to vezano za drugi film iscilelo iz mog secanja, iako sam ga nedavno gledao. Tesko je dostici umetnicku notu iz prvog filma a tu racunam i Vangelisa. Ima tu naravno i drugih uticaja, pre svega zivotnog doba u kojem sam gledao ove filmove, sintisajzera i boja koje su koriscene i kako su snimane i da ne nabrajam dalje. Eto u prvom filmu nije bilo surround efekata a i danas mi vise pase da ga pogledam. To svakako nisu filmovi kojoma je ta proteza potrebna za gledljivost. BR je sci-fi klasik.

I da, postoje sistemi i zvucnici na kojima je izuzetan ugodjaj pored slusanja muzike i gledanje filmova u stereo rezimu.

Link to comment
Share on other sites

Meni se film dopao. Sad ima jedna stvar, jos uvek dobro pamtim i radnju i muziku iz prvog filma dok je to vezano za drugi film iscilelo iz mog secanja, iako sam ga nedavno gledao. Tesko je dostici umetnicku notu iz prvog filma a tu racunam i Vangelisa. Ima tu naravno i drugih uticaja, pre svega zivotnog doba u kojem sam gledao ove filmove, sintisajzera i boja koje su koriscene i kako su snimane i da ne nabrajam dalje. Eto u prvom filmu nije bilo surround efekata a i danas mi vise pase da ga pogledam. To svakako nisu filmovi kojoma je ta proteza potrebna za gledljivost. BR je sci-fi klasik.

I da, postoje sistemi i zvucnici na kojima je izuzetan ugodjaj pored slusanja muzike i gledanje filmova u stereo rezimu.

Link to comment
Share on other sites

2049 sam gledao par puta, prvo mi se nije dopao a kasnije... pa nije lose pod uslovom da se ne poredi sa originalom..... a odvikli smo se od duuugih sekvenci

Original gledao u Odeonu kad je dosao kod nas, 84' ???,  par puta, ta mi je verzija "omiljena",  naracija Forda i kraj kad on i Sean Young jezde kolima u ....  pa zamislite sami gde, zato mi se uvek svidjala  :)

Ali zanima me i sta Ridley Scott uradio posle 30 godina kazu ima jos sat preko....to je Director's Cut.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj 2047 stilski lep i dobra je muzička podloga stvarno, trud je očigledan i vredi da se gleda svakako. Ali ipak nema atmosferu i emociju originala. Što neko reče već mi bledi iz sećanja dok mi je npr. scena na kraju originala, na kiši sa Rutger Hauerom jedna od omiljenih ikada. 

https://youtu.be/NoAzpa1x7jU?t=1m36s

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Engine said:

Nego jel čitao ko "Sanjaju li androidi električne ovce"?

Citao, donela sestra UK izdanje,  znaci na oridjinale jeziku........ jedna od knjiga koje su me retko emocionalno dirnule

21 minutes ago, Aibo said:

scena na kraju originala, na kiši sa Rutger Hauerom jedna od omiljenih ikada. 

Ta se scena ne zaboravlja  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...