Jump to content


Verum 1 Planar


looop

Recommended Posts

  • 11 months later...

Stigle sluške pa da napišem koju.

Vidi se da su odrađene u nekoj "šupi" što je deo šmeka i veoma tipično za planare ali nemaju nikakvu manu. Padovi su odličnog kvaliteta i lako zamenljivii prostim magnetnim principom.

 

Teške, mogu dobro da se podese, stvaraju pritisak na glavi posle sat vremena ( ne vredi, težina je presudna i ako je headband dovoljno debeo ).  Napomena da nelagodnost nije prenaglašena.

 

Steam punk izgled. Imao sam neku "gužvu" kod kuće i svi su hteli da "obrnu krug" i ako ih zvuk preterano ne interesuje.

 

Zvuk

 

Neophodan burn in oko 15-tak sati.

 

Tuning je iznenađujuće neutralan. Bukvalno produkcija određuje frekventni balans.

 

Bas ima težinu, ekstenziju, utegnutost i masu karakterističnu za planare (naravno kada ga ima u samoj produkciji ).

 

Srednji veoma detaljni, razdvojeni i po tuningu zvuce kao baš dobare transparentne dinamičke slušalice.

 

Visoki imaju dovoljnu ekstenziju ali imaju robusnost koje je atipična za dinamičke slušalice.

 

Ovako homogeni stage nikada nisam čuo, uz to je veoma prostran. Stage je difuzan i nema pin point positioning-a .Layering je odličan. Glatkoća u predstavi zvuka na uštrb imaginga koji je i dalje više nego dobar.

 

Što se tiče amplifikacije, naravno subjektivno, meni se sviđa kombinacija anlatičkog zvuka pojačala.

 

I ako svi bruje da može da se tera sa malte ne bilo čega, i koliko sam video, grafikon impedanse je poprilično ravan, najbolje rezultate sam dobio sa pojačalom koje ima 1,5 Watt-a na oko 50 Ohm-a.

 

Tačno se oseti da je "drajver" bolje kontrolisan, sa manje artifact-a u celom frekventnom odzivu a posebno u visokim.

 

Carinu nisam platio jer se paket šalje u generičkoj kutiji oblepljenom markicama iz Ukrajine vrednosti 20 doldži i ono što je najbitnije nigde ne stoji Professional :D Ali opet sa carinom se nikad ne zna ...

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva sa he 6, ovo je prvi planar koji sam probao. Mislim da ces moci da iskopas nesto na netu, posto su obe sluske poplularne.

Bilo bi dobro da napravim neki guideline za ove termine koje sam upotrebio, da se zna na sta sam mislio.

Stereo slika/Imaging - cisto setanje levo desno

Stage - vise elemenata zajedno : layering + imaging + detalji + tuning ili ti balans frekventog opsega

Posto dolazim sa dinamickih slusalica iskljucivo, vidim da je losiji transient response da bi se dobilo malo "glatkoce" u zvuku na ustrb stereo slike/imaging. Ovakav utisak sticem posle koriscenja Focal Elex-a koji je sampion u ovoj disciplini i Senn HD800s koji ima malo civilizovaniji pristup u odnosu na Focal-a u smilu da nije toliko izrazen ali ako mu se da malo vremena vidi se da je brz k'o munja.

Moram da naglasim do je ovo sa sa kratkim i naglasenim zvukovima (transient response) tesko zakuretanje ali zato smo svi ovde zar ne. Slusalica je veom dobro odmerena i u zvuku ne postoji nista ekstremno izrazeno i ako se mozda iz mog post-a moze zakljuciti nesto drugo.

Stage se ne prostire se tipicno kranje levo i desno vec ima dubinu koja je srazmerna. Uz difuznu predstavu zvuka i robusnog tonaliteta planara stvara veoma homogeni stage koji je odlican i veoma zabavan za slusanje. Predpostavljam da je ovo planar wall of sound o cemu sam ranije citao na netu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...