Jump to content


Sony PCM F1


perec

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nisam znao za Sonijev sistem ali sam devedesetih u jednom studiju u Zemunu video Alesis ADAT - slican sistem koji je koristio S-VHS kasete i na njih upisivao 8 kanala digitalno. Koliko sam razumeo to je bila neka prelazna varijanta izmedju analognih trakasa i potonjeg hard disk recordinga u manjijm studijima.

Link to comment
Share on other sites

E nisam sam u ovoj temi :rolleyes:

Ovo je SONY 701 PCM sistem koji je u RF Video signal ubaciovao digitalni signal čak 16 bit-a  - 1983. Koa nosač je nabolji BETAMAX format i predmetni UNIVERSUM je SONY SL C20 Betamax za Nemačko trzište. Sam PCM ima video izlaz za TV da bi pratili snimak audia na monitoru....

U suštini pokušavam da iskopam SONY SL C9 Betu - onaj je nabolja kombinacija.... Ako neko ima i želi ga prodati... stajne nije bitno

Sony PCM701 uz dodatak SPDF izlaza može da se snimi na CD... u suštini ovo je preteča DAT-a ....  pa čak  i CD formata u smislu kompatabilnosti zapisa

Poprilično napredno za 1983 - snimanje digitalnog formata a usput  stvarno se dobro čuje!

Koliko znam tih godina ga je BBC koristio za snimanje audia jer je Beta kaseta bila jeftina a kvalitet snimka za to vreme dobar....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...