Jump to content


Novi Gramofon za 300-500EUR


dusanbe

Recommended Posts

On 3.9.2018. at 9:54, dusanbe said:

Moj prijatelj zeli da kupi nov gramofon. Kako ja nisam neki poznavalac a i korisnik ovog uredjaja predlozio sam mu da postavimo pitanje ovde.

 

 

10 sati ranije, VU metar said:

DUAL CS 455-1

Isti, sa predpojacalom, ali bolje kupiti posebno:

DUAL 455-1 EV

Isti, samo pod drugim imenom:

Thorens TD 190-2

AT LP5 slobodno zaobiđi(te).

 

Šta? Tvoj prijatelj bi dao petsto (500) evra za ove novokomponovane praćke?

isuse.gif

Prestani da se družiš s njim.

 

 

 

 

E sad, ako to nije opcija, evo, prodaću mu ja moj gramofon. Za samo 650 evra. 

Taj gramofon je uvek nov. Ovaj ima i odličnu Ortofon Salsa zvučnicu i KAB TD 1200 fluid damper.

chNeTqO.jpg

 

A ima i fenomenalnu audiofilsku dasku s audiofilskim šiljcima koju dajem uz gramofon.

Prodaje se i solo daska, ako hoće samo nju. Veruj mi, bolja je od gramofona i svakako lepša. Cena za dasku  je 650 evra.

 

 

 

 

 

 

Ma, kaži drugaru da batali gramofone i da skupi još 300-500 EUR i da taj novac onda uloži u neki dobar DAC. Nije valjda klinac pa da bude hipster......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

38 minuta ranije, Bujodrag said:

A ima i fenomenalnu audiofilsku dasku s audiofilskim šiljcima koju dajem uz gramofon.

A lucky ćebence, mogao bi i njega da uguraš u tih 650. Možda ga čuvaš kao poslednji push ka kupovini, ili je autić kap koja preliva čašu i kupca baca u očaj neizdržive želje da napravi kupovinu. :D :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Bujodrag said:

Emotivna vezanost, jedini smisleni i razumni razlog za kupovinu ploča. I gramofona.

Pa neka ljudi onda istražuju svoju emotvnu stranu. Ako se u nekom momentu razočaraju i skapiraju da su na stramputici i slomljeno srce je deo emotivnog puta.

Razumljivo je, da što više emotivno ponesenih kupaca podiže cenu vinila, svima već odavno teško zaljubljenim može teško da padne. Ali ja verujem da ti nemaš te zadnje namere u cilju snižavanja cene vinil zbog ličnog interesa.

Neka se ljudi zanimaju. Ako je u pravcu muzike, svakako je bolje nego da se opijaju ili drogiraju za te pare. Izazova je vazda bilo.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Father said:

Pa neka ljudi onda istražuju svoju emotvnu stranu. Ako se u nekom momentu razočaraju i skapiraju da su na stramputici i slomljeno srce je deo emotivnog puta.

O da, marketinški gurui su odavno shvatili značaj slomljenog srca ;) 

9 minuta ranije, Father said:

Ali ja verujem da ti nemaš te zadnje namere u cilju snižavanja cene vinil zbog ličnog interesa.

Jesi li siguran?  ;) 

 

7 minuta ranije, Engine said:

Zašto bi jedno isključivalo drugo? nono...

Baš tako.

Nismo audiofilske babe pa da se zgražavamo  :o

 

Ali, jbg, sad će ove babe od moderatora da pobrišu ovo jer misle da je offtopic uvek off

Link to comment
Share on other sites

On 4.9.2018. at 23:28, sondek said:

Doduse i renomirani švedski gramofonski brend IKEA ima sad svoj gramofon.Ne znam hoče li ih biti i u drugim prodavnicama namestaja ili samo u ikeJi....

Id' u peršun. Ja stvarno pomislio da Ikea nudi neki gramofon, te uzeo da Googlam detalje. :D:P:lol:

Imali su skoro televizore i neke audio sisteme ugrađene u komode, pa rekoh, nisu valjda...

Link to comment
Share on other sites

Pa, jbt, ceo Bang & Olufsen je zasnovao svoju priču na ideji da mušterije žele nešto što odaje utisak kvaliteta i da ne mogu lako da se zeznu. Mislili su da mušterije ipak imaju malo mozga. Pa su zbog tog stava bili prinudjeni da prave  ipak dobre sprave.

 

Ikea je skapirala (ispravno) da musterije nemaju ni malo mozga. I zato se bogate. 

 

Rispekt za Ikeu!

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, sondek said:

ili ga je neko napravio od stvari iz ikea...negde sam to video,probaću da nađem

Da, ima tih Ikea hiking "ideja" pun net...

Gramofon, disk koji se vrti i klackalicu koja preteže 1-3g na jednu stranu, mož' napravit' od čega 'oćeš.

Napraviti to da zvuči k'o da valja, e to već nije Ikea. :P

Link to comment
Share on other sites

Pa, jbt, ceo Bang & Olufsen je zasnovao svoju priču na ideji da mušterije žele nešto što odaje utisak kvaliteta i da ne mogu lako da se zeznu. Mislili su da mušterije ipak imaju malo mozga. Pa su zbog tog stava bili prinudjeni da prave  ipak dobre sprave.
 
Ikea je skapirala (ispravno) da musterije nemaju ni malo mozga. I zato se bogate. 
 
Rispekt za Ikeu!


Gde bas u Ikeu da im dirnes
Link to comment
Share on other sites

Da znaš. :D 

Bolje bi bilo da se zove iKeva.

Jer, jedna je majka.

Tako svi kažu. 

Ja ne znam. Ima jedna žena koju volim i za koju su mi svi rekli da mi je majka ali ja se toga ne sećam. Možda ih ima više. Ovu zovem Keva i odaziva se. Nije nam loše. Gotivi i ona mene.

Tako sam vremenom zavoleo muziku i bubnjeve i ploče. Desilo se slučajno, nisam planirao.

Niko me nije pitao gde i kad hoću da se rodim.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...