Jump to content


Novi Gramofon za 300-500EUR


dusanbe

Recommended Posts

Pozdrav svim ljubiteljima Hi-Fia.

Moj prijatelj zeli da kupi nov gramofon. Kako ja nisam neki poznavalac a i korisnik ovog uredjaja predlozio sam mu da postavimo pitanje ovde.

Zeli da kupi nov gramofon sa budzetom od 300 do 500EUR. Ostatak sistema cini Naim 5 i Naim CD5 sa zvucnicima Neat Motive 3.

Koliko smo pogledali po netu, isticu se Rega Planar 1, ProJect Essential III ili model Debut III, AT LP5. Ostale modele nije video.

Koji su vasi predlozi i sugestije?

Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 3.9.2018. at 11:11, RingeRaja said:

Ok, ako mora baš da bude novo, evo pa pročitaj:

http://www.gramofoni.com/novigram.html

Ja bih se ipak nategao još malo i uzeo Rega RP3, ali tu je još dodatan trošak za glavu neminovan.

 

Spisak pobrojanih gramofona odavno nije aktuelan. Gotovo sve su modeli koji se vise ne proizvode.

Rega 3 je dobar izbor ali daleko premasuje gornju granicu od 500€.

Link to comment
Share on other sites

Videh danas projekt gramofon sa ugrađenim integrisanim pojacalom ,gomilom ulaza,konektorima za zvucnike i wifi antenom odmah pored rucke...kakav diridžabl za hipstere pomislih.Mislim da su ga nazvali juke box. Zajebavaju se vec s ljudima.Ja sam mislio da je drveni tj.medijapan tanjir vr ali bice tu izgleda jos iznenadjenja za mlade.U mk2 modelu ugrađeni zvučnici u poklopcu. :thumbsup2

Doduse i renomirani švedski gramofonski brend IKEA ima sad svoj gramofon.Ne znam hoče li ih biti i u drugim prodavnicama namestaja ili samo u ikeJi.Postoji priča iz neproverenih izvora da je i preCednik Vučić prilikom otvaranja kupio jedan za kuhinju u nežno bež boji sa plavim matom i zutim zvezdicama.E sad ako su slagali mene i ja sam vas.

Eto moja dva predloga moderno,urbano i veselo i uklapaju se brlo lepo u enterijer, ako vas televizor ima fono sekciju tim bolje,ne morate naruziti zivotni prostor sa zvučnicima.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Videh danas projekt gramofon sa ugrađenim integrisanim pojacalom ,gomilom ulaza,konektorima za zvucnike i wifi antenom odmah pored rucke...kakav diridžabl za hipstere pomislih.Mislim da su ga nazvali juke box. Zajebavaju se vec s ljudima.Ja sam mislio da je drveni tj.medijapan tanjir vr ali bice tu izgleda jos iznenadjenja za mlade.U mk2 modelu ugrađeni zvučnici u poklopcu. :thumbsup2

Doduse i renomirani švedski gramofonski brend IKEA ima sad svoj gramofon.Ne znam hoče li ih biti i u drugim prodavnicama namestaja ili samo u ikeJi.Postoji priča iz neproverenih izvora da je i preCednik Vučić prilikom otvaranja kupio jedan za kuhinju u nežno bež boji sa plavim matom i zutim zvezdicama.E sad ako su slagali mene i ja sam vas.

Eto moja dva predloga moderno,urbano i veselo i uklapaju se brlo lepo u enterijer, ako vas televizor ima fono sekciju tim bolje,ne morate naruziti zivotni prostor sa zvučnicima.

Živeo naš preDSednik ALEKSANDAR VUČIĆ !!!

Živela SRBIJA !!!

Link to comment
Share on other sites

AT LP5 ima, za razliku od ostalih, i phono pre amp, pa sa njim nema potrebe kupovati posebno jos jedan uredjaj. A ukoliko resi da buducnosti kupi phono pre amp, moze se izabrati i opcija direktnog prenosa signala bez koriscenja njegovog predpojacala. 

Predpostavljam da je i ProJect Essential III Phono takodje slican kao i ova Audio Tehnica?

Mozda svesti izbor na ova dva gramofona? Pa izabrati sta se vise svidi, vizuelno? Posto su to ipak Plug and Play entry level gramofoni.

Link to comment
Share on other sites

Ma vizuelno je jedino bitno.To su proizvođači odlično shvatili,časopisi si tu da isprate nove trendove u dizajnu,samo jos da audiofooli shvate.Mirnu ženu u kući imati...zadovoljna zena je čudo.Nikako da shvatim,vidim ja supa ladna ,ručak neslan,kolači ukinuti...

Evo gle ovog sta je zeni u kući nevolju navuk'o

wp_ss_20180901_0001(2).jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, dusanbe said:

Mozda svesti izbor na ova dva gramofona? Pa izabrati sta se vise svidi, vizuelno? Posto su to ipak Plug and Play entry level gramofoni.

@Sonichammer

Moj post je bio komentar na ovaj zaključak.

RP3 je bio predlog, a on i relativno dobro svira, a i ne izgleda loše.

Uostalom, preporuči mu ti neki iz tvog arsenala.

Link to comment
Share on other sites

Slozio sam se da je Rega 3 odlicna opcija ali prevazilszi cenu od 500€.

Prvi Project koji je bolji od Rege 3 je RPM 5 Carbon ali on kosta 1200€ bez picki ip-a ali za tu cenu otprl ina i Rega 6.

Ja na stanju nemam trenutno nista sto moze da parira R3 ali u okviru trazene cene imam i Essential 3 i Debut III i to sa 20ak % popusta.

Eno ga link “gore”.

Link to comment
Share on other sites

@RingeRaja napisao sam u prvom postu da moj prijatelj (malo stariji pa ne koristi mnogo racunre, pozdrav Zoki) zeli da kupi nov gramofon, da mu je budzet toliki i da se nadamo vasim predlozima, pa ne zelim u njegovo ime pisati o WAFu vs HiFi, ali Vam se zahvaljujem na predlogu, iako je on van budzeta, i savetu za web stranu na kojoj ima informacija o kupovini novog gramofona. 

@Sonichammer hvala na predlogu za ProJect gramofone, uzeti su u razmatranje

@sondek jednom smo razmenili neki post o gramofonima, znam za Vas stav o Linn i uopste o gramofonima pa razumem Vase ironicne odgovore

Ukoliko ipak ima nekog ko poseduje ili je posedovao neki od ova dva gramofona, molim da napise neki utisak pa makar bio da ih treba zaobici u sirokom luku.  Hvala unapred. 

Pozdrav svima 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ako mora novo i u okviru budžeta, onda su možda jedini izbor ova dva koje nudi SonicHammer.

Pitaj ga da li ima Debut Carbon sa cenom u okviru 500€, to bi bila po meni bolja opcija nego Debut 3, koji je po meni opet nešto bolja opcija od Essential 3.

Ili uraditi zaokret pa ići na Regu, RP1. Moje mišljenje je da su Rega gramofoni muzikalniji, ali to čisto subjektivno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...