Jump to content


Technics SL-DD33 kanteliver


AG90

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Nedavno sam nabavio i Technics SL-DD33 gramofon, u dosta solidnom stanju. E sada, imam jedno pitanje: s obzirom da je u pitanju original P-mount kertridž  (T4P) i originalni model igle EPS-30, da li je normalno da kanteliver ide ovako u stranu (attach-ovao sam i fotku da vidite o čemu se radi)? Sve u svemu, zvuku ništa ne fali, koliko sam primetio i imao prilike za ovako kratko vreme da isporbam.

Hvala unapred na odgovorima!

 

EDIT: Dodajem još jednu fotografiju, bolje se vidi.

IMG_20180903_011236.jpg

IMG_20180902_210558.jpg

Link to comment
Share on other sites

41eQsQxyOQL._SX355_.jpgRecord-Stylus-Needle-Panasonic-EPS-30CS-

Rekao bih da je nekome u žaru borbe sa prašinom, magična krpa zakačila vrh igle i izvukla je iz kanala u koji je ugurana i dodatno zakrenula/savila u jednu stranu. Verovatno je sada i nešto tiša. Obzirom da nije došlo do rotacije vrha, odnosno i dalje vrh gleda na dole, na neki čudan način prenosi vibraciju na kalem i "svira".

Takav položaj igle i kantilivera je daleko od srećnog i po zvuk i po vinile, a da ne pominjem da ni malo nije normalan. Eventualno vraćanje ili ispravljanje pa vraćanje kantilivera u metalno telo je upitan zahvat i verujem da je zaludan posao.

Koliko vidim cena je oko 10 funti do 25 eura pa se ne vredi oko toga cimati. Kupi novu iglu i mirno spavaj.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

41eQsQxyOQL._SX355_.jpgRecord-Stylus-Needle-Panasonic-EPS-30CS-

Rekao bih da je nekome u žaru borbe sa prašinom, magična krpa zakačila vrh igle i izvukla je iz kanala u koji je ugurana i dodatno zakrenula/savila u jednu stranu. Verovatno je sada i nešto tiša. Obzirom da nije došlo do rotacije vrha, odnosno i dalje vrh gleda na dole, na neki čudan način prenosi vibraciju na kalem i "svira".

Takav položaj igle i kantilivera je daleko od srećnog i po zvuk i po vinile, a da ne pominjem da ni malo nije normalan. Eventualno vraćanje ili ispravljanje pa vraćanje kantilivera u metalno telo je upitan zahvat i verujem da je zaludan posao.

Koliko vidim cena je oko 10 funti do 25 eura pa se ne vredi oko toga cimati. Kupi novu iglu i mirno spavaj.

To sam i ja pomislio, srećom sam isprobao na nekim meni manje bitnim albumima. Nekim čudom i dalje prenosi zvuk, ali mogu da zamislim šta radi vinilima, tako da menjam odmah.

Hvala svima na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi novu iglu nek stavi Ortofon glavu sa iglom i da peva i da svira
 
Koji T4P Ortofon? Postojao je do pre koju godinu OMP 10, ali, koliko mi ke poznato, više ga nema. Izbor se uglavnom svodi entry AT glave, što uopšte ne mora da bude loše.

Послато са 8079 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Dakle ovako nešto https://m.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni-Delovi-i-oprema/Audio-Technica-AT81CP-i-AT85EP-oba-modela-iz-serije-T4P--12984341-oglas.htm#mhs0-1536041905854
Ja na Technics sl-7 koristim ovu http://www.nabavi.rs/Audio%20-%20Hi%20Fi/Gramofon%20-%20Delovi%20i%20oprema/Tonska%20glava%20za%20gramofon/3333800_759821220200%20AT102%20TONSKA%20GLAVA , doduše verziju sa eliptičnom iglom. Nije loša glava, ali ipak bih preporučio nešto od onoga sa prvog linka, zbog lakše nabavljivosti zamenske igle.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, gnu said:


Ja na Technics sl-7 koristim ovu http://www.nabavi.rs/Audio%20-%20Hi%20Fi/Gramofon%20-%20Delovi%20i%20oprema/Tonska%20glava%20za%20gramofon/3333800_759821220200%20AT102%20TONSKA%20GLAVA , doduše verziju sa eliptičnom iglom. Nije loša glava, ali ipak bih preporučio nešto od onoga sa prvog linka, zbog lakše nabavljivosti zamenske igle.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 

Koja je cena ove zvučnice i otkud Grundig proizvođač (piše u oglasu)?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam je kupio pre četiri godine, naručio u Aswo shop-u. Moja glava ima oznaku AT 102 EP i nisam siguran da Grundig ima neke veze sa proizvodnjom iste. Moguće da su neki Grundig gramofoni svojevremeno dolazili sa tom zvučnicom. Cena je bila više nego skromna, jedva preko 20 evra, koliko se sećam. Inače glava stvarno nije loša, meni zvuči bolje od originalne Technics p 24 zvučnice sa novom eliptičnom iglom.
Inače, kad sam pre nekoliko meseci nazvao Aswo shop da pitam zašto ne mogu više da se ulogujem kod njih, rečeno mi je da se sada njihova roba naručuje preko sajta nabavi.rs.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Kod ove je zvučnice (AT102) sferična igla i uopšteno govoreći bi to bila mana u odnosu na eliptični vrh, ali je meni, na primer AT3600 uvek svirala bolje nego AT95e. Moguće da je i ovde to slučaj.

Ne znam kakva su iskustva drugih, ali bih uvek pre izabrao zvučnicu za koju mogu da nabavim originalnu iglu, umesto neke zamenske.

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je razuman pristup.

 

Pogledaj šta je sve od tih AT dostupno, bez obzira na generaciju zvučnica (novije nije nužno i bolje), a razlike u ceni nisu dramatične (mislim da se sve kreću od 30 do 50 evra).

Pogledaj dobro tehničke karakteristike zvučnica. Birao bih:

-eliptični vrh pre sferičnog/koničnog

-bolju separaciju kanala (u dB, više je bolje, AT daje podatak i na 1 i na 10 kHz)

-manju razliku među kanalima (u dB)

Rekao bih da je 311 najbolji izbor, ali se postavlja pitanje raspoloživosti:

Katalog AT 2017

Kako god da odlučiš, mislim da nećeš pogrešiti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4.9.2018. at 15:21, ras said:

To je razuman pristup.

  

Pogledaj šta je sve od tih AT dostupno, bez obzira na generaciju zvučnica (novije nije nužno i bolje), a razlike u ceni nisu dramatične (mislim da se sve kreću od 30 do 50 evra).

Pogledaj dobro tehničke karakteristike zvučnica. Birao bih:

-eliptični vrh pre sferičnog/koničnog

-bolju separaciju kanala (u dB, više je bolje, AT daje podatak i na 1 i na 10 kHz)

-manju razliku među kanalima (u dB)

Rekao bih da je 311 najbolji izbor, ali se postavlja pitanje raspoloživosti:

Katalog AT 2017

Kako god da odlučiš, mislim da nećeš pogrešiti.

 

 

To svakako, na starom gramofonu sam uvek koristio AT, tako da sa tim nema greske :) Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Nabavi.rs nemaju cene artikala, poslao sam upit za par stvari sinoc i jos cekam odgovor... izbor slican ili nesto veci nego kod White&Brown.a.... ista ekipa ( blizu su gledajuci adresu i mesta nalaska sa njim )?

Elem imao sam bas taj SL DD 33 pre mnogo godina sa fabricki ugradjenom zvucnicom ( AT ?.. zaboravio ), lepo je to sviralo.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alI_Zée said:

Зашта год сам упитао одговор је био да мора да се наручи и чека

Isto i kod W&B, isti dan narucivanja, Sreda, isti kraj, itd.   Mozda nisu ista ekipa al' rade po istom principu i kod njega bar stoje cene.   Ipak ono sto sam kupovao kod njega je ok, original.

Link to comment
Share on other sites

Kod W&B nikad nisam dao pare unapred, do 230 Eu sto je najskuplja stavka koju sam kupio.  Samo sam cekao u proseku tri nedelje.

Ovi Nabavi.rs imaju neke igle koje me zanimaju a koje W&B nema samo nema cena ni kad ubacim u kosaricu....... znaci pitao i cekam odgovor.   Nemaju cene ni za jedan proizvod... to me malo nervira.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...