Jump to content


Technics SL-DD33 kanteliver


AG90

Recommended Posts

  • 1 month later...
On 22.9.2018. at 20:29, Father said:

Šta li je uradio pokretač teme sa njegovom iglom "u zanosu"....na jednu stranu. :D

Hehe, pokretac teme ju je bacio i namontirao novu :) Izvinjavam se, tek sada vidim ove odgovore, nisam dugo ulazio na forum. 

Elem, imam jos jedno pitanje - nivelisanje platera. Koliko je krucijalno da gramofon bude nivelisan perfektno i koliko je odstupanje dozvoljeno? Ispod mozete da vidite na fotkama, ovo je najbolje sto sam uspeo (koristio sam obicnu manju libelu, verujem da radi posao koliko-toliko, s obzirom da nemam onu radijalnu koja je namenjena bas toj radnji).  Ako budem stavljao jos podloski, gramofon ce sleteti na pod :) Takodje mi je malo cudno sto je sada citav gramofon nagnut na desnu stranu, deluje mi neprirodno, ali verujem da libela ne laze. Misljenja i neki saveti, ili da jednostavno ostavim ovako?

Hvala jos jednom na odgovorima!

received_736092430102609.jpg

received_256764031865504.jpg

received_641482516253991.jpg

received_370319857039463.jpg

received_2113249582260515.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Verujem da si libelu postavio u pravcu levo/desno i napred/nazad.

Probaj da niveliše po pravcu dijagonala. Pravac prednja leva/zadnja desna i drugi smer prednja desna/zadnja leva. Znači u X. Stavi libelu dijagonalno pa onda niveliši. Ovako ti nije dobro.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Father said:

Verujem da si libelu postavio u pravcu levo/desno i napred/nazad.

Probaj da niveliše po pravcu dijagonala. Pravac prednja leva/zadnja desna i drugi smer prednja desna/zadnja leva. Znači u X. Stavi libelu dijagonalno pa onda niveliši. Ovako ti nije dobro.

Tako je, postavio sam po x i y osi, kada se stane ispred gramofona. Odradicu onda dijagonalno i videti da li daje bolji rezultat, hvala!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Samo da pojasnim, mislio sam na nogice gramofona za X dijagonalni pravac libele.

 

2 sati ranije, Father said:

Verujem da si libelu postavio u pravcu levo/desno i napred/nazad.

Probaj da niveliše po pravcu dijagonala. Pravac prednja leva/zadnja desna i drugi smer prednja desna/zadnja leva. Znači u X. Stavi libelu dijagonalno pa onda niveliši. Ovako ti nije dobro.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12.11.2018. at 19:21, AG90 said:

Evo ga po dijagonali, ovo je OK odstupanje nadam se?

 

IMG_20181112_191410_1.jpg

Ако је то она либела привезак пазари још једну и залепи их тако да су под правим углом. Тако ћеш имати контролу у две осе.

Link to comment
Share on other sites

Nije , ali je slična toj privezak varijanti, bar što se dimenzija tiče. Genijalno, moraću to da uradim, hvala!

 

Gramofon trenutno izgleda ovako (ubacio sam podloške samo pod zadnje noge, tako da sa prednje strane definitivno izgleda ravno):

46161701_1957461014337872_631895547300544512_n.thumb.jpg.f151ef3cf3c08d3705af79b2a13d1719.jpg

 

Ne obraćajte pažnju na papir koji se vidi na poklopcu, specifična zaštita od izvaljivanja i izležavanja mačke je u pitanju :D

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, AG90 said:

Gramofon trenutno izgleda ovako (ubacio sam podloške samo pod zadnje noge, tako da sa prednje strane definitivno izgleda ravno

Super ti je to sada. Proveri samo taj gumeni mat. Deluje mi kao da ima neku deformaciju. Eventualno stavi plutani, ako naletiš negde da kupiš.

Ako budeš išao na Hi-Files Show moguće da će biti Igor Gligorov - SoulLines, a koliko sam video na slikama sa Berze na Dorćolu, počeo je da nudi svoje matove ponovo. To bi ti bio relativno jeftin, a solidan upgrade na gramofonu, ako bi menjao taj gumeni originalni mat koji ume malo da pravi zatupasti prizvuk.

FB_IMG_1541355986492.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako ces menjati mat obavezno izmeri debljinu / visinu sadasnjeg mata zbog rucke i zvucnice koja je montirana po T4P sistemu.  Koliko se secam taj gramofon nema podesavanje visine rucke.

Kada je bio nov nisu postojali 180gr vinili pa bi ti tanji mat ( gore poenuti ako je tanji, 2mm je debeo ) mogao koristiti kad pustas nove ploce ( 180gr ) ako hoces da se zanimas sa tim uopste.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, alI_Zée said:

Ма дај слику са мачком улепшај причу.

Ako se zezne pa opet skoči, šaljem fotku ;)  Ali sumnjam da će više.

Inače, ako je neko ljubitelj mačaka i ima sličan problem da mačka voli da smesti zadnjicu na gramofon, duplofan traka će joj/mu definitivno promeniti mišljenje.

11 sati ranije, Father said:

Super ti je to sada. Proveri samo taj gumeni mat. Deluje mi kao da ima neku deformaciju. Eventualno stavi plutani, ako naletiš negde da kupiš.

 Ako budeš išao na Hi-Files Show moguće da će biti Igor Gligorov - SoulLines, a koliko sam video na slikama sa Berze na Dorćolu, počeo je da nudi svoje matove ponovo. To bi ti bio relativno jeftin, a solidan upgrade na gramofonu, ako bi menjao taj gumeni originalni mat koji ume malo da pravi zatupasti prizvuk.

 FB_IMG_1541355986492.jpg

Super, baciću oko na berzi definitivno!

 

EDIT: koja je cena otprilike?

4 sati ranije, Krca44 said:

Ako ces menjati mat obavezno izmeri debljinu / visinu sadasnjeg mata zbog rucke i zvucnice koja je montirana po T4P sistemu.  Koliko se secam taj gramofon nema podesavanje visine rucke.

Kada je bio nov nisu postojali 180gr vinili pa bi ti tanji mat ( gore poenuti ako je tanji, 2mm je debeo ) mogao koristiti kad pustas nove ploce ( 180gr ) ako hoces da se zanimas sa tim uopste.

S obzirom da je DD i T4P, već je fabrički podešen. Mislim da može i ručno da se tweak-uje i da se anuliraju fabrička podešavanja, ali otom-potom.

Solidan broj ploča iz moje kolekcije i jesu 180-gramske, tako da ću mat imati u vidu.

 

Hvala svima na odgovorima!

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG90 said:

S obzirom da je DD i T4P, već je fabrički podešen. Mislim da može i ručno da se tweak-uje i da se anuliraju fabrička podešavanja, ali otom-potom.

Solidan broj ploča iz moje kolekcije i jesu 180-gramske, tako da ću mat imati u vidu.

Imao sam ga nekada novog samo sam potpuno zaboravio kako radi automatika kad se vraca rucka ( mislim na pravougaono udubljenje na matu koje pomenu All Zee ).

Da ga sada imam ne bih dirao fabricka podesevanja.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Krca44 said:

Imao sam ga nekada novog samo sam potpuno zaboravio kako radi automatika kad se vraca rucka ( mislim na pravougaono udubljenje na matu koje pomenu All Zee ).

Da ga sada imam ne bih dirao fabricka podesevanja.

 

Apsolutno se slažem, tome služe neki drugi gramofoni. Ja se samo nadam da ga niko pre mene nije čačkao :D

Link to comment
Share on other sites

Zadnji put kad sam radio nivelisanje nesto sam se iznervirao zbog sitnih odstupanja pa sam krenuo drugacije ( mozda nepravilno ), prvo sam nivelisao coskove iznad nogica pa kad sam tu dobio neki rezultat ( priblizan ) krenuo sam na goli tanjir da zavrsim i potom samo proverio sa matom.

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...