Jump to content


Vrlo star Lampas


nikola.dzoni

Recommended Posts

56 minuta ranije, nikola.dzoni said:

Ispravljacica je AZ 1 

Е то већ неки податак, почетак производње је '38, те мислим да је неkо заменио са оригиnалном која је вероватно била: 5Y3GB, 25Z6, 1883.............................

 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Nadam se da urednici foruma neće imati ništa protiv što postujem na staru temu:

Traganje za nepoznatim modelima volim praktikovati kao zabavu uz koju i nešto novo naučim :)

U pitanju je najverovatnije produkt francuske radionice "A.M.O, Renard et Moiroux" (od 1950e "S.A. des Établissements Renard et Moiroux") koja ga je napravila od dostupnih delova i skale specifičnog stila. Tačan naziv modela nisam uspeo naći na netu. Naime, identično bakelitno kućište je zvanično koristila fabrika O.R.A. (Oradyne) na svoja dva modela: TC142 (1942) i kasnije Menuet 550 U (1947). Osim ovog, našao sam još jedan aparat sa identičnim kućištem, nenavedenog proizvođača, tako da nije teško zaključiti da je kućište tipski proizvodila ko zna koja francuska fabrika bakelitnih proizvoda i prodavala svima koji su zainteresovani.

Link to comment
Share on other sites

Nije za prodaju/zamenu, ali posto je tema vec pokrenuta, sto da ne.  Vlasnik sam jednog AGA-Baltic-a, koji je u porodici od pre drugog svetskog rata. Preziveo i okupaciju i crvene skakavce. Model je Superb Lux 743.

U potpuno je originalnom stanju, elektronika nikada cackana. Otvaran je sedamdesetiih-osamdesetih da se iz njega ocisti prasina, posto je tada i koriscen sa vremena na vreme. Stajao u suvom svo vreme.  Pre desetak godina, kada je zadnji put proban je radio sasvim lepo. Kao klinac, pre cetrdesetak pedesetak godiina, bio sam fasciniran crnim cevima u njemu koje su bile potpuno drugacije od cevii koje sam vidjao u drugim aparatima.   

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, B.R. said:

 Kao klinac, pre cetrdesetak pedesetak godiina, bio sam fasciniran crnim cevima u njemu koje su bile potpuno drugacije od cevii koje sam vidjao u drugim aparatima.   

6J8G 6B8G 6V6G 5Y4G EFM11 Ето које су лампе..

Иначе произвођач је из Шведске 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, B.R. said:

Bila to silna elektronika, sa obzirom da je u drugom delu porodice preziveo gramofon-orman. Nema ni trunke cistog bakra, na navijanje, sa zvucnicima u vratima ormana koja su se otvarala. Pojacanje rezonantno, kroz zvukovode. I uz njega i kolekcija ploca.
 

Дај слику тог шифоњера, немо' да си соћа! B)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, giZ_Mo said:

Дај слику тог шифоњера, немо' да си соћа! B)

To ce da ide prilicno tesko, brat kod koga je vise nije sa nama, a deca su rasuta po svetu. Nit pisma niot razglednice, ko ce jos o stricu da razmislja. Bice dobro i ako ga do sada nisu prodali. No pokusacu. 

Ovo pisanje o tim starim uredjajima me je navelo da razmisljam o tome kako je ovo vreme rasturilo porodicne odnose i rasturilo ono sto se cuvalo. Dok sam bio klinac je po kuci i familiji bila gomila  "Hi Fi" uredjaja iz prethodnih vremena, danas osim tog AGA-Baltica, nista nije ostalo. Pojelo vreme..  Verovatno ce tako biti i sa ovim mojim sistemom, koji je sada ceo mladji od mene. 

 

Link to comment
Share on other sites


 

22 minuta ranije, B.R. said:
To ce da ide prilicno tesko, brat kod koga je vise nije sa nama, a deca su rasuta po svetu. Nit pisma niot razglednice, ko ce jos o stricu da razmislja. Bice dobro i ako ga do sada nisu prodali. No pokusacu. 

Dok sam bio klinac je po kuci i familiji bila gomila  "Hi Fi" uredjaja iz prethodnih vremena
 

 


Мобилни и интернет је све упропастио...

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока
 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...