Engine

Mrežice za zvučnike

Recommended Posts

Kakva su vaša iskustva sa oštećenim mrežicama za zvučnike, mogu li se mrežice reparirati, i ko to radi?

Postoji li mogućnost nabavke rezervnih mrežica od renomiranih proizvođača zvučnika?

Znam da su neki menjali koristili su deblje ženske čarape najlonke hulahopke eto ti ideja naravno crne boje a bila je svojevremeno neka prodavnica u Novom sadu koja je  prodavala zamensko platno za mreže zvučnika al to ti je daleko.:D

10 minuta ranije, Body said:

Znam da su neki menjali koristili su deblje ženske čarape najlonke hulahopke eto ti ideja naravno crne boje 

Грилон а и добро се растеже.

Evo ideje za mrezice.U kineskim radnjama ih prodaju kao neku vrstu stolnjaka,ima ih u raznim bojama i velicinama.Prirodni je materijal i ima bas "vintage " izgled,naravno ko voli.

kp 028.jpg

Ima da se nabave na stranim sajtovima mrezice.
Recimo na hificollective ima Jantzen audio. Ja sam tamo kupovao, ostao skroz zadovoljan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam drugaru radio od mrezica koje se kpuju u gvozdjari, vrlo sitan rad ima polasticnih ima metalnih ( valjda su za komarce) !!! Napravili smo cvrst okvir od spera i to je ispalo odlicno !!! Kupili smo one plasticne drzace ( muski, zenski ) u Elementi u Subotici ( mislim da su i oni imali neka platna za tu namenu) namontirali i to je to !Eto ideje koja ce ti se mozda dopasti !!!

Covek pita za reparaciju mrezica na postojecim zvucnicima / maskama.

Nije svejedno kakav se materijal stavlja, posto se svaki ponasa manje ili vise kao filter za vise tonove.

I dalje tvrdim najbolje naj jeftinije i naj jednostavnije ženske čarape crne boje rastegljive zategnes na postoječim okvirima zalepis nečim ili rajsnegle i biće ko iz radnje

Mrezice i onako sluze da zastite drivere od prasine i nista drugo nekad su bile takve da su se navlačile skroz preko zvučnika ko kurtonče tako da su stitile zvučnike sa svih strana,naprimer to sam video kod Triangl i AR zvučnika

Radio sa kod pomenutog Barnija mrezice. 4 komada na mdf prstenu za 12" i 15" drajvere i ranije 2 velika pravougaona grila 120cm x 80cm. Solidan rad, nema nabora posle nekoliko godina jos su na svom mestu kao ranije. Materijal nisu carape, rekao bih da je neki crni zersej. Glavna fora je znati to pedantno zategnuti i zalepiti na dobro uradjenom ramu da nema nabora.  Probao sam ranije da lepim najlonke na unutrasnjoj strani bas reflex cevi, da mi klinac ne ubacuje igracke u rupu, lepio hot glue gunom ispalo ko nogom, shvatio sam da za to treba malo vise vezbe.

Mom drugaru se pas svojevremeno redovno popisavao po grilu bas kutije, tako da je mrezica prilicno propala.  Pisali smo proizvodjacu, iskreno opisali situaciju i za koju nedelju je dobio novi gril gratis.

Ја сам поручио од JBL-а, две заменске мрежице за JBL L8400P. Мрежице су биле сасвим у реду, али су се сами држачи мрежица поломиле - то се деси кад имаш бебу која учи да хода и subwoofer-и су јој доступни.

Ради се о прилично великим мрежицама, цена је била 30Е са испоруком за два комада, директно од JBL-а. Пре десетак година сам поручио и пар мрежица од B&W-а, за 602 S3 кутије моје сестре - колико могу да се сетим, и тада цена није била нешто страшно, околу ~35Е за пар.

Secam se onamad dok sam blejao na puKli 
Padne mi na pamet Philips bas  i to dupli 

Otvorim Google da vidim sta ko nudi 
Javim se prodavcu , brze bolje  kupim.

Spremio sam Plocu ,  Narezo sam  CD
uuuu jos sam premoto i neke kasete 

Mrezica je bila  dobra  za  baciti u kantu 
 pustala je  crnu boju  sa mirisom na naftu 

Boja se sa kabineta   ko kobaja  gulila 
Od   vesanja je  guma    odavno  strulila

Kad sam ga ukljucio.. svi  zapistase   alarmi 
 ali  mrezicu ni da pomere  ovi *****   sabovi  

Sad  na njemu sedim ....  sluzi   kao  stolica
 Drajvere sam povadio ,  jednom rukom ko zivotinja  !

U dnevniku svaka Vuna ima   Philips stranicu  
Pa ortaci   stampaju "Philps Rules" na Majicu

NA FILIPS JE KOD NAS SVAKA RIBA PALA  
PHILIPS BI POBEDIO U TENISU NADALA !

Toliko je los  ,da sam bio inspirisan da u stihovima malo ilustrujem , a ima i slika to je taj , Machline III. :)

Sto kaze ajzak,  

philips.jpg