Jump to content


Mrežice za zvučnike


Engine

Recommended Posts

Ja sam drugaru radio od mrezica koje se kpuju u gvozdjari, vrlo sitan rad ima polasticnih ima metalnih ( valjda su za komarce) !!! Napravili smo cvrst okvir od spera i to je ispalo odlicno !!! Kupili smo one plasticne drzace ( muski, zenski ) u Elementi u Subotici ( mislim da su i oni imali neka platna za tu namenu) namontirali i to je to !Eto ideje koja ce ti se mozda dopasti !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Radio sa kod pomenutog Barnija mrezice. 4 komada na mdf prstenu za 12" i 15" drajvere i ranije 2 velika pravougaona grila 120cm x 80cm. Solidan rad, nema nabora posle nekoliko godina jos su na svom mestu kao ranije. Materijal nisu carape, rekao bih da je neki crni zersej. Glavna fora je znati to pedantno zategnuti i zalepiti na dobro uradjenom ramu da nema nabora.  Probao sam ranije da lepim najlonke na unutrasnjoj strani bas reflex cevi, da mi klinac ne ubacuje igracke u rupu, lepio hot glue gunom ispalo ko nogom, shvatio sam da za to treba malo vise vezbe.

 

Link to comment
Share on other sites

Ја сам поручио од JBL-а, две заменске мрежице за JBL L8400P. Мрежице су биле сасвим у реду, али су се сами држачи мрежица поломиле - то се деси кад имаш бебу која учи да хода и subwoofer-и су јој доступни.

Ради се о прилично великим мрежицама, цена је била 30Е са испоруком за два комада, директно од JBL-а. Пре десетак година сам поручио и пар мрежица од B&W-а, за 602 S3 кутије моје сестре - колико могу да се сетим, и тада цена није била нешто страшно, околу ~35Е за пар.

Link to comment
Share on other sites

Secam se onamad dok sam blejao na puKli 
Padne mi na pamet Philips bas  i to dupli 

Otvorim Google da vidim sta ko nudi 
Javim se prodavcu , brze bolje  kupim.

Spremio sam Plocu ,  Narezo sam  CD
uuuu jos sam premoto i neke kasete 

 Mrezica je bila  dobra  za  baciti u kantu 
 pustala je  crnu boju  sa mirisom na naftu 

Boja se sa kabineta   ko kobaja  gulila 
Od   vesanja je  guma    odavno  strulila

 Kad sam ga ukljucio.. svi  zapistase   alarmi 
 ali  mrezicu ni da pomere  ovi *****   sabovi  

 Sad  na njemu sedim ....  sluzi   kao  stolica
 Drajvere sam povadio ,  jednom rukom ko zivotinja  !
  
U dnevniku svaka Vuna ima   Philips stranicu  
Pa ortaci   stampaju "Philps Rules" na Majicu

NA FILIPS JE KOD NAS SVAKA RIBA PALA  
PHILIPS BI POBEDIO U TENISU NADALA !

Toliko je los  ,da sam bio inspirisan da u stihovima malo ilustrujem , a ima i slika to je taj , Machline III. :)

 
 

Sto kaze ajzak,  

philips.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...