Jump to content


Triangle Iconor


Delija

Recommended Posts

Vrhunski francuski trosistemski floorstander-i.

 

150 W RMS, 92 dB/W/m

240 x 1280 x 320 mm (W x H x D), 35 kg.

http://www.haut-parleurs.fr/kits/Triangle_Iconor.htm

3x 6.5" bass driver-i sviraju do 250 Hz, 6.5" sirokopojasni srednjetonac sa phase plug-om svira od 250 Hz do 6 kHz i iznad preuzima visokotonac.

Triangle je oduvek bio poznat po zvucnicima laganim za pogon, koji savrseno leze lampama i A klasi - naravno, to je slucaj i sa ovim zvucnicima.

 

Ja sam ovaj model prvi put cuo kod hifish-a pre 15-ak godina i totalno se zaljubio u njih. Rekao sam sebi da cu ih imati kad tad i ugledao sam ih u oglasima pre nekih 8 godina i to je bilo to. Inace je njihov prvi vlasnik imao iskustvo identicno mom - on je prijatelj sa Davidom i cim ih je cuo - morao je da ih ima. Ako se ne varam, hifish ih ima i danas - menjao je svasta-nesto u sistemu, ali su se oni zadrzali.

U to vreme (~2000.) je Triangle prodavao i kit-komplete analogne svojim "fabrickim" kutijama - za one koji zele malo drugaciji finis od tada konzervativnog Triangle. Za ove zvucnike su samo komponente (driver-i i skretnice, bez kutija i zavrsne obrade) kostali 2500 DEM (bez carine i poreza), a "fabricke" kutije analogne njima su bile top model - Extan - 7000 DEM. Iznad Extan-a su bile samo aktivne kutije, skoro 3 puta skuplje.

 

Vrlo slicni zvucnici ovim iz review-a (Lyrr XS), s tim da je Lyrr ispod Extan-a u hijerarhiji:

http://www.soundstage.com/revequip/triangle_lyrr_xs.htm


 

Ja sam drugi vlasnik, nekih 8 godina. Prvi vlasnik je Geza Tenji koji ih je svojevremeno uvezao iz Francuske preko Madjarske. Imam negde cak i kompletnu papirologiju. Sa njih je presao na visu klasu Martin Logan elektrostata. Sondek sa foruma zna i Gezu i hifish-a i mene i zvucnike :)

 

Inace, kutije su inicijalno bile u klavir laku sto se meni nije svidelo i onda ih je furnirao Savo Velikinac iz Ravnog sela. Samo ta avantura je kostala 300 evra - tacnije furniranje subwoofer-a i njih zajedno sam platio ukupno 450 evra.

Neposredno pre njih sam imao Jamo D830 i ukratko - Triangle Iconor su neka druga klasa. 

 

Sad je doslo vreme za upgrade celog sistema i prelazak na malo visu klasu. Videcemo da li ce se isplatiti :)

 

IMG_20180629_083831.jpg

 

Cena je 800€.

Kontakt na PM ili na telefon 062/88-67-880.

 

Kao sto rekoh, samo za furniranje je otislo 300 evra. Tada sam mislio da ih nikad necu promeniti :), al' eto, malo su se promenile okolnosti pa je naisla sansa za nesto novo i malo drugacije.

Naravno, u vise nego odlicnom su stanju - i vizuelno i funkcionalno.

To se, naravno, lako moze i videti i cuti.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da treba da pojasnim dodatno da je prvi vlasnik uvezao nov kit (driver-i, skretnice, terminali, ozicenje, bass reflex cevi, ispuna, srafovi, siljci...) + nove originalne Triangle fabricki napravljene kutije ("kabinete") od medijapana koje samo treba da se finisiraju.

Majstor mu je uradio finis - klavir lak. Ja sam kasnije odradio furniranje kod Save jer ne podnosim klavir lak :)

Uz zvucnike idu i odgovarajuce maske.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...