Jump to content


Mission M34i - iskustva?


Georgekg

Recommended Posts

Dragi forumasi, nakon 25 godina ponovo sastavljam svoj hi-fi sistem za uzivanje u muzici. Zvucnici iz naslova su mi zapali za oko, nesto malo sam o njima i procitalo ali me zanimaju licna iskustva. Da li ih neko ima ili ih je imao, slusao? Kakav je zvuk i sa cime ih valja upariti? Kakve su im mane kao polovnih (na sta obratiti paznju)? Nisam jos uvek ni pojacalo kupio, pa u obzir dolaze i predlozi za uparivanje. Slusao bih vinil (Thorens TD160) i naravno digitaliju sa cd-a i PC-a. Klasiku, rok i stari disko ('70 - '80.)

Nisu ovi Mission-i jedino sto dolazi u obzir. Budzet je do 300€ za podnostojece kutije. Cesljao sam KP ali nisam siguran sta izabrati... dobrodosao je svaki predlog.

Soba je povrsine oko 27 kvadrata sa vrlo malo namestaja. Za pojacalo je trenutni budzet oko 200€ mada su mi prioritet kutije. Hvala unapred!

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ih imam 10-tak godina i zadovoljan sam. Rade sa Yamahom ax-592, u prostoriji slične veličine. Bas je bio malo bum-bum ali sam to sredio kvarcnim peskom (imaju komore predviđene za to.) Maske su ružne ali bez njih izgledaju odlično. Jeste to konfekcija ali su zv. jdinice izdržale do danas, vinil (crni) nigde se nije odlepio, izgledaju kao da su juče kupljene. Bolje zvuče kad se malo odvrnu ali za tiho slušanje ova Yamaha ima loudness i to odlično radi. Ja ih preporučujem, mada za 300 e ima sigurno bolje (polovno).
 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na misljenjima i komentarima! Kao sto rekoh "zapali su mi za oko" Bitno mi je da izgledaju, a ne samo da zvuce, jer ih i gledam. Svidjaju mi se zvucnici ovakvih gabarita i odnosa strana. Ne volim cetvrtaste ali ni previse uzane, a visoke. Znam odlicno da ovde takodje vazi zlatno pravilo - koliko para, toliko muzike i da za moje zahteve nema nekog prevelikog izbora. Za ove Mission-e sam uspeo da isceprkam mahom ista misljenja - od "beznadezno" do "nije tako lose"...
Jamo s606? Ili neki Canton? Rado bih cuo necije predloge :-)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice izgleda, meni se jako dopadaju. Sa mrezicama izgledaju elegantno, a bez mrezica imaju "moderan" izgled. Za tvoju prostoriju mislim da ce biti sasvim ok (pod uslovom da ih ne platis vise od 200EUR).

Basa imaju itekako dovoljno ali nije zategnut i zna da mulja (pogotovo u manjim prostorijama).

Meni su sa sony db940 davali izuzetnu zvucnu sliku, zvukovi su bukvalno izlazili iz zidova sa strane pa cak i plafona. Pevac je uvek bio ispred slusaoca. Sad sivraju sa Panasonicom xr55 u biwire.

Imas poziv za slusanje ako si kojim slucajem iz NS-a, mada po nick-u bih rekao da si iz KG.

Link to comment
Share on other sites

TekManijak, hvala na pozivu i na misljenju! Mozda cu uskoro biti u prolazu pored NS, pa ako bude vremena, rado cu svratiti da ih cujem. Meni takodje izgledaju elegantno jos od kad sam ih video u Mission brosuri. Mada je svrha brosure upravo to - da se proizvod svidi.
Procitao sam o tom muljavom basu. WTF rece da je uspeo malo da ga sredi kvarcnim peskom...
Znam da za 300€ ne mogu ocekivati MBL101 :-) ali se nadam da cu uz pomoc forumasa izvuci najbolje za taj novac.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...