Jump to content


Zvučnici do 400e


Bendtner

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Visaton -ov je zastupnik , vjerovatno je iz tog razloga i zalijepio ;) , što je nebitno ...  Mislim da ovaj monacorov drajver nabavlja po cijeni od 69 eura a visokotonac znam da je skup , čak mislim da mu je cijena negdje oko 90 .. nisam siguran . Skupi se tu , skretnica ,drvenarija, furniranje, terminali ,ruke itd  ... Kutija zvuči zaista dobro , izuzetno balansiran i otvoren zvuk . Po meni ... vrijedi svaku paru .

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi 90. Zvanicno moze i za ispod 60 evra, a ako je zastupnik, dobija ih za daleko manje.

https://www.conrad.com/ce/en/product/333085/Dome-tweeter-Visaton-G-25-FFL-120-W-8-

Rekoh da je cena zvucnika ok.

Ako je dobar majstor trebalo bi sa tim driver-ima da je mnogo bolji zvucnik od Dynaudio Emit M10 koje si hvalio. Pominjem ih samo zbog referentne tacke.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Delija said:

Ma kakvi 90. Zvanicno moze i za ispod 60 evra, a ako je zastupnik, dobija ga za daleko manje.

https://www.conrad.com/ce/en/product/333085/Dome-tweeter-Visaton-G-25-FFL-120-W-8-

Rekoh da je cena zvucnika ok.

Ako je dobar majstor trebalo bi sa tim driver-ima da je ostno bolji zvucnik od Dynaudio Emit M10 koje si hvalio.

Ne znam zaista cijenu visokotonca , vjerovatno je tu i carina i porez ... sve je moguće . Nisam ih kod sebe slušao pa nemogu baš da ih uporedim sa mojim emit-om  , različita amplifikacija i prostor ;)  Visoki kod emit-a po karakteru mi je ljepši a ostalo sam ispreglao prema mojoj prostroriji . Probat ću ih i kod mene kad se usviraju , ovo je bilo ono .. na prvu ;)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Bendtner said:

Uzeo bih to na neviđeno, iz radoznalosti, al' 70 preko - no way

ovaj naš hobi i tera radoznalost. Na njima je da dignu cenu u nebesa, a na nama da "prvo sebi spustimo ručnu". druga je stvar kada živiš u većem gradu, pa možeš da se uklopiš u neko druženje i probu.  

Link to comment
Share on other sites

On 23.8.2018. at 19:01, Bendtner said:

Hvala Miomire na predlogu. Ako je neko imao Dayens Ka3 u sistemu bio bih mu zahvalan da prokomentariše. 

Pozdrav

Dayens KA 3 zvucnici sa slike su nekada bili moji . Dok su bili kod mene bili su u fabrickom stanju nakon toga sam ih prodao drugaru . On je sa neadekvatnim pojacalom probilo dva bassa i jedan srednjetonac. Pa mi ih je vratio i ja ih sredio. Promenio sam srednjetonce za druge vifa a baseve nisam nasao originalne vise se ne proizvode nema ih ni u Dayensu da se nabave pa sam stavio peerless . Tako sam ih posle prodao.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je mojih 20 kvadrata malo za taj Canton.

Ponuda na KP je tragična, od onoliko oglasa da vredi jedva 20-ak.

Kakve cifre se traže za olupine sa premotavanim drajverima, neoriginalnim drajverima, sa kabinetima koji kao da su ispadali iz kamiona na putu do Srbije i to više puta.

Za ono što vredi nemam para jbg...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...