Jump to content


Sistem by Paulo


Paulo

Recommended Posts

Kad bi morao istaknuti najveći pomak u kvalitetu zvuka, definitivno je bolja kontrola zvučnika. 

Nema klipinga, telo instrumenta je veće, dinamika bolja, bass je bolji.

Ostali parametri kao što su vokal, visoki, 3D... su približno slični...

Ipak je višak kvalitetnog WATTA jako poželjan i na visoko osetljivim zvučnicima, 98 db, sa papir membranom.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Chakija said:

Hvala na informaciji!

Malo me čudi da je M2 na nivou Pathos-a po pitanju svih ostalih parametara sem kontrole/snage...

Moja želja je podrediti sistem zvučnicima (Cabasse). Sinergija sistema je za mene sa PASS M2 pojačalom bolja. 

Ime brenda i cena pojačala ne sme biti referenca za slaganje sistema.

Pathos je odličan amp ali nemam želje graditi sistem na bazi amplifikacije. 

Mislim, da je budućnost, bar po meni u aktivnom sistemu, gde svaki drajver u zvučniku ima svoje pojačalo.

Pozdrav.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Paulo said:

...

 

Ipak je višak kvalitetnog WATTA jako poželjan i na visoko osetljivim zvučnicima, 98 db, sa papir membranom...

 

 

 

 

 

 

@paja959 to davnih dana napisao, ja se nedavno uverio u BP sa kombinacijom ASR pojačala i Tannoy Westminster Royal-a

Link to comment
Share on other sites

On 28.1.2019. at 8:27, Paulo said:

Moja želja je podrediti sistem zvučnicima (Cabasse). Sinergija sistema je za mene sa PASS M2 pojačalom bolja. 

Ime brenda i cena pojačala ne sme biti referenca za slaganje sistema.

Pathos je odličan amp ali nemam želje graditi sistem na bazi amplifikacije. 

Mislim, da je budućnost, bar po meni u aktivnom sistemu, gde svaki drajver u zvučniku ima svoje pojačalo.

Pozdrav.

 

 

 

 

 

Imao sam nekada Cabasse Prame 226 zvučnike, sa dobrim lampama ipak najbolje rade ali kao sto si napisao to je zvučnik koji pogađa emocije ima taj faktor ali je zvuk sa previše kompromisa. Mislim da je kod mene tada bila prekretnica nakon tog zvučnika da odem na stranu aktivnih kutija sa hornom i DSP -om gdje sam sada...

Inace Cabasse izuzetno cijenim i dosta vremena sam imao Iroise 500 koji je fantastičan zvučnik. Nekako u isto vrijeme mi je najbolji prijatelj imao Cabasse Pacific koji je jos za 2 koplja bolji.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Dacho said:

Imao sam nekada Cabasse Prame 226 zvučnike, sa dobrim lampama ipak najbolje rade ali kao sto si napisao to je zvučnik koji pogađa emocije ima taj faktor ali je zvuk sa previše kompromisa. Mislim da je kod mene tada bila prekretnica nakon tog zvučnika da odem na stranu aktivnih kutija sa hornom i DSP -om gdje sam sada...

Inace Cabasse izuzetno cijenim i dosta vremena sam imao Iroise 500 koji je fantastičan zvučnik. Nekako u isto vrijeme mi je najbolji prijatelj imao Cabasse Pacific koji je jos za 2 koplja bolji.

Nisam nažalost slušao te starije modele, osim legendarnog Brigantine, ali kod mojih klinaca u sistemu još uvek svira Cabasse Catalane 500, "straight" verzija pomenutog Iroise 500, i da, potpuno se slažem, fenomenalan zvučnik. Da sam tada mogao da dobacim do modela Pacific 600, nemam dilemu da li bi ostao u mom sopstvenom sistemu do dan-danas.:listen

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Zexx said:

Nisam nažalost slušao te starije modele, osim legendarnog Brigantine, ali kod mojih klinaca u sistemu još uvek svira Cabasse Catalane 500, "straight" verzija pomenutog Iroise 500, i da, potpuno se slažem, fenomenalan zvučnik. Da sam tada mogao da dobacim do modela Pacific 600, nemam dilemu da li bi ostao u mom sopstvenom sistemu do dan-danas.:listen

Evo ih, Pacific 600 i moj sistem sa Iroise 500. Moji su bilo 2 generacije sa TL portom na dnu kutije.

Screenshot_20190129-195712_Gallery.jpg

Sistem 300b.JPG

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Dacho said:

Evo ih, Pacific 600 i moj sistem sa Iroise 500. Moji su bilo 2 generacije sa TL portom na dnu kutije.

Tako je, i Catalane 500 ima BR otvor na dnu kutije koji samo liči na TL, a finiš je kao ovaj Pacific sa tvoje slike, African Bubinga.:wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...