Jump to content


Sistem by Paulo


Paulo

Recommended Posts

Zvučnici, stara škola, transparentan zvuk, dobra resolucija, visokih malo fali, sub basa nema, odlična dinamika.

 Ožičenje Deulund direktno na jedinicu.

Ipak zvučnici izvlače emociju,  poslušljivi na duže vreme odnosno ne zamaraju, papir membrana, bez skretnice i mislim, da je magnet ticonal.

Amp daje otvoreni zvuk, dobar bas, vokali kao na SE lampašima, zavodljiv i ne oštar.

Tu je DAC vrhunski,  lampaški, sa pretpojačalom, svim ulazima...Treba mu vremena, da se zagreje.

Što sam duže u ovom hobiju sve manje me zavodi zvuk, koji impresionira na prvu loptu.

Hvala momci i pozdrav.

 

Link to comment
Share on other sites

čestitke za sistem.

Imao sam priliku da slušam drajvere iz ovih Cabasse zvučnika kad sam bio na fullrange tripu. Možda zvuči nabusito ali u tadašnjem rolling-u fullrangera (Sonido, Lowter, Iskra, Cabasse) ovi neugledni drajveri sa crvenom korpom koja baš ne uliva poverenje su zvučali ubedljivo najbolje.

pozdrav,

Z.

Link to comment
Share on other sites

Pojačalo je hibrid sa lampicama elektroharmoniks ecc88 u predpojačalu, a napred tranzistor- inpol tehnologija, u koju se nisam upuštao ali je suština ovog pojačala.

Strujni kablovi su DIY 3x2,5.

 IC je DIY AudioQuestGoldengate sa XLR. U potrazi sam za kvalitetnijim balansiranim XLR kablovima.

USB kabel- Morahei- srebrnjaci.

Otvoren sam za predloge oko IC kablova.

Rado bi poslušao Rehdeko zvučnike koji su naslednici Cabasse principa, a ako bude prilika i Elektro magnetic speakers 12" jedinice -OB sistem.  Uglavnom nepoznata eksotika...

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čestitke za namenski spakovanu slušaonicu. Imaš prostora za napredak u mnogo prvaca, verujem da ćeš na kraju biti jako zadovoljan.

Da li si razmišljao o supertviteru kao diskretnoj podršci u gornjim lagama? Pominješ da sistem ne blista u visini, možda bi neka mala podrška tu donela boljitak? Neki tretman sobne akustike? Uvek prisutna tema kablova, takođe može da pomeri stvari u neočekivnom pravcu.... 

Ja ću uskoro nakupovati poprilično nekih originalnih šiljaka, pa mogu da ti ih donesem na probu, ako si u bgd. Vrlo pozitna iskustva beležim nakon današnjeg testiranja ispod gramofona, transport/izvora i zvučnika. Svako podmetanje redom je unelo nijansu kvaliteta više.

Neka ti je sa srećom na tvom putu i uživaj u muzici. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Father, hvala za lepe želje.

Odavno me prošla audionervoza. U nizu sistema koje sam posedovao poznate su mi razne nadgradnje u poboljšavanju zvuka. 

Neke, kao što je akustikičko uredjenje prostora su najbitnije.

Ovaj sistem je traženje emocija u nesavršenom sistemu, pa i u toj falinki visokih. To je zvuk stare škole 60 ih, daleko od modernog zvuka.

Jednostavan sistem za jazz, etno, vokal i manje za bendove, a to najviše slušam.

Kad bi tražio vrhunski zvuk išao bi putem aktivnih zvučnika (DSP) sa lampaškim predpojačalom. 

Rado bi te ugostio ali ja nisam tako blizu.

pozdrav iz Ljubljane.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Potpuno te razumem.

I ja uhvatim sebe nekada da se nauživam slušajući muziku sa gramofona sa najzatvorenijom i malo basom nagrudvanom OM10, naravno da kada stavim drugi headshell sa SuperOM40 čujem pregršt informacije i dubinske slike ali na nekim albumima čak i lošije produkcije nije loše imati takav mal vremeplov i vratiti se u vreme 60-70 tih kada je pitanje do koliko su visoki uopšte dobacivali..

Svako dobro i važno je pronaći užitak na kraju dana. Ja volim malo i da petljam i probam svašta po malo, ali valjda ću se i ja jednom smiriti ili umoriti od, za sada me ta igrarija ispunjava.

Pozdrav za Ljubljanu uz sećanja na jednu ludu novu godinu u centru i drugu na Bohinju... :wave2

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, Paulo said:

Kad bi tražio vrhunski zvuk išao bi putem aktivnih zvučnika (DSP) sa lampaškim predpojačalom. 

^:thumbsup2

Potpuno se slazem,zato sam i pitao za Pathos Aurim,moj favorit za pre amp(morao bi da se prebaci da radi kao pre amp)

Marohei USB je retka ptica ovde i nista se ne zna kako zvuci,nema prikaza.

Da li si ga poredio sa nekim ili koji usb kabel je Marohei zamenio?

Hvala

Pozdrav

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, anubisgrau said:

Jel si ti svojevremeno (2-3 godine recimo) oglašavao taj Dinghy 221? Bio je jedan na oglasu iz Slovenije.

Ja imam aktivnu verziju tih zvučnika sa germanijumskim monoblokovima u svakom ali su zarobljeni na servisu kod švajs kolege. Već polako dižem ruke...

Ja sam od tog prodavca odkupio zvučnike. 

U odličnom stanju, sa brojevima, za kolekcionare...

Doneti su direktno iz Francuske. 

Gosn je ponavalac i ima lepu zalihu vintage robe Tannoy LSU 8, Altec, K&H, BBC zv., stare lampaše...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...