Jump to content


Gramofon do 150e


Kuzman

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko sam gledao oglase, uglavnom se prodaju bez igle i glave.

Verujem da mogu da nađem glavu i iglu za oko 30-40e... Početnik sam, nisam neki audiofil, tek počinjem sa skupljanjem ploča i tek uplivavam u svet gramofona, tako da mi je potrebno nešto pre svega pristojno (prvo su mi na pamet pali Technics slq serija gramofona za koje sam čuo da su pristojni) i pri tom sam student, pa je s toga budžet ograničen i presudan :)
 

Link to comment
Share on other sites

202 sam imao, odličan gram.

Jedino što je tražen, pa ga nema baš iza svakog ćoška. Q2 ili Q3 još bolji, mlađi brat na 1210.

https://m.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Technics-SL-Q202-Libela-na-poklon-Rezervisano--60578926-oglas.htm#mhs0-1534875780376

Pitaj Tomu za ovaj, možda nije prodat ili ima još neki.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Kuzman said:

(prvo su mi na pamet pali Technics slq serija gramofona za koje sam čuo da su pristojni)

Са све главом, комплетан.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Technics-SL-Q202-Libela-na-poklon-Rezervisano--60578926-oglas.htm

Пристојан грамофон.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/JVC-QL-A5-direct-drive-polu-automatski-60578861-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Potpuo sam neznaven sa vinilom, zato ne zamjerite pitanju-

šta dobijam a šta gubim ako kupim ovaj vremešni Tecniksom, u odnosu za iste ili čak manje pare neki novi gramofon, npr:

Audio Technica LP60USB.

Ovo sve u kombinaciji sa pojačalom i zvučnicima srednje klase. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala vam svima mnogo na odgovorima. Pogledacu predložene gramofone i kontaktirati prodavce istih.

Čekaću, možda se još neko javi sa nekim predlogom ili savetom :)
Hvala na brzim odgovorima i ažurnosti.

Imate li neke savete šta je potrebno pogledati prilikom kupovine gramofona?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RingeRaja said:

Dobijaš USB, a gubiš sve ostalo.:thumbsup2

Ajdemo ispočetka.

Čitajući blog Zorana Karapandže, on svakom starom gramofonu nađe 100 mana, promijeni mu pola elwktrolita i kondezatora, glave, igle, i šta sve ne. Znači taj uređaj je dalsko od onog ljepotana što je krasio izlog 1979.

E sad ja imam 150E, ne znam da lemim, ne znam da ispitujem frekfence, napone i sta sve ne, moram da platim makstora, moram da kupim igle, glave i elektrolite, poštarine, gorivo, nemam garancije. Tačka.

Šta daje bolji zvuk za pomenutih 150€?

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Engine said:

Ajdemo ispočetka.

Čitajući blog Zorana Karapandže, on svakom starom gramofonu nađe 100 mana, promijeni mu pola elwktrolita i kondezatora, glave, igle, i šta sve ne. Znači taj uređaj je dalsko od onog ljepotana što je krasio izlog 1979.

E sad ja imam 150E, ne znam da lemim, ne znam da ispitujem frekfence, napone i sta sve ne, moram da platim makstora, moram da kupim igle, glave i elektrolite, poštarine, gorivo, nemam garancije. Tačka.

Šta daje bolji zvuk za pomenutih 150€?

Koliko sam shvatio, ti si već odlučio šta je bolje, samo treba neko to i da ti potvrdi.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Engine said:

Ajdemo ispočetka.

Čitajući blog Zorana Karapandže, on svakom starom gramofonu nađe 100 mana, promijeni mu pola elwktrolita i kondezatora, glave, igle, i šta sve ne. Znači taj uređaj je dalsko od onog ljepotana što je krasio izlog 1979.

E sad ja imam 150E, ne znam da lemim, ne znam da ispitujem frekfence, napone i sta sve ne, moram da platim makstora, moram da kupim igle, glave i elektrolite, poštarine, gorivo, nemam garancije. Tačka.

Šta daje bolji zvuk za pomenutih 150€?

Ako hoćeš da se baviš sa gramofonima, mora puno da se nauči ili da ti neko drugi namesti i podesi gramofon. Nije to uređaj plug & play, pa i nov da kupiš, mora da se podešava.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, RingeRaja said:

Koliko sam shvatio, ti si već odlučio šta je bolje, samo treba neko to i da ti potvrdi.

Naprotiv, tesko se izraziti porukamapa tako ispada, stvarno me interesuje da naucim (pod stare dane ;) ).

Skapirao sam da zvucnici najbolje novi, 7pojacalo polovno vise klase, cd moze polovni ali je laser potrosna roba. E sad, šta je sa gramofonom? Ima Audiotehnika modele i po 300€ (npr Lp120) a i skuplje. Jeli bolje za audiopočetnika novi jeftiniji uređaj ili polovni...

Link to comment
Share on other sites

Za početnika jeste bolje nov i jeftiniji, nego polovan.

Ali... Taj gram što si predložio je, po mom mišljenju, bacanje para, osim ako ti je primarni cilj da izgrebuješ vinile na hard preko usb-a, što svaki istinski vinildžija gleda sa prezirom.

Ako zaista želiš da slušaš ploče na solidnom gramofonu (za početak), po meni je najbolja solucija neki provereno dobar polovan gramofon od zaista proverenog prodavca (što pomenuti jeste), koji će ti ne samo prodati očuvan i kvalitetan komad, već će ti ga propisno podesiti i dati korisne savete (a Toma to hoće...čak bih rekao da uživa u tome).

Dobićeš plug&play gramofon na kome ćeš da se učiš (a direct drive gramofoni su za to bolja opcija od belt-ova), pa kad bude došlo vreme i sazriš za nešto bolje (i skupiš parice za to isto), ovaj ćeš prodati lako i bez nekih gubitaka. A Q202 je sve samo ne konfekcija, jako dobar izbor za te novce, plus dobijaš ga u fulu.

Link to comment
Share on other sites

Sada sam procitao malo bolje sve, moje pitanje se odnosilo na AT kopije 1210ke, nikako na 60usb, mislim konfekcija je predobra rec.... taj i takvi gramofoni su se nekad zvali "plastikanci", to je napravljeno namenski za uzimanje para ljudima koji su se primili na hype vinyl se vratio, pa zele da se upoznaju sa time, da vide/cuju u cemu je shtos.

Imam jednog "plastikanca" kao deo Sony midi linije, imao sam Fisher gram sa sve aluminijumskim tanjirem ( sada mogu da se peku kobasice na njemu koliko je tanak ) a imao sam i low cost Technics SL DD 33 koji je mogao uvek da ih pojede za uzinu iako je bio nekada vrlo jeftin ( 300 DEM nov u ex Yu ).

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Father said:

Тај Армор је у ствари Micro Seiki AQ-56 модел, мада носач главе ми се чини да није оригиналан.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...