Jump to content


Spiralni lemovi na kondenzatorima


Paki

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam iz prve skontao za bada. Mislio sam da je to vrsta bušilice :D

Probao sam onako kako su mi ljudi sa prethodne stranice objasnili (hvala im na predlozima) i ne ispada to baš kako treba, sa ovom debljinom žice.

Bad je definitivno bolje rešenje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
8 minuta ranije, Audio Doktor said:

Ne diraj to doktor TITA napravio , to se ne dira , radi shljaka ako ti treba dokaz , poshalji ga kod mene dacu ti dokaz nesto kao ovo 

4 minuta ranije, Audio Doktor said:

Al to je kinesko smece , Imas vremensku zonu ulaz izlaz Nugen , a imas i Spektrogram sta ti je draze ,  Ovo je drugi merac , al ispravno merenje , vidi se da nema niskakvih smetnji , samo 1khz signal .
Moguca merenja na svim frekvencijama , al nema potrebe .

2 minuta ranije, Audio Doktor said:

Ovo ISpravno ti je TEchniks Titin , tvoje je jos bolje ,  90db noise flor , harmonik na -80db, inace ljudi cuju do -30db , znaci 2-3x nize nego sto mozemo cuti je sum ovde  , sto dirati te stvari , ja tako inace popravljam , ako valja ne diram, ako ne valja , onda druge nema diraj .

 

Џабе се трудиш, покретача теме то не интересује 100% сам сигуран.

 

Link to comment
Share on other sites

Verujem , mene niko ne bi zaustavio da diram , tako sam i naucio sve , sve sam sam radio , puklo je vise od par puta , pokidalo se jos vise puta .
I danas kad vidim te konekcije na kondezatorima pa to je isto bilo u Apollo Raketi (svemirskom brodu) identicno , to da secem kljestima , to ne bi ni gledao popreko :) Al eto , samo da se ne povredi mozda bolje da mu pomenem mere opreza koje i iskusni koriste , pravilo jedne ruke , izolacioni trafo , ogranicavac struje , Variak , itd a jos do alata nismo stigli, 
meni deluje da ce nesto pokidati , al eto , nek mu pukne puklo je i meni , bice pametniji :)

PS: Jos se nisam naucio pameti, danas mi se zadimi Trafo, umesto da iskljucim ja uhvatim rukom da vidim jel to samo skida prasnu sa sebe jer dugo nije radilo ili je kratki spoj . To nije pametno , traziti nevolju , al uhvatio sam tu zverku bas kako ne treba unutrasnjim delom ruke , da me klepilo stego bi ga rukom i cao . Al eto nije kratki spoj , skida prasinu sa sebe Trafo 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...