Jump to content


Spiralni lemovi na kondenzatorima


Paki

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Rešio sam malo da sredim i osvežim pojačalo i evo prvog problema:IMG_20180818_135257_6.thumb.jpg.0887e6f479efd8c4a5422b546741af04.jpg

Na sva 4 kondenzaora su spiralni lemovi. Koja je procedura skidanja, pošto nemam predstave kako da skinem osim da odsečem?

Na ploči su isto spirale. Šta bise mi vi preporučili kod vraćanja: zalemiti normalno ili spirala? ...inače, ima hladnih lemova na ploči. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisu postojale dvoslojne i viseslojne stampane ploce (ili bile preskupe?) a ovakvom metodom se mogu napraviti neverovatni spojevi. Stampane ploce kompjutera sa bezbroj spojeva radjene su uz pomoc ove metode. Na jednoj slici videh i tehnicku stranu spoja: na pregibu tj. ivici stuba lomi se i otpada eventualno nastala oksidacija sa zice tako da je spoj vrlo cist, pored osnovne, mehanicke pouzdanosti.

https://www.bigmessowires.com/2009/02/02/wire-wrap-photos/

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Paki said:

Samo mi nije jasno zašto je zalemljena nožica i na nožicu namotana spirala. Čemu to?

Verovatno je razlog sto se ozicenje radilo posebno i stavljalo naknadno,

Da se lemila zica na stubice ,mogla je da se osteti stampa oko njih,ili da se odleme stubici sa stampane ploce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, zoranzu said:

Da se lemila zica na stubice ,mogla je da se osteti stampa oko njih,ili da se odleme stubici sa stampane ploce.

Kako ja onda da skinem kondenzatore? :order Da odlemim stubiće sa ploče (što bi moglo da ošteti štampu) ili da skinem (nekako, ne znam kako) žice sa kondenzatora?

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Paki said:

Kako ja onda da skinem kondenzatore? :order Da odlemim stubiće sa ploče (što bi moglo da ošteti štampu) ili da skinem (nekako, ne znam kako) žice sa kondenzatora?

Сеци жице које иду на кондезаторе или једноставно их одмотај.

Link to comment
Share on other sites

On 19.8.2018. at 11:14, alI_Zée said:

Паки, има ли новости?

Tu sam. Bio sam odsutan i bez interneta 2 dana.

Kondovi su skinuti, ali ništa ne mogu da uradim dalje, jer nemam mašineriju koja može da meri toliki opseg.

U principu, nisam se pomerio sa početka...

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da će menjanje biti neophodno pošto osetno fali basa, nego ajd' da proverim u kakvom su stanju.

Svaka preporuka oko kupovine novih kondenzatora je dobrodošla, kao i to koje elemente još treba proveriti i eventualno zameniti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...