Jump to content


BLACK LIST (pre)prodavaca ploca


pompi

Recommended Posts

8 sati ranije, ketklou said:

Sasvim uobicajeno kada ploca nije onakva kao sto je prodavac napisao ali nije ni previse ispod. Znaci, kupac nije zadovoljan ali iz nekog razloga nece da da negativnu, a ne moze ni da da pozitivnu. Onda to lepo ostavi za automatiku.

Zadovoljni kupci gotovo uvek napisu nesto pozitivno, hladno ili euforicno, svejedno. Oni prevareni naravno daju negativnu, ali kod slucajeva kada nije proslo dobro ali ne bas tragicno lose,  onda se ostavlja automatska.

To bi trebalo da je pandan neutralnoj oceni na Discogsu. Znaci, sve je ok ali ipak nesto ne stima - najcesce losa gradacija.

 

Ok, ima smisla. A sta sa automatskim ocenama od strane prodavca pri cemu je kupac kontaktirao, platio, javio da je platio, primio i ocenio? Tu je verovatno u pitanju nedostatak vremena.

Link to comment
Share on other sites

A vi svi pametujete previše. Većina kupaca je po pravilu ista vrsta šabanije kao i većina prodavaca.

Kad ispravljate prodavca jer traži previše. da li ga ispravljate kad traži premalo?

Ne, tada se slavodobitno hvalite: Što sam naleteo na budalu, prodao mi xxx za male pare a nije ni znao šta prodaje. Ha ha ha.

Barem dva puta sam platio neke ploče više nego što je prodavac tražio jer sam video da ne zna koliko vredi to što ima i ne zna koliko su gramofondžije licimuri.Seru previše.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

A vi svi pametujete previše . . .

Upravo tako Bujo :thumbsup2 ( btw, od mene pozz :cheers).

Lično, kada naiđem na više LP naslova od prodavca koji se prvi put oglašava/pojavljuje, uzmem samo jedan LP za probu.

Meni dovoljno.

Ako je ispala, može posle toga stavljati šta god hože od naslova, pa makar to bilo i za čuvenih početnih 99 dindži, preskačem.

Ima proverenih prodavaca, naravno. Sa njima nikada nikakvih problema nisam imao, pa čak i kada je bio neki kix.

Lako se to uvek reši.

Samo jedan put sam vratio LP ( neki Van Morrison koji je imao ogrebotinu preko cele B strane i to onako duboku, nije od gram. igle, već je tu bila neka druga rabota ), ali je to meni bilo takvo cimanje da to pakujem, pa na Poštu itd.

Uglavnom, kada je taj test LP primerak neprimeren, završi u kanti za đubre.

Druga kategorija su bili izlagači na audio berzama. Ali, to je jedno davno prošlo vreme za mene.

Jedan je bio SKC nedeljom i njegova nezaboravna bašta leti. :)

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Bujodrag said:

Ne, tada se slavodobitno hvalite: Što sam naleteo na budalu, prodao mi xxx za male pare a nije ni znao šta prodaje. Ha ha ha.

?

Pozdrav, kolega :cheers

Izbacio covek, tj. nenadpost, koga ovom prilikom zelim i da pohvalim, prvi Supertramp, neko nemacko izdanje, pocetna cena valjda 449 din. Nema ponuda. Obnovi on licitaciju i stavi pocetnu cenu 300 din. Prodata je za oko 1600 din. Sta to govori?

Ne radi se o ceni.

Cena je cena a ploca je ploca. Svako ima pravo da nesto ceni koliko misli da treba i tu nema pogovora ali ako neko laze, e onda...

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2018 at 3:46 PM, aaa zmaju! said:

 

Pa mozda je presluso na nekom Konkordu i 5-6 grama i nije preskakalo.

 

Pozdrav svima! Verovatno je @aaa zmaju!u pravu! Nije da branim tog Mladjowara nego i meni otkad je @Kuršum podesio gramofon, glava Concorde 10 , mada smo mi podesili na 3 grama , verujem da je tako i ostalo osim ako se nije nešto dodatno pomerilo dok sam ga doneo do kuće nijedna ploča mi nikada nije preskocila : ) čak sam se uželeo da nadjem neku ploču koja preskače ali ne vredi nema šanse ; )

Nego kad sam već tu, obzirom da moji tegovi nisu original od te ručke, da li može neka preporuka za neku jeftinu vagu pa da ha to proverim s vremena na vreme ? ako neko može da me uputi gde da narucim? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...