Jump to content


BLACK LIST (pre)prodavaca ploca


pompi

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Skoro procitah, neko je nacrnio izvesnog Mladjowar-a iz Nisa ali...

Upoznam ga ja pre neki dan, krene prijatan razgovor, razmenimo telefone. Skine mi cenu za jednu plocu sa 1500 na 1200, kaze ploca je ok, cetvorka.

Ploca na prvoj strani preskoci bar 20-ak puta!

Pustim mu ja SMS ali gospodin ne nalazi za shodno da odgovori.

Znaci, postoje i takvi ljudi koji i pored licnog kontakta mogu da urade tako nesto. Bas mi je bilo krivo pa rekoh, hajde da napravim ovu temu kako bi svi ljubitelji ploca mogli da ostalima skrenu paznju na neke pojedince. Postoji slicna tema ali mislim da se odnosi na audio opremu pa ova nece biti visak. Pozivam sve dobronamerne da se osete slobodnim i da ucestvuju u temi.

Sto bi rekli Taste na On The Boards, desilo se jednom, desice se opet.

Ziveli! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Slažem se za belu listu, treba izdvojiti žito od kukolja.

Ali mi pada na pamet da postoji mogućnost da konkurencija krene da penali po temi...pa kad se na kraju podvuče crta, možda ni ne bude nikog na beloj listi.

Tipičan primer je na ovom forumu “ozloglašen” serviser koga napljuvaše ljudi sa svih strana, a ja, npr. nikad nijedan problem nisam imao. I sad, da li je on za belu ili crnu listu? Kod mene je na beloj, mogu da se kladim da bi na kraju završio na najcrnjoj. Ipak je dosta ovih i onih faktora koji utiču na to šta će ljudi napisati, nekad je to i lični animozitet, ljubomora, (ne)lojalna konkurencija,...

Teško je objektivno sagledati stvari i napraviti poštenu listu. Rekao bih, čak nemoguće.

Link to comment
Share on other sites

Pipav posao.

Uzmimo u obzir da postoje

1. ''profi'' preprodavci - oni sto u 5 ujutro izvrse prepad na buvljake (znam samo jednog koji ne laze za ocene)

2. pravi preprodavci  - poceli su cak i da ''uvoze'' nove ploce (znam trojicu koji ne lazu, ali im se par puta dogodi ne tako strasan kiks i znam trojicu koji obavezno lazu bez trunke srama)

3. kolekcionari koji prodaju duplikate ili im treba novac za nesto drugo (uglavnom realno ocenjuju)

4. amateri - oni koje su prve tri kategorije zahebale na Limundu, Kupindu i KP pa vade stetu kolko mogu (vecina daje prave ocene) :rolleyes:

5. totalni amateri - oni sto su nasli gomilu krsheva u podrumu i culi da se to moze valjati za dobru lovu (poznacete ih po nebuloznim cenama i nijedan nema gramofon da proveri ispravnost ploce :D )

6. ocigledni prevaranti - imaju isti tekst na svih pedeset ploca koje stave u oglase i sve su ''na gramofonu zvuci odlicno''

7. dodajte sami

8. dodajte ako ima jos neka kategorija

9. Juzna pruga - najgora vrsta preprodavaca - snabdevaju se od ''profija'' (lazu cim kliknu i ugradjuju se 100% u cenu, ocenjuju iskljucivo vizuAlno ili ''kao na slici'')

10. izvesni tip iz Kotora - kategorija za sebe

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, RingeRaja said:

Tipičan primer je na ovom forumu “ozloglašen” serviser koga napljuvaše ljudi sa svih strana, a ja, npr. nikad nijedan problem nisam imao. I sad, da li je on za belu ili crnu listu? Kod mene je na beloj, mogu da se kladim da bi na kraju završio na najcrnjoj. Ipak je dosta ovih i onih faktora koji utiču na to šta će ljudi napisati, nekad je to i lični animozitet, ljubomora, (ne)lojalna konkurencija,...

Teško je objektivno sagledati stvari i napraviti poštenu listu. Rekao bih, čak nemoguće.

Ringe, niti je konkurencija, niti ljubomora , "ozloglašeni" kako ti napisa tj secikesa je prevario mene, Tina, Željka, Tinovog pašenoga, Igora Super Fi-ja ..... treba li dalje....  Otkud on u ovoj temi... za njega bolje da ga nisi pominjao.  Dosta njih jedva čeka da ga sretne

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, RingeRaja said:

Tipičan primer je na ovom forumu “ozloglašen” serviser koga napljuvaše ljudi sa svih strana, a ja, npr. nikad nijedan problem nisam imao. I sad, da li je on za belu ili crnu listu? Kod mene je na beloj, mogu da se kladim da bi na kraju završio na najcrnjoj.

Tu situacija nije crno - bela. Više je crna nego bela. Ja lično nikada više ne bih ništa popravljao kod njega, niti bi ga nekom preporučivao. Ono zbog čega se Stone i dalje šlepa na ovom forumu je to što nije nasilan, i ne vređa. Daje i korektne savete. Ovo rušenje reputacije, i te glupe situacije,  nije smeo sebi da dozvoli. Ljude nervira kada se krije iza novih nikova. Ja moj nisam menjao još do dvehiljadite. 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Milosav Grozni said:

Ringe, niti je konkurencija, niti ljubomora , "ozloglašeni" kako ti napisa tj secikesa je prevario mene, Tina, Željka, Tinovog pašenoga, Igora Super Fi-ja ..... treba li dalje....  Otkud on u ovoj temi... za njega bolje da ga nisi pominjao.  Dosta njih jedva čeka da ga sretne

Ma naveo sam ga kao primer, jer ga znam. Meni je na beloj, a znam da je mnogima na crnoj.

Čisto da pokažem da je uzaludno praviti neku listu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na interesovanju :cheers

Bela lista? Naravno. Crno belo, jin i jang. Jedno bez drugog ne moze. Mozda naslov teme nije prikladan ali mislim da bi trebalo i pohvaliti one koji to zasluzuju.

U svakom slucaju, bilo da hvalimo ili kudimo nekog, trebalo bi i da obrazlozimo nas stav prema nekom, upravo iz razloga sto dva kupca mogu imati razlicito iskustvo sa istim prodavcem.

Npr. taj Mladjowar, vidi se da nije muzicki nepismen, kroz razgovor provlaci i pricu o opremi, ne postoji teoretska sansa da nije preslusao, (pustio), plocu koju mi je prodao, znaci, znao je sta mi uvaljuje, pruza mi ruku i gleda u oci.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pompi said:

Skoro procitah, neko je nacrnio izvesnog Mladjowar-a iz Nisa ali..

Ovo sam ja uradio posto mesec dana nisam dobio placenu Elac zvucnicu i na upit nisam dobio nikakav odgovor ( smatram da je bar mogao da odgovori i kaze "nisam u Nishu" ili stagod drugo ako nije zaista bio u mogucnosti da salje ),  stvar resena pomocu Limundo administracije.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, pompi said:

Pozdrav svima!

Skoro procitah, neko je nacrnio izvesnog Mladjowar-a iz Nisa ali...

Upoznam ga ja pre neki dan, krene prijatan razgovor, razmenimo telefone. Skine mi cenu za jednu plocu sa 1500 na 1200, kaze ploca je ok, cetvorka.

Ploca na prvoj strani preskoci bar 20-ak puta!

Pustim mu ja SMS ali gospodin ne nalazi za shodno da odgovori.

Znaci, postoje i takvi ljudi koji i pored licnog kontakta mogu da urade tako nesto. Bas mi je bilo krivo pa rekoh, hajde da napravim ovu temu kako bi svi ljubitelji ploca mogli da ostalima skrenu paznju na neke pojedince. Postoji slicna tema ali mislim da se odnosi na audio opremu pa ova nece biti visak. Pozivam sve dobronamerne da se osete slobodnim i da ucestvuju u temi.

Sto bi rekli Taste na On The Boards, desilo se jednom, desice se opet.

Ziveli! :cheers

Dotični mi je prodao Black Sabbath Paranoid, ploču koja je jajasta! Čak je izboksovao na Kupindu da ne mogu da mu dam negativan poen! Što dalje od njega to bolje...

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ketklou said:

Pipav posao.

Uzmimo u obzir da postoje

1. ''profi'' preprodavci - oni sto u 5 ujutro izvrse prepad na buvljake (znam samo jednog koji ne laze za ocene)

2. pravi preprodavci  - poceli su cak i da ''uvoze'' nove ploce (znam trojicu koji ne lazu, ali im se par puta dogodi ne tako strasan kiks i znam trojicu koji obavezno lazu bez trunke srama)

3. kolekcionari koji prodaju duplikate ili im treba novac za nesto drugo (uglavnom realno ocenjuju)

4. amateri - oni koje su prve tri kategorije zahebale na Limundu, Kupindu i KP pa vade stetu kolko mogu (vecina daje prave ocene) :rolleyes:

5. totalni amateri - oni sto su nasli gomilu krsheva u podrumu i culi da se to moze valjati za dobru lovu (poznacete ih po nebuloznim cenama i nijedan nema gramofon da proveri ispravnost ploce :D )

6. ocigledni prevaranti - imaju isti tekst na svih pedeset ploca koje stave u oglase i sve su ''na gramofonu zvuci odlicno''

7. dodajte sami

8. dodajte ako ima jos neka kategorija

9. Juzna pruga - najgora vrsta preprodavaca - snabdevaju se od ''profija'' (lazu cim kliknu i ugradjuju se 100% u cenu, ocenjuju iskljucivo vizuAlno ili ''kao na slici'')

10. izvesni tip iz Kotora - kategorija za sebe

Što se tiče Južne pruge pozitivna iskustva imam sa članom Borrison na Kupindu, on je kolekcionar i takođe prodaje ploče.

Link to comment
Share on other sites

Od njega sam za ondasnje deeeeeeeebele pare (20 evra 2016. godine!) kupio Rainbow 1 ''kao novo'' a ciji je plavi omot bio ofucan na ivicama i zamaskiran flomasterom da se ne vidi ostecenje na njegovoj mutnjikavoj fotografiji.

srecom, ploca je bila zaista ko nova, ali mi je to kao pocetniku bio jako dobar nauk.

Kasnije sam od njega kupio za vrlo normalnu cenu Scorpions - Savage Amusement  sa ocenom ''kao nova'' i zaista je bila kao nova.

Po ocenama je 100% ispravan, ali treba zapaziti da ima jako veliki broj automatski dodeljenih ocena sto je cesto eufemizam za negativnu.

Po meni, nije ni crn ni beo :D ali zahteva dobro zagledanje slika.

U poslednje vreme, poceo je cenama da klepa po usima

Rainbow 0x0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Duzan sam objasnjenje za kategoriju 10.

Kotor (izmenio sam ime) je na KP stavio Beli album Bitlsa sa cudnim belim labelom (na uvecanju se vidi da je to normalna ploca sa oguljenim labelom valjda od pranja).

Za one koji vole komendiju i nije im mrzno da citaju, ovo je moja prepiska s njim, ali morate da citate OD Dole na gore!

 

 ketklou
Dakle, cije je izdanje taj album?
12.06.2018 15:20h  Kotor
-------------------------------------------
Jeste
U slobodno vrijeme igram sah i bavim se prevarama
Ti si poceo filozofirat i nikako da stanes
Poz Kotor
-----------------------------------------------
12.06.2018 14:09h  ketklou
Klin i ploca.
Sa slika se ne vidi, na netu nema nista, pitao sam sta me zanima i...
umesto prostog odgovora dobio kilometarsku prepisku.
I jos uvek niste rekli cije je izdanje i zasto je label tako neobican.
Sve smo mogli da resimo sa dve poruke, ali vama su ovakve drustvene igre ocigledno zanimljive.
Srecom, i ja sam penzioner pa imam vremena. :D
Pozdrav, ketklou
-----------------------------------------------------------  

12.06.2018 13:31h  Kotor
Dje ode ovaj razgovor...
Da dodjes iz novog sada...aoooo...
Vazi...tto sve sijedaju na avion da dodju kod mene da vide ploce,kasete ,uredjaje....
Daj stavrno ovo je dalje besciljno
Ima sslike i sve ostale informacije,a ono sto nemas imas na netu...ono sto te zanima pitas i dobije sodgovor...tako
da se ne smaramo dalje sa pricom
Poz od Kotora
---------------------------------------------------------------
12.06.2018 13:03h  ketklou
Okej.
Ako mislite da je smisleno da iz Novog Sada dolazim u Kotor da bih video ploce, samo zato sto vas mrzi da jasno
kazete sta je to sto prodajete, od volje vam.
Da ste odmah rekli ''ploca je to i to izdanje, iz te i te zemlje, label je oguljen zato i zato'', izbegli bismo ovu forumsku
polemiku.
I ja sam preko 50 godina u svetu vinila,
Posto na netu nisam mogao da nadjem nista o vasim plocama, jednostavno sam pitao, a vi ste napravili
intergalakticki problem od svega toga.
Pozdrav
ketklou  
------------------------------------------------------------------
12.06.2018 12:44h  Kotor
Ovo je rasprava i polemika za forume...
,,Nije tvoje da istrazujes ko je gdje i zasto izdao,,....E pa onda se cuvaj prevaranata i vjeruj svima ono sto pisu
Ja tako ne funkcionisem i necu da funkcionisem
Ja sam prodavac a ti si kupac...dvije su te volje,ali je najpametnije i logicni da pazis sto kupujes,ispitas sto
kupujes,da ti nebi ko uvalio neko smece...
Inace drzim HiFi shop Secnod hand u Kotor,ne jedan nego dva...i Vinyl shop i odlicno znam kako sa ljudima
treba...ipak sam u tome preko 20 godina...i ne upucujem nikoga,tu je kupac da pogleda,vidi,otvori dobro oci i sam
zakljuci sto valaj i sto ne,ko je prevarant a ko ne
Ovoj polemici nije mjesto odje...tako da necemo dalje o ovome
Poz
--------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 12:27h  ketklou
Zar nije duznost prodavca da uputi kupca u svojstva robe ako postoji nekoliko slicnih proizvoda?
Kao kolekcionar, voleo bih da znam kakva je to ploca i da onda odlucim da li cu da je kupim. Nije moje da istrazujem
ko je, gde je i zasto izdao.
Nije problem dati ni 100 evra za zaista retko izdanje.
----------------------------------------------------------------------------------------
  
12.06.2018 12:24h  Kotor
Pa mogu ti malo pomoci
Ispod 40e nece ici sigurno
I te pare ce da ode 100 posto...jer znam cijene na nase trziste
Poz od Kotora
-----------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 12:23h  Kotor
Zato sto kupac treba da zakljuci jeli za nejga ili ne
Imas sve slike...i ako jos nesto nekome treba tu sam
Nema forsiranja i siljenja na ovaj ili onaj nacin da neko nesto kupi...to ne radim,niti cu
Tu je kupac da odabere dali mu odgovara ili ne...
Poz
----------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 12:22h  ketklou
Ako znate sta je, zasto odmah ne kazete?
Jos bolje, kazite i koliko vredi a moje je take it or leave it.
  
-------------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 12:20h  Kotor
Nikakav problem
Vazno je da ja znam sto imam i koliko vrijedi
Prodace se
Poz
---------------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 11:34h  ketklou
Pregledao sam sve sa oznakom Y EX 712 - 1
Sva ta izdanja imaju razlicite labele, najcesce Apple i Odeon, ali ovakvo belo sa obrnutim P, ili sta li je vec, nisam
nasao.
Zao mi je, ali nesto takvo nepoznatog porekla nisam raspolozen da kupim.
Zahvaljujem vam na strpljenju i predusretljivosti.
Pozdrav
ketklou  
-----------------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 11:26h  Kotor
Trudiomo se...trudimo
Vec je stavljena slika sa brojem...
------------------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 11:21h  ketklou
zanima me serijski broj ploce pomocu kojeg mogu na Discogsu da utvrdim koje je i cije izdanje i orijentacionu
cenu.
Posto na omotu i na labelima nista ne pise, broj se moze videti na ploci na praznom prostoru izmedju labela i
zadnje rilne s muzikom. Tesko da ce se videti na fotografiji, ali mozete pokusati.
Ne bih zeleo da pazarim neko venecuelansko izdanje na recikliranom vinilu.
Da biste ustedeli ovakve prepiske, najbolje je da odmah uz oglas koji dozvoljava 10 slika besplatno, stavite i sliku
na kojoj se ili na omotu ili na labelu vidi broj izdanja.
Ako je ovakav izniman slucaj sa neobicnim labelom na kojem nista ne pise, potrudite se malo i iscitajte broj.  
--------------------------------------------------------------------------------------------------
12.06.2018 11:07h  Kotor

Sve je to ok
Pitam da ne gubimo bezveze vrijeme
Reci mi sto te tacno zanima da ti slikam...jer svi traze razlicito
Uskoro idu jos neke slike...
Inace ja drzim Vinyl Shop u Kotor
Poz od Kotora
----------------------------------------------------------------------------------------------------
11.06.2018 22:27h  ketklou
Imam dvojicu prijatelja u Kotoru, jednog u Risnu, trojicu u Kumboru, jednog u Zeleniki i nekoliko njih u Herceg
Novom tako da primopredaja zaista ne bi trebala da bude problem.
Nema nista neobicno u tome da zelim da znam sta kupujem.
Kao sto vi zelite da znate da li je mobilni koji kupujete serija koju trazite, tako i ja zelim da znam koje izdanje Belog
albuma hocu da kupim.
Pozdrav
ketklou
  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
11.06.2018 22:16h  Kotor
Svak oce nesto da zna...
Mogu,nije problem...
Samo ako se i dogovorimo kako je mislis preuzet...ja sam iz Kotora
Poz od Kotora
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
11.06.2018 18:19h  ketklou
Prvo moram da znam koje je izdanje.
Onda cu znati i koja je vrednost za taj ceo album i da li mi se slaze sa budzetom.
Pozdrav, ketklou.  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
11.06.2018 18:01h  Kotor
Mogu,nije problem...
Samo ako se i dogovorimo kako je mislis preuzet...ja sam iz Kotora
Poz od Kotora
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
11.06.2018 16:54h  ketklou
Mozete li da napisete 
cije izdanje ploce je vas primerak?
serijski broj bi bio dobrodosao
(ne broj sa prednjeg omota, nego broj utisnut na plocu ispod etikete)
Pozdrav, ketklou
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Bujodrag said:

Kako te nije mrzelo da toliko drviš sa nekakvim šalabajzerom.

Evo ti moj primerak

https://www.discogs.com/The-Beatles-The-Beatles/release/4405739

Uz primerak jednog EKS-a sa Karolinom Konor, cijena 20 evra

Bez EKS-a cijena 200 evra.

:D;) 

Koji Broj EKSa? :D

Nije me mrzelo, zanimalo me kakav to veseljak uopste moze da stavi onako izguljenu plocu, a onda je krenulo samo od sebe... :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ketklou said:

treba zapaziti da ima jako veliki broj automatski dodeljenih ocena sto je cesto eufemizam za negativnu.

?

 

8 sati ranije, Krca44 said:

Ovo sam ja uradio posto mesec dana nisam dobio placenu Elac zvucnicu i na upit nisam dobio nikakav odgovor ( smatram da je bar mogao da odgovori i kaze "nisam u Nishu" ili stagod drugo ako nije zaista bio u mogucnosti da salje ),  stvar resena pomocu Limundo administracije.

Ehhh... Zdravo Krca44. Prevideo sam da si to bio ti.

 

8 sati ranije, aaa zmaju! said:

Pa mozda je presluso na nekom Konkordu i 5-6 grama i nije preskakalo.

A sta cu sa plocama koje ne preskacu? :D

 

3 sati ranije, HMrules said:

Što se tiče Južne pruge pozitivna iskustva imam sa članom Borrison na Kupindu, on je kolekcionar i takođe prodaje ploče.

Nismo saradjivali. A, duca.lepi? Izbacivao svasta pa se pitam kakav je, da li je neko uzimao nesto? Borrison iznenadi sa po nekim naslovom ali mi se ucinilo nepristupacnim.

 

2 sati ranije, ketklou said:

U poslednje vreme, poceo je cenama da klepa po usima

 

2 sati ranije, ketklou said:

...ono sto te zanima pitas i dobije sodgovor..

 

2 sati ranije, ketklou said:

Svak oce nesto da zna...

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pompi said:
2 hours ago, ketklou said:

treba zapaziti da ima jako veliki broj automatski dodeljenih ocena sto je cesto eufemizam za negativnu.

?

Sasvim uobicajeno kada ploca nije onakva kao sto je prodavac napisao ali nije ni previse ispod. Znaci, kupac nije zadovoljan ali iz nekog razloga nece da da negativnu, a ne moze ni da da pozitivnu. Onda to lepo ostavi za automatiku.

Zadovoljni kupci gotovo uvek napisu nesto pozitivno, hladno ili euforicno, svejedno. Oni prevareni naravno daju negativnu, ali kod slucajeva kada nije proslo dobro ali ne bas tragicno lose,  onda se ostavlja automatska.

To bi trebalo da je pandan neutralnoj oceni na Discogsu. Znaci, sve je ok ali ipak nesto ne stima - najcesce losa gradacija.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, RingeRaja said:

Kupac uvek mora da pazi, kod nas, na discogs-u, gde god.

Ali to nikako ne abolira prevaranta koji ciljano pokušava da zavali  nešto što nije oglasio.

Slažem se sa ovim. Najviše mrzim, kada neko opravda prevaranta "što kupac nije pazio". Kupac i ne treba da pazi. Kupac plaća. Ja sam imao oko tridesetak prodaja, i uvak se trudio da ispadnem maksimalno fer, a dva puta su me profi prvozali. Najjače je bilo kada sam prodao mobilni, a oni su mi vratili kao neispravnog jer su mu poskidali deleve :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...