Jump to content


Lindemann Musicbook 15.


Audioholic

Recommended Posts

Slušao kod distributera, jednom kad sam išao da od njega uzmem konektore.

Odlična i jako funkcionalna sprava, ali se ne sećam sa kojim kutijama sam slušao.

Da li toliko vredi je subjektivna stvar, meni ne, pošto nema phono, ne koristim slušalice, plus mi nije CD toliko bitan. Kao solo DAC mi je skup, mislim da ima boljih rešenja za manje para.

Link to comment
Share on other sites

Slusao kod distributera uz njihov snagas i sa istim zvucnicima (Raidho) i u opustenoj prezentaciji zvučno porazio MBL,u direktnom poredjenju.Odlicne sprave,iako izgledaju kao igračkice kad se čuju utisak sasvim suprotan.Slican osecaj kao kad cujes linn amp od 500w od 5kg,mislim da je i ovaj Lindeman slicnih dimenzija.

Taj streamer sa fijokom za cd je krajnje interesantna naprava.Fali mi ono sto i Ringe-tu.

Trazi na probu,to je malecko za poneti,pa ako si u istom mestu fali malo dobre volje.Pod uslovom naravno da si ozbiljan kupac.

Edit:ne secam se da li je i streamer,steta ako nije,slusali smo sa cd-a kao dac.

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne koristim slušalice, a imam phono preamp.

Zadnjih nekoliko meseci, uglavnom slušam diskove (iz raznoraznih razloga, a ponajviše kao neko rešenje koje nije ni kompjuter ni gramofon). Ono što mi nedostaje kod ovog modela jeste upravo "streaming", koji postoji na modelu 20.

Slušao sam na sajmu Lindemann (ne znam koji model), mislim pretprošle godine i generalno mi je zvuk bio nekako "hladan", ali ne znam da li je to bilo do izvora ili do nečeg drugog (zvučnici, pojačalo,...).

Ni iznos koji trebam da odvojim nije mali, tako da generalno su to sve  razlozi koji me koče.

Što se tiče oziljlnosti kao kupca, to nije problem - ne bih postavljao pitanje da ne planiram kupovinu. Razmišljao sam i o M2Tech Young MKiii dac-u sa posebnm napajanjem, ali mi je cena trenutno malo viša od one koju sam spreman da platim.

Link to comment
Share on other sites

Nisam slušao Young mk3, ali od prethodnog je Lindemann kudikamo bolji.

Ako ti je streaming must, onda nije za tebe. Ako nije, poslušaj sondeka, pitaj za probu, ali ga obavezno uporedi sa još bar 2 DAC-a koji su ti opcija za kupovinu (ako je izvodljivo). Možeš da pitaš Simu (AV Impuls) da ti da, da probaš, ko zna, možda bude iznenađenja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Za danas sam dogovorio slušanje Lindemanna. Što se tiče Young-a, već sam napisao da je cena trenutno viša od one koju sam spreman da platim za taj DAC.

Videćemo još... Nigde ne žurim što se tiče kupovine. Ako je Lindemann ono što mi odgovara zvukom, onda ću ga kupiti. Ako ne, onda potraga i dalje traje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...