Jump to content


Marantz PM68


Engine

Recommended Posts

Pozdrav,

Trenutno sam u nabavcu Marantz PM68 pojačala, pa me interesuje vaše mišljenje o njemu. Skoro je vintage, ali se mogu naći odlično očuvani primjerci.

Slušao bih ga u manjoj sobi, iako je relativno veće snage. Molim preporuku za nešto kvalitetnije nove shelf zvučnild koji bi išli uz njega.

Link to comment
Share on other sites

Jeste identican. Na maloj snazi ima lep zvuk kao i ostali marantzi a cim se pojaca gubi rasipa se i izdize u srednjima kako kod svih komercijalnih pojacala. Ja sam ga prodao pre 5-6 godina za 90 evra

Sto ne poslusate PM35 za cetrdesetak evra, manje snage ali zvuk korektan i cena prihvatljiva

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam ga imao novog.Svirao je prvo sa BW 602.isto mišljenje kao i Impuls.Na većoj jačini gubi kontrolu.Em i visokotonac na tom zvučniku takav i visoki su prštali a bas se gubio.

Posle je svirao sa Tannoy mercuri 3 ali to su bili razočaravajući zvučnici i tu nema neke ocene. Dakle pažljivo sa zvučnicima.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, aco said:

Ja sam ga imao novog.Svirao je prvo sa BW 602.isto mišljenje kao i Impuls.Na većoj jačini gubi kontrolu.Em i visokotonac na tom zvučniku takav i visoki su prštali a bas se gubio.

Posle je svirao sa Tannoy mercuri 3 ali to su bili razočaravajući zvučnici i tu nema neke ocene. Dakle pažljivo sa zvučnicima.

Dm602 su uzasno lose kutije. Vriste na sta god da ih zakacis, nije do pojacala. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo da iznesem početna utiske- Posle kraćeg perioda razrade i usviravanja sistema (zvučnici su novi a pojačalo vjerovatno odavno nije uklljučivano), utisci su više nego dobri. Nema više iskakanja na višim tonovima, dokaz da je razrada dala rezultate.

Skinuo sam Dvoržaka gudački kvartet, u master kvalitetu, narezao na CD, i svira za sve pare. Slušam na jačinu na 9h, ekstremno na 10h, sve preko toga komšije udaraju u zidove :). Violončelo na nižim tonovima kao da je u sobi, ja kažem da se čuje njegovo "režanje". 

Dinamka je u redu, na klasici se vidi veliki raspon. 

Za detaljnost ne znam, morao bih ga uporediti sa drugim sistemom.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Engine said:

Skinuo sam Dvoržaka gudački kvartet, u master kvalitetu, narezao na CD, i svira za sve pare. Slušam na jačinu na 9h, ekstremno na 10h, sve preko toga komšije udaraju u zidove :). Violončelo na nižim tonovima kao da je u sobi, ja kažem da se čuje njegovo "režanje". 

Pa naravno da lupaju ko jos slusa Dvoržaka inače nemci u Stereoplay iz 97 ocenli su ga jako bedno sa 18 bodova

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Body said:

Pa naravno da lupaju ko jos slusa Dvoržaka inače nemci u Stereoplay iz 97 ocenli su ga jako bedno sa 18 bodova

Ja sam shvatio da u tom stereoplayu nije pomnozeno sa 2, tj treba da je 36ocjena. PM7000 ima ocjenu 38 na istoj listi.

A komšijama nisam ja kriv što moje sofisticirane membrane ne reprodukuju Cecu ili Čorbu ;)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Engine said:

Ja sam shvatio da u tom stereoplayu nije pomnozeno sa 2, tj treba da je 36ocjena. PM7000 ima ocjenu 38 na istoj listi.

A komšijama nisam ja kriv što moje sofisticirane membrane ne reprodukuju Cecu ili Čorbu ;)

Ma ako si ti zadovoljan nema veze kako su Nemci ocenili mozda su previse piva popili pa se nalupali u recenziji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...