Jump to content


Cambridge Audio azur640c V2 vs. Denon DCD-615


djiga

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Imam gore pomenuti Denon CD player i ovih dana planiram upgrade na Cambridge Audio. Mozete li mi reci misljenje i licna iskustva u vezi sa Cambridge playerom?

Zanima me koliko cu realno i objektivno cuti razliku u odnosu na ovaj Denon? Cambrigde je 5 do 7 puta skuplji player od ove trocifrene serije Denona, da li makar svira duplo bolje?

Sto se tice sistema na koji ce Cambridge biti nakacen, to je vintage set Sansui AU 317 pojacalo, Pioneer HPM 40 zvucnici i Mogami/Neutrik interkonet. Da li ce Cambridge dati svoj maximum na vintage opremi ili ne?

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, djiga said:

Da li ce Cambridge dati svoj maximum na vintage opremi ili ne?

To je odličan uređaj srednje klase i biće unapređenje, a posle ostatak sistema malo po malo, prvo zvučnike. Dobro proveri kako čita rezane CD ove, ponesi više komada za probu pre kupovine. Proveri kako radi daljinski, ako u startu neće da rade ili se muče glavni dugmići (napred i nazad skip najčešće ode) onda je daljinski na izdisaju, nov može da se nađe na ebay za 35-50dolara pa za toliko smanjuj cenu. Nov 650C košta trenutno 350eur, ne znam koliko košta polovan 640C. Ako imaš neki CD koji znaš da je posebno problematičan za čitanje probaj prvo njega obavezno, da ne bude odmah potrebna zamena lasera. Laser sa mehanizmom je 10-30 dolara, ali ti jeftiniji uglavnom kratko traju.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Nixie said:

To je odličan uređaj srednje klase i biće unapređenje, a posle ostatak sistema malo po malo, prvo zvučnike. Dobro proveri kako čita rezane CD ove, ponesi više komada za probu pre kupovine. Proveri kako radi daljinski, ako u startu neće da rade ili se muče glavni dugmići (napred i nazad skip najčešće ode) onda je daljinski na izdisaju, nov može da se nađe na ebay za 35-50dolara pa za toliko smanjuj cenu. Nov 650C košta trenutno 350eur, ne znam koliko košta polovan 640C. Ako imaš neki CD koji znaš da je posebno problematičan za čitanje probaj prvo njega obavezno, da ne bude odmah potrebna zamena lasera. Laser sa mehanizmom je 10-30 dolara, ali ti jeftiniji uglavnom kratko traju.

Tako je to je dobro zvučeći cd uređaj , ali pojedini primjerci imaju tu i tamo "živčani proljev" zato oprez kod kupnje . Ako kupuješ rabljeni i sve radi  nećeš imati problema - več bi se desili. Ako kupuješ novi ?  več su tvornički riješeni .Uglavnom uz Sansui  koji je lagano zagasitiji bi se trebao dobro slagati jer je malo otvoreniji , što će reć  svijetliji . Uglavnom vidit ćeš kad upariš  dobar "apgrejd" i eto ti nov problem ? - zvučnici , al otom potom .;)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Nixie said:

a posle ostatak sistema malo po malo, prvo zvučnike

 

3 sati ranije, black coffe said:

Uglavnom vidit ćeš kad upariš  dobar "apgrejd" i eto ti nov problem ? - zvučnici , al otom potom .;)

Ali ja volim svoje HPM 40 zvucnike :)

Moj glavni izvor zvuka je gramofon i kolekcija ploca mi je mnogo vec od kolekcije diskova. Volim taj lep, topao, vintage zvuk koji daju ove kutije...

Ali ako bih i radio upgrade zvucnika, koje bi Vi preporucili?

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, djiga said:

 

Ali ja volim svoje HPM 40 zvucnike :)

Moj glavni izvor zvuka je gramofon i kolekcija ploca mi je mnogo vec od kolekcije diskova. Volim taj lep, topao, vintage zvuk koji daju ove kutije...

Ali ako bih i radio upgrade zvucnika, koje bi Vi preporucili?

Ma Sansui je fino pojačalo , pogotovo za gremove pogotovo ako je u top stanju . E sad kad involviraš u njega CD " igračku" koje su bile u pelenama dok se on proizvodio dolazi do "problema " sinergije  . Zato obavezno poslušaj doma sa  zvučnicima koje imaš pa izvedi zaključke . Ako Te zadovoljava - onda kad razlučiš  če "igranka" sa zvučnicima? . Al za to ima vremena - hi fi je put bez kraja ?  Jednom neko reče - nikad  " da svršim - al lijepo mi je " . Eto obavi prvi dio posla , pa ćemo ? :)o  Govorim samo što sam čuo i nije nužmo da nam se slušne varijacije poklapaju .

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje je da nece biti bas nekakvog napretka. Cambridge svira bas toplo, blago zatvoreno( jako dobar zvuk, svakako) ali u kombinaciji HPM40 i Sansui, mozda dodje do zatvorenog i muljavog zvuka... Svetli Denon je dobra kontrateza zatvorenom zvuku ostatka sistema. Licno, napravio bih dogovor da mozes da vratis plejer ako ti se ne svidja... O onome sto je receno o samom Cambridge-u sve stoji, ima prilicnih problema od samog pocetka sto ne umanjuje sveukupan utisak o dobrom plejeru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...