Jump to content


Father Cables - The Quest for Absolute


Father

Recommended Posts

Nije. Bar ja nemam tehničke crteže.

Pretpostavljam kanal visoke tolerancije sa donje i gornje strane oblica vrhunskog duraluminijuma, dva venca  kuglageria od japanskog nerđajućeg čelika najvišeg kvaliteta, koji se u presi dovodi u konačni oblik, koji se kasnije ne može razdvojiti.

Link to comment
Share on other sites

Te original Jeger podloske proizvodi strugar kod koga vec godinama Surokvl i ja usluzno  izradjujemo nase antirezonantne podloske.

Covek je dobio tehnicki crtez i uradio nam je 10-ak serija po 55-60 komada.Zadnje dve serije je podigao cenu za ruke za 50% sto mi je bilo cudno ali iz sleda dogadjaja mi je jasno zasto.Proizvodi covek svoje komade, izmena (ako to mozemo nazvati izmenom) je u tome sto je spojio dve nogice u jednu, sto je po meni totalno nepotrebno samo povecava cenu - zvucnih poboljsanja nema.Tim principom bi trebalo pitati se kako tek radi sa 3 ili vise redova lezajeva.....pa isto.

 

Da ne bude zabune majstor je odlican i proizvod radi, samo je los prica da prekopira proizvod svoje musterije.

Moze se reci da niko nema autorska prava na doticni proizvod jer su i  brojne firme a i pojedinci vec radili nesto slicno, svako je nesto menjao, kombinovao....

Kineski sindrom, kinezi recimo siju za veliki italijanski brend i u trecoj smeni izbace par hiljada komada za sebe...sa jednom razlikom sto su ti kineski komadi tri puta jeftinij a ne skuplji od "originala".

 

Kod doticnog proizvoda je najskuplja strugarska obrada, a ovaj strugar Jeger ih sam izradjuje pa me cudi da ne moze da izradi seriju od 50 komada i ima ih na lageru.Ne isplati se ni slati 5-10 komada na eloksazu u Suboticu.Da li ih ti father prodajes za njega (neka vrsta ortakluka) ili ih preprodajes pa ti neces da ulazes u lager a da i iz toga i princip rada da se porucuju i ceka isporuka?Cudan princip rada posebno sto je cena 2.5 puta skuplja od nogice koju smo mi radili , njemu placali uslugu i imali simbolicnu zaradu na cenu 10 evra/komad.

Link to comment
Share on other sites

Čovek je mene kontaktirao preko zajedničkog prijatelja. Ni ja nisam svoje primerke kupovao od njega.

Došao kod mene, upoznali se i ponudio mi da se ja pozabavim prezetacijom i prodajom za takođe simboličnu korist.

Koliko sam ga shvatio materijal koji ste mu donosili nije ni blizu ovoga koji on koristi. Lageri su posebna japanska legura...

Nemam ništa protiv da imate svoje stopice i da budu manje po dimenziji i jeftinije. Ne bih polemisao oko zvučnih benefita rešenja sa dva reda kuglagera. Kupci i zainteresivani će o tome doneti sopstveni sud i odlučiti šta im je racionalnije i dovoljno dobro.

U kopiranje neću ulaziti, rešite to sa njim, ako se već poznajete.

Link to comment
Share on other sites

Ako je kuglicni lager od ats 34 celika (prvenstveno namenjen za kugl lagere inace, pa koriscen i za nozeve uz izuzetne performanse), pravilno okaljen uz solidno sitne karbide, kidalica :) Kad skockam ovo cudo, trebace i meni (odlucih se za korg nutube). 

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Father said:

Čovek je mene kontaktirao preko zajedničkog prijatelja. Ni ja nisam svoje primerke kupovao od njega.

Došao kod mene, upoznali se i ponudio mi da se ja pozabavim prezetacijom i prodajom za takođe simboličnu korist.

Koliko sam ga shvatio materijal koji ste mu donosili nije ni blizu ovoga koji on koristi. Lageri su posebna japanska legura...

Nemam ništa protiv da imate svoje stopice i da budu manje po dimenziji i jeftinije. Ne bih polemisao oko zvučnih benefita rešenja sa dva reda kuglagera. Kupci i zainteresivani će o tome doneti sopstveni sud i odlučiti šta im je racionalnije i dovoljno dobro.

U kopiranje neću ulaziti, rešite to sa njim, ako se već poznajete.

samo cu ovo boldovano  prokomentarisati: bull shit

 

standardno u Srbiji od konkurencije si bolji onoliko koliko vise lazes i nemoralniji si.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Father said:

Mislim da sitno grebanje nije toliko važno na tim naležućim površinama, koliko što bolje naleganje donje ploče na samu stopicu. Eloksaža se šalje i radi u Subotici, pa se na njih duže čeka kada se poruče.

koliko je ovo proverena informacija? Mislim na eloksiranje u Subotici. Bio bih zahvalan za info ko to radi u mom gradu a da ja ne znam.

 

Link to comment
Share on other sites

Isto koliko i informacija da je u pitanju "specijalni japanski čelik". :lol:

Ja koristim "isključivo" kuglice od homokinetičkog zgloba ksare pikaso, "propisno" usvirane, rashodovan posle par stotina hiljada kilometara (koliko tačno km niko ne zna) i "kunem" se da je u pitanju specijalna vrsta francuskog čelka koji je oplemenjen najsavremenijim procesima izuzetno bogatom smješom ugljenika, naročito po površini itd, itd... :blink:

Blah...čelik kao i svaki drugi čelik namijenjen datim uslovima i naravno sa martenzitnom strukturom površine.

Edit: kuglice i bez kućišta rade posao, ako postoji mogućnost da se postave pod nogice uređaja. Sa kućištem nema otklizavanja, proklizavanja, efikasnije je i jednostavnije. U pravu je Patason, tu je najskljuplja obrada kućišta, odnosno usluga strugara.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, SuperFi said:

koliko je ovo proverena informacija? Mislim na eloksiranje u Subotici. Bio bih zahvalan za info ko to radi u mom gradu a da ja ne znam.

Proverio sam sa čovekom. On zapravo ima saradnju sa Miraudiom, koji zajedno sa svojim potrebama za eloksažu odrade i eloksažu anti.rez. stopica. Nije siguran gde tačno nose, samo je napomenuo u jednom momentu da misli da se radi u Subotici. Ako mi javi gde se tačno radi obavestiću te.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...