Jump to content


Father Cables - The Quest for Absolute


Father

Recommended Posts

50 minuta ranije, ab said:

Ово прво ми није јасно, почео си са израдом златних проводника?

Ma ne, napisao sam terminacija posle Gold-Gold. Mislio sam na konektore da su oba pozlaćena.

 

50 minuta ranije, ab said:

Друго си изменио, изјаве и праксу - тврдио си до недавно да се од зидне до летве боље показао кабал из ниже класе, а да се најјачи показује у правом светлу на извору. <Чак си и сам користио ХИ6,5 на позицији зидна/раздвојни трафо фиксно без конектора на страни ИЕЦа, иста ситуација до појачала, а само на позицији дака си имао могућност измене каблова због фабрички уграђеног ИЕЦа и ту си препоручивао јачи модел.

Nikada nisam imao Mid6.5 od zida do Odvojnog trafoa. Imao sam Low4 mislim 180cm na Laptop napajanju. Na odvojnom trafou sam od početka (nova al kutija) imao Hi9 od 3m. Na Hiragi takođe Hi9 180cm bez IEC-a. Za strujnu letvu za TV, D3, Marantza (B sistem), pogon gramofon-a imam neki eksperiment tipa Low5.5 iste konstrukcije kao Hi9 ali manjeg preseka, samo mi se ne isplati da ga pravim jer bi bio 50e jeftiniji od Hi9. Hi9 od 180cm je na Drvenku (Dimovski Phono preamp). Hi9 180cm mi je i na preampu.

Samo sam imao Mid6.5 od 1.2m na Oppo-u davno gde ga je ubrzo zamenio takođe Hi9 od 150cm. Trenutno držim Hi9 od 2m na desktopu (bioskop) koji stoji u polici zajedno sa uređajima i služi za projekcije na projektoru.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Filipescu said:

Уколико као нпр. Father и Тозла знаш себи да их направиш, кошта и даље пуно, али мање. Претпостављам да они могу себи да ожиче систем (3-4 кабла) за око 1000 јура, где већина лове оде на конекторе.

Upravo tako. Vrlo se lepo i ilustrativno lako uočava graduirani rast zvučnog kvaliteta, kada se tako ide korak po korak ubacivanjem kabla za kablom, kako ih izradiš. U početku kada sam imao samo 3m Hi9 do odvojnog trafoa bio sam toliko impresioniran da sam u čudu sedeo i slušao muziku danima. Onda sam krenuo dalje na Oppo i napravio, u fazonu da ne preterujem nešto što sam kasnije nazvao Mid6.5. Kada sam izradio Hi9 i probao ga na tom mestu ukapirao sam da nema tu šta da se odvaja po klasama. Struja je struja i uređaj je želi što bolje serviranu, svežu i dinamički potentnu. Takođe sam imao i još uvek imam jedan Mid6.5 180cm u Nad-ovom phono preampu vođen istom prethodnom logikom.

Na neki način to je i razlog da napustim niže modele, jer se ipak steklo iskustvo da nema prevelikog ili predebelog kabla za malog potrošača. Već što bolja izbalansiranost i filtracija koju bolji kabl pruža.

 

27 minuta ranije, Filipescu said:

Дакле, diy и манифактурна производња немају сигурно конкуренцију у цени нових каблова већих фирми за истe паре.

Osim što je rizično zbog pogrešnih ideja i izbora konektora, mogao bih se složiti u potpunosti, bar iz mog iskustva u praksi.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Osim što je rizično zbog pogrešnih ideja i izbora konektora, mogao bih se složiti u potpunosti, bar iz mog iskustva u praksi.

Наравно, није све што мали Перица замисли боље од јефтинијих фирмираних каблова...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ima skoro dve pune godine kako koristim u sopstvenom sistemu podloške za uređaje sa kuglagerima i postali su nezamenjiva komponenta sistema. Od odvojnog balansiranog trafoa pa do gramofona, pokazali su se izvanredni gde god da je testiran njihov zvučni doprinos.

Sticajem okolnosti lokalni proizvođač JEGER me je kontaktirao povodom promocije i distribucije ovih podloški. Podloške su izrađene po najvišim standardima kvaliteta materijalizacije, kvaliteta kuglagera i tolerancije izrade.

Podloške su pogodne za postavljanje ispod svih vrsta uređaja, svih težina donoseći vrlo čujna poboljšanja. Izvanrednog finiša i čvrstoće, duraluminjumskog tela sa lagerima od japanskog nerđajućeg čelika osiguravaju dugotrajnu upotrebu i maksimalnu efikasnost u audio sistemu. Njihov akustični uticaj se oseća u kompletnom opsegu unoseći bolju muzikalnost i preciznost tonovima, poboljšanu separacije i distinkciju instrumenata podržanih daleko prirodnijim timbrom i konkretnije definisanim bass fundamentom. Vokali bivaju bolje vezani za koren glasa, a sveobuhvatnu prisutnost izvođača će podiće na daleko viši nivo.

Prodaju se u setu od 3 ili 4 komada sa cenom od 25 e/kom. Ima prostora za popust ako se uzima više od 3 seta.

 

751420822_JEGER01.thumb.jpg.7751594f204490bfa4bfb3df3a275fcf.jpg

1172679330_JEGER02.thumb.jpg.23bd29e112b9decaf2ac94a0d6acd1ba.jpg

1135725541_JEGER03.thumb.jpg.fbee34d8f4cb85ab8030d29712e65323.jpg

808316654_JEGER04.thumb.jpg.ee26b0061b93a5bd0ed9bb53a101401d.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da dopunim sa slikama još jednu opciju materijalizacije antirezonantnih stopica sa dva reda kuglagera. Exclusive materijalizacija podrazumeva eloksažu gornjeg i donjeg oslonca sa centralnim prstenom u boji duraluminijuma.

 

1231277868_JEGERExlusive01.jpg.f9167153d6b43d3f2b0b002c589a889b.jpg

 

444613503_JEGERExlusive02.jpg.62328fa5a473ccc42463ee1b94dd97ce.jpg

 

Sve JEGER antirezonatne stopice se poručuju za izradu, a trenutno je na raspolaganju mogućnost donošenja i probe u vaš sistem.

U ponudi su valjkaste stopice u dve materijalizacije (duraluminijum 25e/kom. i exclusive 27e/kom) sa dva reda lagera i nešto povoljniji šiljci (16e/kom) sa jednim redom kuglagera i podloškom za prihvat spajka.

Zvučni uticaj je trenutno uočljiv, već na prvom tonu što instrumenti koji se kasnije uključuju dodatno potvrđuju. Izvanredno praktična, jeftina i čujna opcija za unapređenje zvuka u sistemu. Umnogome pomaže kod loših i nenamenskih polica na kojima su uređaji postavljeni. Besprekorna izrada i vrhunski materijal omogućiće vam dugotrajno korišćenje i doživotnu sigurnu podlogu za sadašnji i neki budući HiFi.

Preporuka za oslanjanje je da se u tri tačke uređaj postavi donjom pločom na antirezonantne stopice, što u navećem broju slučaja najbolje rešava mikrovibracije kutije uređaja, pa samim tim unutrašnjim sklopovima omogućuje pedantniju obradu signala. U slučaju da uređaji poseduju specifično rešen prenos opretećenja na tri ili četiri tačke, stopice postaviti ispod tih oslonaca što će dodatno umanjiti rezonantnu primesu u sistemu oslanjanja i njeno širenje na šasiju i unutrašnje sklopove.

Svako dobro želim!

Link to comment
Share on other sites

Razmisli o 15 dana full money back garancije.Kupac plati pouzecem,na miru poslusa dve nedelje ima li efekta i ne, ako ga nema vrati mu se novac,ako jeste uziva u njemu dalje.Nije nesto sto se moze ostetiti,a kupac treba da plati poštarinu.Uveo bi lepu novinu u poslovanje u Srbiji i verujem mnoge zainteresovao.Kupca ni najmanje ne treba da zanima tvoj ili bilo ciji opis sta treba da čuje,vec da li ga on čuje ili ne.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, sondek said:

Razmisli o 15 dana full money back garancije.Kupac plati pouzecem,na miru poslusa dve nedelje ima li efekta i ne, ako ga nema vrati mu se novac,ako jeste uziva u njemu dalje.Nije nesto sto se moze ostetiti,a kupac treba da plati poštarinu.Uveo bi lepu novinu u poslovanje u Srbiji i verujem mnoge zainteresovao.Kupca ni najmanje ne treba da zanima tvoj ili bilo ciji opis sta treba da čuje,vec da li ga on čuje ili ne.

FYI, grebu se k'o dobar dan...

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, sondek said:

Razmisli o 15 dana full money back garancije.Kupac plati pouzecem,na miru poslusa dve nedelje ima li efekta i ne, ako ga nema vrati mu se novac,ako jeste uziva u njemu dalje.Nije nesto sto se moze ostetiti,a kupac treba da plati poštarinu.Uveo bi lepu novinu u poslovanje u Srbiji i verujem mnoge zainteresovao.Kupca ni najmanje ne treba da zanima tvoj ili bilo ciji opis sta treba da čuje,vec da li ga on čuje ili ne.

Slažem se sa idejom. Nije teško izvseti. Više je na meni i organizaciji količine sa kojom raspolažem, nego što je problem to izvesti. Proizvođač insistira na poručivanju, ali pretpostavljam da bih jedan set mogao poslati, pa ako se kupac odluči za kupovinu više setova, da se nakon izrade i pošalje ostatak poručenih uz dopunu količine na lageru.

Na neki načim može doći do blagih oštećenja po pitanju ogrebotina, što bi po povratku probanih primeraka nekom sledećem zainteresovanom moglo da zasmeta. Naravno to ne bi uticalo na njihovu osnovnu funkciju, ali svako voli da kupi novo i neprobano. Nije ovo masovna proizvodnja i velike brojke, gde se takvi primerci mogu ubaciti u nekoliko Showroom-ova, pa da se u nekom momentu daju jeftinije kao promotivni primerci... Radi se o skromnoj proizvodnji, ali izuzetnog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Na opisani način funkcioniše proba Teddy Pardo uredjaja,kao i HIFI u USA.Forumski primer sa pfm, jedan apgrejd kruzi medju forumasima.Platis,zabodes apgrejd pločice u amp,poslusas pa saljes sledecem sa spiska,pa ti se vrati novac na karticu.

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Jeste da nije moja tema, pa bi se ujedno izvinio Fatheru, al bi dodao nešto što je veoma blisko napisanom gore.

Sinoć sam opet probavao antirezonantne nalepnice i ono što me iznenadilo jeste da mi sjajno rade na polici većeg sistema. Zalepio sam pet nalepnica ispod svake noseće iverične ploče na kojoj mi stoji uredjaj. Rezultati su sjajni.

Ovo me posebno iznenadilo jer mi uredjaji već stoje na sličnim podloškama kao što nudi Father, plus sam svaki uredjaj do neke mere izlepio malim nalepnicama tako da bude što manje rezonantan. I pred svega može još da se napreduje na ovom polju.

Da ne bude da protežiram nečiji intreres ovde, spomenuo bi da su i momci iz FTA nekad nudili ''antirezonantnu masu" za audio uredjaje. Bile su to neke bočice iz inostranstva, mažeš u malim nanosima iznutra. Voleo bi da me @zoranzu ispravi ako nisam u pravu, i da doda još nešto ako ima.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Father said:

Uglavnom na gornjoj strani na kojoj leži uređaj.

Једна опција је да се уради упуштење (relief) на контактној страни како би подлошка била у контакту са површином највише по ободу. То може да помогне и код компоненти које имају мање неравнине на контактној површини.

Друга опција је тврђа елоксажа (hard anodizing), мада то може бити проблем са црном бојом. Такође, не знам дали ико то локално ради.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Father said:

Da dopunim sa slikama još jednu opciju materijalizacije antirezonantnih stopica sa dva reda kuglagera. Exclusive materijalizacija podrazumeva eloksažu gornjeg i donjeg oslonca sa centralnim prstenom u boji duraluminijuma.

 

1231277868_JEGERExlusive01.jpg.f9167153d6b43d3f2b0b002c589a889b.jpg

 

444613503_JEGERExlusive02.jpg.62328fa5a473ccc42463ee1b94dd97ce.jpg

 

Sve JEGER antirezonatne stopice se poručuju za izradu, a trenutno je na raspolaganju mogućnost donošenja i probe u vaš sistem.

U ponudi su valjkaste stopice u dve materijalizacije (duraluminijum 25e/kom. i exclusive 27e/kom) sa dva reda lagera i nešto povoljniji šiljci (16e/kom) sa jednim redom kuglagera i podloškom za prihvat spajka.

Zvučni uticaj je trenutno uočljiv, već na prvom tonu što instrumenti koji se kasnije uključuju dodatno potvrđuju. Izvanredno praktična, jeftina i čujna opcija za unapređenje zvuka u sistemu. Umnogome pomaže kod loših i nenamenskih polica na kojima su uređaji postavljeni. Besprekorna izrada i vrhunski materijal omogućiće vam dugotrajno korišćenje i doživotnu sigurnu podlogu za sadašnji i neki budući HiFi.

Preporuka za oslanjanje je da se u tri tačke uređaj postavi donjom pločom na antirezonantne stopice, što u navećem broju slučaja najbolje rešava mikrovibracije kutije uređaja, pa samim tim unutrašnjim sklopovima omogućuje pedantniju obradu signala. U slučaju da uređaji poseduju specifično rešen prenos opretećenja na tri ili četiri tačke, stopice postaviti ispod tih oslonaca što će dodatno umanjiti rezonantnu primesu u sistemu oslanjanja i njeno širenje na šasiju i unutrašnje sklopove.

Svako dobro želim!

Da li je nekako moguce da se vidi presek iznutrica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...