Jump to content


Father Cables - The Quest for Absolute


Father

Recommended Posts

Ja se ne izvinjavam ni za šta.

Mislim da je zezanje bilo ok i u kontekstu dnevne diskusije, pa ko nije povezao priču iz druge teme prenesenu ovde onda i ne zna kako se zavrtela cela stvar.

Kablovi su u diskusiji korišćeni na malo ne konvencionalan način, pa šta.

Ne kapiram reakciju moderatora koji mi već nedeljama stoji za vratom i bez ikakve konsultacije samnom ili mog zahteva prebacio nalog iz člana u proizvođača i distributera. Pa malo je i to nego ....

Znači, odo da dignem opančiće iznad glave da se izresetujem ko Mile tranzicija....

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

Da sam pristao je l' bih onda bio hifi distributer. Ovo je baš za hifi ljubitelje ploča.

 

Pa naravno da bi postao HiFi distributer, ako bi o tome pričao kao o jako dobrom rešenju zbog koga bi ljubitelji vinila bili srećniji.

 

1 sat ranije, Bujodrag said:

A da, nije trebalo tebe tako da označe. Ti čak ni nemaš zvaničnu firmu. Je l' tako? Ako ipak imaš, onda su ispravno postupili.

Ako nemaš, zajebali su te.

 

Nemam zvaničnu firmu i o tome sam pričao kada sam govorio o garažnom nivou proizvodnje koja je ipak dovedena do izvesnog savršenstva izrade sa beznačajnim varijacijama u mernim parametrima između istih dužina i tipova kabla.

Firmu ću da registrujem kada potražnja preraste nivo jednog kabla u 2 meseca. Ovako je u domenu … E matori može jedan kabl za moje pojačalo, ali da navratiš sa nekim gotovim da malo poslušam dal me radi, pa ako je okako kao kažeš, ok onda može ….

Prosto sam konstruisao nešto vrlo kvalitetno i na vrhunskom nivou i odlučio da ponudim kolegama na forumu i po nekom od prijatelja audiofila van foruma. Ti si svoju policu video na Audiosarmi, a ja sam svoj kabl u potpunosti konstruisao ne ortodoksnom jedinstvenom koncepcijom sa jasnim ciljem i fokusom na zvučni karakter bez ikakvog prepoynatljivog karaktera. To je odlika koja nije svojstvena drugim brendovima koje sam do sada imao priliku da čujem, a išli su i do cifara od 1600e. 

Father Cables strujni kablovi zatvorene sisteme peglaju prema otvorenosti, a otvorene sisteme balansiraju i peglaju u daleko manje napadnu reprodukciju. Ekvilibrijum koji unose u raznorazne sisteme mi je bio najveći utisak i stvorio izrazito emotivno ushićenje koje sam nespretno i priznajem malo klinački rastrubio po forumu u želji da na što više mesta dođem do slušnih utisaka i mišljenja forumskih kolega.

Sami kablovi nisu nešto skupi, ali im cenu podižu konektori, ipak u konačnom zbiru gledano i nisu skupi u odnosu na neke cifre kablova koje su nadsvirali. Oko toga šta je nadsvirano i šta je poraženo … moja i slušna iskustva nekih drugih mogu se razlikovati pa je i pojam filozofije slušanja, osnovna sila relativnosti u celoj priči valorizacije boljeg. Oni koji ne znaju da čuju ili nisu sigurni šta je bolje, slušaju neke svoje gurue i čekaju da im oni klimnu glavom ili daju preporuku. Nažalost takvih je mnogo u ovom sportu. Ima i navika i iskrivljenih pojimanja verne reprodukcije... Mnogo nas je i ima puno varijacija, a istinita verna reprodukcija je zapravo jedna, ali nam je svima nedokučiva, daleka i što je najvažnije teško dokaziva. Svako gaji sopstvenu ili nečiju tuđu referencu u glavi i pokušava da je održi ili postigne.

Father Cables zastupa suštinski konkavni zvučni raspored gde je zvuk postavljen dalje od pozicije zvučnika, da su muzičari na 3-5m od nas i tamo moraju da ostanu, a da zvuk koji iz te daljine dolazi mora da ima mikro dinamičko trajanje u smislu dolaska do nas i jasnu i logičnu vezu sa pozadinskim reverberacijama iz daljine i visine od čak 20m, zadržavajući i prezentujući svaki realna šum instrumenta ili jasnu baršunu u glasu. Ovo je opis živih snimaka koji su snimljeni sa jednim stereo mikrofonom. Studijski snimci se postavljaju znatno bliže ali zvuk nikada ne prilazi bliže od 1m ispred zvučnika. Fazno modifikovani tonovi karakteristični za Pink Floyd i elektroniku se pojavljuju i manifestuju i iza glave i iza gore desno ili levo … Trodimenzionalnost, ambijentalnost, mikrodinamika, makrodinamika, tranzijentnost, tonalna slojevitost, reverbalni tajming, pozicija i fokus … sve to je sadržano u onome što vam sistem može pružiti, ako je na adekvatnom nivou i ako se napaja sa Father strujnim kablovima.

Ko voli konveksan zvuk, poslagan ispred zvučnika, on nikada neće neće biti kupac Father filozofije zvuka.

Dakle kao što je neko u nekom momentu rekao, a možda je to baš bio dobronamerni nkrgovic, da će biti dobro ako naletim na veliki broj ljudi koji čuju ili dele isti zvučni ukus tj. filozofiju kao i ja. Ima takvih na sreću ali do registracije firme će proći dosta vremena.

To bi bilo to što se pojašnjenja tiče, pa ako sam nešto pogrešno sabrao, me a kulpa. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prisutan na forumu od 2012.

I s vremena na vreme bude onih koji ne pokazuju ljubazno interesovanje i konstruktivnu opoziciju onome što iznosim ja ili neko drugi, već se potencira izvesni ton netolerantne nadobudnosti koja kao zaključak nema naravoučenije već zapravo samo potrebu unižavanja sagovornika.

U sopstvenim iskustvima sam bio isprovociran da uzvratim dosta iz afekta, ali posle mi je bilo krivo što sam se pecao. Ko s đavolom tikve sadi :D sam u nji upada ili mu se o glavu olupaju, tako da ću ja braniti šta je meni sveto, a vi udrite po svojim dušmanima kako vam se čini prikladno.

Nek ste zdarvo živo i pamet u glavu. :thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...