Jump to content


Father Cables - The Quest for Absolute


Father

Recommended Posts

On 10.3.2020. at 8:58, Father said:

U ponudi su valjkaste stopice u dve materijalizacije (duraluminijum 25e/kom. i exclusive 27e/kom) sa dva reda lagera i nešto povoljniji šiljci (16e/kom) sa jednim redom kuglagera i podloškom za prihvat spajka

Na prethidnoj strani.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Bolja je od buvljaka složićeš se. :rolleyes:

Necu se sloziti, pet puta me je savetovao da u tom vtl-u (ime firme deluje kao pokusaj obmane o kvalitetu proizvoda kada se iznese na hi fi forunu) kupujem lezajeve jer su jeftiniji od ovih koje ja uzimam.....a o kvalitetu istih, dur aluminijuma i svega ostalog on ti je vec sve  ispricao, veruj mu u tvom je interesu.....ali leba se necete najesti od ovoga ni ti ni on.

Link to comment
Share on other sites

Дозволићу си да изнесем свој став око материјала и техничких детаља (уопште за аудио уређаје), понесен идејом да имам неки кредит за то како се и сам бакћем израдом прототипова. Како је ово @Father-ова тема, остављам да утврди дали је оно што пишем неприкладно. Ако јесте, сам ћу се пријавити код модератора за бришење овог поста.

Елем, мој је став radical sharing, увек када је могуће. Зато и када објављујем пројекте које ја радим (у овој сфери) трудим се да дам све потребне (и понекад непотребне) информације.

То укључује, између осталог:

  1. Тачни материјал који се користи (рецимо 6061 или 6082 алуминијум, C932 бронза);
  2. Набавне локације за тај материјал (када су доступне и поновљиве);
  3. Детаљан принцип рада;
  4. Изворни код микроконтролера;
  5. Технични цртежи (када су доступни);
  6. Мерења (чак и када ми не иду и прилог).

Зашто? Зато што сматрам да је интелектуална својина постала недостижан мит у задње време, и доста често не вреди борити се око ње. Нарочито зато што се само може научити чак и давањем тог знања. Рецимо, Finite Elemente су увек давали и exploded view својих производа и цели списак материјала. Кинези их копирају годинама, па не видим да су нешто убили фирму Finite Elemente. Са друге стране, ако неко реши копирати нешто, довољно је купити и раставити, па чак и уништити тај уређај.

Када се прича о успешности нечег, скоро се увек ради о имплементацији истог. Експертиза произвођача (његов know-how) није само у техничким цртежима и списком материјала. Највише је у техничкој поступци током израде, (1) како монтирати материјал, (2) који је редослед радова, (3) како је најисплатљивије трошити материјал итд итд.

На крају крајева, чак и да неко реши да ископира уређаје овог типа, не верујем да то може урадити јефтиније од понуђене цене готових.

Да поновим, то је мој став. Не очекујем да буде универзалан.

Али може да помогне у демистификацији ствари, и да лакше оправда (1) цену, (2) избор и (3) очекивања.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Елем, мој је став radical sharing, увек када је могуће.

logičan, zdrav i razumljiv stav kojeg sprovodiš među ljubiteljima hifi i diy hifi, kakav jesi i ti.. mnogo puta, su se među ljubiteljima razmenjivale informacije bez ikakvog materijalnog interesa, ustupale pozicije kod dobavljača koje je neko od nas imao.. to i danas traje, a ta razmena informacija je pomogla realizaciju nekih zaista značajnih projekata.

kapiram da taj stav nije popularan kod kupimeprodajme forumske elite, ali ne vidim potrebu da im se pravdamo zbog toga

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Елем, мој је став radical sharing, увек када је могуће. Зато и када објављујем пројекте које ја радим (у овој сфери) трудим се да дам све потребне (и понекад непотребне) информације.

Smatram da sam dao sasvim dovoljno informacija potrebnih. U ovoj priči sam samo trgovac, a ne proizvođač.

Godinama u nazad patason prodaje svoje ar. stopice i nije navodio ništa.

Odjednom ujdurma oko atomske rešetke svakog hifi andraka. Izvolite probajte i kupite ili ostavite.

U ostalom proizvođač je JEGER pa ga kontaktirajte oko teh. crteža, specifikacije materijala, merenja, i svega što vas zanima. Ako ih nije dao u paketu sa stopicama, to je bila njegova odluka. Ako nema website, takođe je njegova politika i odluka...

Ono što je meni rekao to sam vam preneo i zaista me ne zanima od čega ih pravi. Meni je važno da radi vrhunski ono za šta je namenjeno, pa kao što sam rekao izvolite probati, uši imate i to je sve što vam treba na ovu temu.

Mislim da se priča nepotrebno rasplinjava i nemam dalju nameru da elaboriram ništa.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Father said:

Odjednom ujdurma oko atomske rešetke svakog hifi andraka. Izvolite probajte i kupite ili ostavite.

Извињавам се ако је мој пост око овога потегао расплињавање дискусије.

Како сам и навео оригинално, ако се сматра да је потребно да би се дискусија вратила назад, замолићу модераторе да уклоне мој пост.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe.

Ja razumem tvoj rezon, ali mlaćenje prazne slame oko pomagala koji ima dva materijala prosto smatram nebuloznom diskusijom.

Prosto probaš i čuješ. Nije to svemirski brod da se otvaraju blueprintovi i polemiše o kuglicama i šiframa duraluminijuma.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Engine said:

Fatherov savjet za antivibracione podloške marke Titanija, zahvalan za savjet, vrijede svaki dinar.832e9f313c5c6e42b3aa3ea1b427e3a0.jpg

Nije prvi put da predlažem nešto što koristim u tom trenutku.

Ovo što sada koristim i sticajem okolnosti mogu i drugima da obezbedim je dodatni iskorak u odnosu na ovo prethodno rešenje, koje takođe jako lepo rade taj posao.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Остаје clash ARNa (из исте радионице, вероватно сваки своје фаворизује), зна ли се већ исход?

Нисам испратио, шта је суштински функционално другачије код ових са једним редом и два реда куглагера?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

Nema potrebe.

Ja razumem tvoj rezon, ali mlaćenje prazne slame oko pomagala koji ima dva materijala prosto smatram nebuloznom diskusijom.

Prosto probaš i čuješ. Nije to svemirski brod da se otvaraju blueprintovi i polemiše o kuglicama i šiframa duraluminijuma.

Nema potrebe da budes toliko neprijatan.

Kolega @InSides je napisao vrlo korektan i smislen post, a inace je njegovo pisanje na forumu uvek upravo takvo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa kolegom @InSides imam jako lep i konstruktivan privatni dijalog i van foruma.

Stvari koje on radi i kompleksnost njegovih ideja i radova nisu ni za poređenje sa ovim po pitanju funkcionisnaja, namene i međusobnih interakcija sklopova. Iz tog ugla sam komentarisao da je preterano očekivati detaljnije specifikacije za ar. stopice.

Link to comment
Share on other sites

Нешто слично прави и Ансуз. Три рупице и у њих иду 3 куглице. Имају неколико материјала куглица које користе, челик, алуминијум, керамика, титанијум и кажу људи да титанијум јако добро ради, чујно боље од осталих решења...20200311_195608.thumb.jpg.1e21bf4c550f837593ccd5176da443a0.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

Aj nek taj majstor provali da napravi podizače zv. kablova. Ima ih na jednoj slici.

Pazi, ima težak zadatak protiv wc rolni :)  Modernim jezik - biće mu to izazov.

Ja probao postojoće duple podloške - ništa. Mora da je neka druga fora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...