Jump to content


Pomoc oko ekvilajzera....


weljko99

Recommended Posts

Imam onkyo inegru a8700 i gramofon rega planar3, skoro sam kupio ekvilajzere, u velikom sam problemu jel ne mogu korektno da ih povezem sa onkyom. Probao sam gomilu kombinacija koje sam nasao na netu, al nista od toga ne pali. Ako imate neki savet ili ako je to u opste moguce, voleo bih da cujem. U napred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je zanimljivo pitanje. Prvenstveno me zanima, kako mogu da povežem 

 

Pojačalo Onkyo A 8650 i Behringer Xenyx Q502USB. Da li bi ova mikseta mogla da posluži kao DAC , i da li bi to u opšte imalo smisla :) ? Za sada imam zvučnu Creative X-Fi Titanium 7.1

 

Koliko sam pročitao ova mikseta je trenutno najbolja kupovina 50-60€

Link to comment
Share on other sites

On 5.8.2018. at 20:33, vladat1 said:

Da li bi ova mikseta mogla da posluži kao DAC

Ima MIC i linijske ulaze, linijski izlaz, izlaz za slušalice, izlaz za snimanje na TAPE, a USB je izlaz za snimanje na PC, znači ne može da služi kao DAC.

Linijski izlaz povežeš na neki line in pojačala (aux), samo ti treba odgovarajući kabal.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja video ta mala miksetica ima izlaze za aktivne zvučnike, što bi trebalo da znači da bi možda i mogao da napraviš kabl 1/4" MONO 6.35mm Jack na RCA. Trebala bi ti dva ovakva kabla za oba kanala.

Ili ova opcija, takođe 2 komada ... 6-3mm-mono-jack-male-to-rca-phono-female

Ubadao bi ih u Main OUT L i R. Samo treba proveriti kompatibilnost može li taj izlaz u pojačalo.

dffee7d8fef5a982c51985116639ff1c.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Father said:

Da u pravu je Nixi, probaj i sa tog mesta. Ja sam nešto iz videa ukapirao da im to služi za neki audio loop u konekciji sa kompom na kome se snima ...

Uz te uređaje valjda dolaze i neki kablovi, adapteri? Ja sam recimo uz Kineski USB osciloskop dobio dve sonde i sve moguće kablove koji mi mogu zatrebati, a ima i viška delova. Ako ih ipak nema u ovom slučaju, prouči se lepo uputstvo, pa može lako da se utvrdi kakvi adapteri ili kablovi trebaju za povezivanje na pojačalo. Izlaz je linijski tu nema dileme.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Nixie said:

Izlaz je linijski tu nema dileme.

Tako je Line In ulaz je predviđen za preslušavanje snimka sa kompa na slušalicama ubodenim u miksetu. Veza kompa i miksete je predviđena da bude analogno povezana Y kablom mala stereo bananica na činčeve. Što znači da opušteno može da izvuče Line Out u pojačalo sa ona dva činča.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Father said:

Tako je Line In ulaz je predviđen za preslušavanje snimka sa kompa na slušalicama ubodenim u miksetu. Veza kompa i miksete je predviđena da bude analogno povezana Y kablom mala stereo bananica na činčeve. Što znači da opušteno može da izvuče Line Out u pojačalo sa ona dva činča.

Pokretač teme se ne javlja više, valjda mu je sve sad jasnije.:bounce

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, vladat1 said:

Da li bih dobio nešto time što bih izbacio Creative X-Fi Titanium 7.1 i ubacio ovu mikseticu kao zvučnu ?

 

Da li još jednom može pomoć oko kablova za povezivanje (Ako bih se odlučio da je kupim ).

Ne, naravno da ti treba zvučna, zato što nemaš digitalnu vezu kompa sa miksetom u pravcu komp-mikseta, nego samo mikseta-komp.

U miksetin Line in ubacuješ Y kabl iz zvučne karte sa Line Out-a. zvučne kartice

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, vladat1 said:

Pogubih se

 

Da li bih dobio nešto time što bih izbacio Creative X-Fi Titanium 7.1 i ubacio ovu mikseticu kao zvučnu ?

Ne, kartica ostaje, nije ti to ista stvar, ovo ti je novi izvor zvuka za igranje sa mikrofonom i line in ulazima i miksanje po želji,  nije to uopšte zamena za postojeću zvučnu karticu. Volja ti da snimaš neki svoj miks preko USB konekcije, da slušaš na slušalicama ili da dovedeš Line out na aktivne zvučnike ili tvoje pojačalo pa to da slušaš (pazi na mikrofoniju u tom slučaju!). Samo ti treba  kabal mono 3,5mm na RCA izveden kao stereo kabal ili kao dva odvojena mono kabla da možeš da povežeš na svoje pojačalo.

Link to comment
Share on other sites

Da budem jasniji, opet nisam 100% siguran, ali sam dosta uveren, da se mikseta vidi na kompu samo kao Digital In uređaj i da se može odabrati u nekom audio recording softweru kao Line In opcija za snimanje sa tog kanala.

Mislim da se mikseta neće pojaviti kao DAC driver na koji se može uputiti player failova sa računara.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Father said:

Da budem jasniji, opet nisam 1005 siguran, ali sam dosta uveren, da se mikseta vidi na kompu amo kao Digital In uređaj i da se može odabrati u nekom audio recording softweru kao Line In opcija za snimanje sa tog kanala.

Mislim da se mikseta neće pojaviti kao DAC driver na koji se može uputiti player failova sa računara.

Upravo tako, praviš nešto koristeći line ulaze i mikrofon pa sve lepo snimaš na HDD u PC pa onda na PC igrarija s obradom snimka. Igračka za velike dečake. Piše na sajtu (malo verovatno obzirom na cenu uređaja) stvaranje zadivljujućeg profesionalnog vrhunskog itd.

 

Link to comment
Share on other sites

Sad mi je sinulo. Ova mikseta zapravo ima isti koncept digitalnog USB OUT-a kao gramofoni sa phono preampom u sebi i USB konektorom za digitalizaciju vinila.

To bi bilo to što se tiče digitalnog domena priče. Ovo ostalo za mućkanje nekoliko izvora zvuka je super za zanimaciju. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nalupaste se potpuno... Samo vas gledam kako pisete nesto o spravi koju niste imali prilike da vidite a kamoli da cujete... Dakle, USB kabl u racunar i drugi kraj u mikser. Koristi se kabl koji je isti kao za stampac a ako si je kupio novu, dobio si ga uz nju. U polju USB/2-track imas dugme USB to Main Mix i njega pritisnes. Iz Main outa povezes kabl na  AUX ulaz u pojacalo... U kompjuteru ,u Control Panelu, odeljak Sound podesis da ti je default sound card USB Audio i to je to. Sta god budes reprodukovao iz kompjutera automatski ide u Master liniju gde Master potenciometrom mozes podesiti nivo signala koji ide u pojacalo. Jecdino kod Foobar-a moras u Preference liniji u delu Output da posebno podesis audio output na USB Audio, on ne koristi Windows putanju. Imas dva linijska ulaza za dodatne uredjaje tipa CD ili sl. a i mikrofonski ulaz za mikrofon koji radi fino sa svim  tipovima mikrofona. USB je dvosmeran tj. Sve sto udje u mikser mozes snimati u Soun Forge-u, recimo ili nekom drugom softveru. Ako treba jos neko razjasnjenje, slobodno zatrazi...

Link to comment
Share on other sites

U pravu si! @Gox co.

U odeljku 2.3.4. uputstva koje sam pre nekoliko postova postavio upravo o tome govori. Nisam čitao uputstvo, već samo uputio na njega da pročita koga zanima. Tumačenja povezivanja sa kompjuterom sam iznosio na osnovu prezentacija o povezivanju uređaja sa računarom iz klipova na youtube.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...