Jump to content


Yamaha rx v371 + magnat vintage 110


Mariok

Recommended Posts

Pozdrav svima ovako primjetio sam da mi se grije nekako dosta ovaj av reciver 

Zvučnici su impedancije 4-8 ohma dali da ima kakvog utjecaja reciver trazi 6 Ohm na vise reciver ne koristi Tranzistore nego Stk dal se oni griju vise nego Tranzistorska pojacala ?? 

Link to comment
Share on other sites

Moguće je da tim zvučnicima impedansa pada u nekim delovima spektra i ispod 4 oma, što je veliko opterećenje za pojačalo i ono se onda više greje. Bilo bi dobro da potražiš kutije koje su deklarisane na 8 oma i po mogućstvu sa što većom osetljivošću - 90dB/m/1W ili više.

Link to comment
Share on other sites

Svaki AV risiver se greje posle odredjenog vremena tako da ako se ne poveća temperatura od recimo pola sata rada pa nadalje sve je uredu to mu je radna temp. svi ti risiveri imaju unutra ugradjen ventilator koji se uključuje na odredjenoj temp. i isključuje

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Mariok said:

A jel bi prespajanjem na kutiji dobio sta vecu impedanciju? Npr ako bi spojio serijski mjesto paralelno? Ili je to samo za bi-wire spajanje

komplet zvonikov magnat vintage-1001.png

To su odvojeni ulazi za bas i visoki, za bi wiring, to mora da stoji tako ako ne koristiš dva kabla od pojačala do zvučnika.

Kako ti stoji to pojačalo, ima li mesta okolo, iznad i ispod za cirkulaciju vazduha, da li su čisti hladnjaci, ima li unutra prašine? 

Možda možda možeš da podmetneš nešto debline 2-3cm (samo pod nožice) da se dobije veći razmak od podloge sa donje strane radi boljeg hlađenja.

Može i neki dodatni ventilator ispod pojačala da pomogne u stilu onih podloga za hlađenje laptopa (samo na manjem naponu od nominalnog, usporen, da se ne čuje).

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nixie said:

To su odvojeni ulazi za bas i visoki, za bi wiring, to mora da stoji tako ako ne koristiš dva kabla od pojačala do zvučnika.

Kako ti stoji to pojačalo, ima li mesta okolo, iznad i ispod za cirkulaciju vazduha, da li su čisti hladnjaci, ima li unutra prašine? 

Možda možda možeš da podmetneš nešto debline 2-3cm (samo pod nožice) da se dobije veći razmak od podloge sa donje strane radi boljeg hlađenja.

Može i neki dodatni ventilator ispod pojačala da pomogne u stilu onih podloga za hlađenje laptopa (samo na manjem naponu od nominalnog, usporen, da se ne čuje).

Hladnjak je čist ali ima ko nekakve prasine kao da se uhvatila na hladnjak i opcenito po ploci tesko ispirit kompresorom dal ima nekakvi spreju da smijem poprskati i onda ispirit? Ili aceton jel se smije koristiti ili mozda rakija domaca malo u grlo malo na krpu neku i brisat polako? 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Mariok said:

Hladnjak je čist ali ima ko nekakve prasine kao da se uhvatila na hladnjak i opcenito po ploci tesko ispirit kompresorom dal ima nekakvi spreju da smijem poprskati i onda ispirit? Ili aceton jel se smije koristiti ili mozda rakija domaca malo u grlo malo na krpu neku i brisat polako? 

Uzmeš malu četku recimo 20mm širine za farbanje onu od svinjske dlake i pokako čistiš prašinu, usisivačem usisavaš ili duvaš kompresorom. Ne trebaju ti nikakve tečnosti ako nema masnoća ili katrana od duvanskog dima. Od tečnosti ne znam šta sme, znaju ovde na forumu šta valja ja nemam iskustva, čistio sam samo ponekad alkoholom ali 100% čistim, bez vode, mislim da vodu sa deterdžentom ne treba koristiti to je elektrolit znači provodi struju plus teško isparava. Voda bi mogla po meni možda destilovana, čista ili eventualno pomešana sa alkoholom i dobro da se sve osuši.

Rakija samo u sebe, ništa u elektroniku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...