Jump to content


Koji polovan gramofon kupiti?


Dražo

Recommended Posts

МВТ сигурно користи ЛМ318 јер је делимична шема објављена на великом диј аудио форуму.

И из мог искуства ОПА 134 је одлично операционо појачало, има мањи шум од ОПА604.Уместо ТЛ084 могло би да се употреби ОПА4134 без икаквих измена. И у интегрисаном појачалу МФ А10 у грамофонском предпојачалу коришћени су ТЛ084.

И тада је било добрих кондензатора, али су ређе коришћени. Данашњи кондензатори познатих брендова су ипак нешто бољих карактеристика и много мањих димензија од ондашњих.

И Хитачи и његов наследник Ренесас већ дуже време не производе 2ск 1058/2сј162 мосфетове.

Link to comment
Share on other sites

kako cu se slatko smejati kad pokretac teme,nakon sto kupi neki od gramofona iz ove teme,za sledeci korak uradi da kupi neki integralac,sa ugradjenom phono sekcijom od cirka 35-40 godina,uradi sitan,potreban refres na spravi,i nakrivi sesir,zadovoljno slusajuci mjuzu,bez da je prije skalpelom ulazio u sitna crevca doticnog pojacala,i pripadajuce phono sekcije od sprave...

Link to comment
Share on other sites

Plus jedan.

Treba da cuje recimo jedan sistem kao kod kolege zbrujica napravljen pre ere cd-a sa jednostavnim sajrusom sa odličnom fono sekcijom i odlicnim Kefovima ili neki starinski pre/power combo.Jedan u poslednjih 10-15g Quad komplet na PFM prodat za neverovatnih 250funti,koliko se secam i servisiran,a i da ne...Servis fabrički fiksnih 48funti za rad plus (jeftini)delovi...

...što se ovde svaki pocetnik mora ubaciti u hajend trku,a covek bi samo da malo rock muziku 

Link to comment
Share on other sites

@SoldererDa, MVT koristi LM318, tamo sam i ja naso njegovu semu. Ispravka za the preamp 2a, koristi TL074, sto je isto sto i TL084. 

Da, to i planiram da uradim, da umesto TL084 u b200x ubacim OPA4134. Sto se tice OPA604 u odnosu na OPA134, to sam i ja primetio, kad prislonim uvo do kutije, da OPA604 ima veci sum, a i veci bum efekat i prilikom paljenja i gasenja pojacala. Na uvo, zvucno, kao sto reko, nisam cuo ama bas nikakve razlike izmedju ova dva opampa. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, paja959 said:

kako cu se slatko smejati kad pokretac teme,nakon sto kupi neki od gramofona iz ove teme,za sledeci korak uradi da kupi neki integralac,sa ugradjenom phono sekcijom od cirka 35-40 godina,uradi sitan,potreban refres na spravi,i nakrivi sesir,zadovoljno slusajuci mjuzu,bez da je prije skalpelom ulazio u sitna crevca doticnog pojacala,i pripadajuce phono sekcije od sprave...

Pokretač teme zna o Cardas kablovima za ruku, pa što malo ne bi naučio i o (pret) pojačalima?

Baš me zanima ko od profesora iz trgovačke škole je bio predavač u slučaju Cardas kablova ?

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, Draza said:

Samo da znate, ja sve pazljivo citam, kao streber na casu elektronike, upijam, pomalo i guglam i nadogradjujem, sve prosto uzivam... :)

Ајде бар за Велику Госпојину обрадуј себе а и нас.  :bounce

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, ras said:

Pokretač teme zna o Cardas kablovima za ruku, pa što malo ne bi naučio i o (pret) pojačalima?

Baš me zanima ko od profesora iz trgovačke škole je bio predavač u slučaju Cardas kablova ?

zna jel mu je to neko rekao..jel slusao ikada tako sta?..sumnjam....lepo rece covek tamo negde na pocetku znanje=0..bude li se nastavilo tako,bit ce skuplja supica no glavno jelo..i narvano da zapamti isto koji OP amp treba da je u pretpojacalu,i da iskljucivo gleda na to i nista drugo....

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio, uz pretpostavku da kupim bilo koji drugi gramofon srednje klase iz ove teme sem Stabija, preporuka je da imam predpojacalo (tipa Nad 3020, Cyrus One (ili 2), Nait 3, MF B1, do recimo 100-150 evra)? A kao alternativu mogu da uzmem i neko dobro pojacalo sa integrisanom phono sekcijom, pa jednim udarcem ubijem dve muve (ali gubim na kvalitetu)? I ako uzimam predpojacalo, da pre svega gledam da li ima OPA134?

Ako je tako, evo konrektnog pitanja - da li na predpojacalu sa linka ispod moze lako da se zameni postojece OP sa OPA134? Da li to moze neko odavde da uradi, i da li je OPA134 dostupno? Cena preampa mi se cini ok (u odnosu na ono sto vidim preko), kazu ljudi ovde da je u prednosti u odnosu druge pomenute, pa hajde da resim odmah barem tu dilemu.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Musical-fidelity-B1-64982239-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pollux said:

A ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/Luxman-PD-375-High-End-gramofon-64665887-oglas.htm?filter_id=132

Pod pretpostavkom da je na nivou cene 500-600 EUR, odlican gramofon, odlicna rucka....Na pola puta izmedju Pd-264 i 131s.

BTW vidim da je posle pisanja ovde pd131s otisao na 1000 EUR.

 

Cuo se sa prodavcem, iz njegovog licnog iskustva smatra da ovom gramofonu najbolje pristaje MC Ortofon Rondo Red glava? Pa zna li neko, moze li se to unas nabaviti, i kol'ko bi kostalo? Inace, gramofon je prelep, komforan (full automatic), rucka ne znam kako dobra...

Btw, ubio mi je uopste i ideju o kupovini ovog gramofona, kada mi je rekao da najbolje radi na Luxman preampovima L530 (oko 1500 evra), L525 (oko 700) ili u krajnjoj nuzdi L510 (oko 400 evra). A gde je pojacalo, kutije... Preskupa supica, sem ako neko nema ideju za neku adekvatnu alternativu, naravno iz iskustva? Pre svega za predpojacalo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Infidel said:

Nisi dobro shvatio...

Izvinjavam se, sada citam ponovo quote, pa razmisljam da li mozda gresim u tome sto sam samo Stabi-ja izdvojio, a ne recimo i Systemdek IIX (i neki drugi gramofon), kao gramofone kojima nabrojana predpojacala nisu dovoljna? Ili je greska u tome sto nisam shvatio komentare, analizu i diskusiju oko pitanja elektronike izmedju kolega Solderer i Zeljko DJ, sto je takodje vrlo verovatno, jer ja ne znam ni "prvo slovo pisma kojim je napisana ova knjiga"?

U svakom slucaju, hvala na odgovoru...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RingeRaja said:

Vidi, upetljao si se kao pile u kučinu.

Za početak je Cyrus One integralno pojačalo sjajan izbor. Odlična phono sekcija, kvalitetno napravljeno, oko 150€.

Gramofon Systemdeck sa Rega 250 ručicom, glava po izboru MM/MC, za početak ne neka preskupa, npr. 2M Red.

Eto, pa vidi šta i kako.

E bas to! Trudim se, ali dzaba, ne moze preko reda, u IV razred srednje skole iz II osnovne. A imam tek knjigu sa jedva 30-tak strana kucanog teksta, iscitana uzduz i popreko...

Inace, ovo je vrlo konretan savet, kada sam se vec zakacio za Systemdek II :)

IMAG2071.png

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Draza said:

A imam tek knjigu sa jedva 30-tak strana kucanog teksta, iscitana uzduz i popreko...

Без увреде али како би изгледало или како је изгладало када си куповао ауто или већ........?

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Draza said:

E bas to! Trudim se, ali dzaba, ne moze preko reda, u IV razred srednje skole iz II osnovne. A imam tek knjigu sa jedva 30-tak strana kucanog teksta, iscitana uzduz i popreko...

Inace, ovo je vrlo konretan savet, kada sam se vec zakacio za Systemdek II :)

IMAG2071.png

Štampaš forum???

Iskreno, ovo prvi put vidim.:huh:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta je cudno?! Istina je da kada sam pokrenuo temu, nisam znao sta me ceka, jer mi je ovo prvo ucesce u bilo kom forumu, sto sam uostalom i napisao na samom pocetku. Medjutim kako je vreme prolazilo, shvatio sam da ljudi koji se ukljucuju, savetuju, komentarisu... imaju znanje za koje nisam znao ni da postoji, te sam pre svega iz postovanja prema svima vama morao sve informacije maksimalno pedantno da citam i proucavam (po nekoliko puta, za mene ni post od pre 10 dana nije ad akta, vec zlata vredan), kako bih mogao kako-tako da ucestvujem u forumu. To je moje jedino znanje ovde, temeljnost i sistematicnost.

A postoji i ona prakticna strana - mnogo mi je lakse da listam papire nego da se stalno saltam izmedju ovih 7 strana, dok se stalno saltam izmedju berzbroj otvorenih tabova u pretrazivacu, gledajuci oglase, specifikacije, iskustva, sta je wow and flutter, sta je rumble, sta je DD, idler ili belt... Dobro rece @RingeRaja, pile... Izvinjavam se svima na ovome, ni na kraj pameti mi nije bilo da bilo koga uvredim, naprotiv...

Kola kada sam kupovao, pre ravno 7 godina, trajalo je 2-3 meseca, bilo je slicno ovome, i na kraju sam uzeo vozilo staro 7 godina. Sada mu je vec 14, i za to vreme 5 puta sam ulazio u servis, na male servise i jedan redovan veliki - i to je sve. Ispostavilo se da je to bila best buy opcija. Ali kupovina je bila temeljna..., kao i ova sada.

Eto, to sam ja, pa sad udrite!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...