Jump to content


Koji polovan gramofon kupiti?


Dražo

Recommended Posts

4 minutes ago, Miomir said:

Ako ne stavis dobru rucicu djaba ti takav gramofon znaci jos toliko za rucicu SME,Roksan...i zvucnica ...

Ne rekoh da uzimam, vec da je u najuzem izboru, a ove informacije svakako koriste, tj, ne idu u prilog prodavcu ovo gramofona ;)

Link to comment
Share on other sites

Zar je zaista za slusanje Gansa ili jos gore, Smak-a, potrebna takva oprema?

Razumeo bih da su u pitanju ECM, jazzitd, klasika sa velikom dinamikom, ali slusati Janis (pa jos jugotonac od recikliranog vinila) na Pink Trianglu lici na gadjanje muve haubicom...

Doduse, mozda je zaista vazno da se u Borisovom skicanju cuje modulacija tranzijenata na frenkvenciji 13000 Hz

Ispravite me ako sam u zabludi.

:-o

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ketklou said:

Zar je zaista za slusanje Gansa ili jos gore, Smak-a, potrebna takva oprema?

Razumeo bih da su u pitanju ECM, jazzitd, klasika sa velikom dinamikom, ali slusati Janis (pa jos jugotonac od recikliranog vinila) na Pink Trianglu lici na gadjanje muve haubicom...

Doduse, mozda je zaista vazno da se u Borisovom skicanju cuje modulacija tranzijenata na frenkvenciji 13000 Hz

Ispravite me ako sam u zabludi.

:-o

Tvoje ploće...stoji li na dead waxu da su pogodne za Pioneer PL-530?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, ketklou said:

Zar je zaista za slusanje Gansa ili jos gore, Smak-a, potrebna takva oprema?

Razumeo bih da su u pitanju ECM, jazzitd, klasika sa velikom dinamikom, ali slusati Janis (pa jos jugotonac od recikliranog vinila) na Pink Trianglu lici na gadjanje muve haubicom...

Doduse, mozda je zaista vazno da se u Borisovom skicanju cuje modulacija tranzijenata na frenkvenciji 13000 Hz

Ispravite me ako sam u zabludi.

:-o

Nek slusa covek sta ga volja i na cemu mu volja,nije ovo farma da se ovakvi postovi salju.  Najbolji nas bend i za mnoge najbolja pevacica svih vremena zasluzuju da se pustaju upravo sa najboljeg moguceg gramofona.To moze da bude samo problem nekom novokomponovanom snobu iz treceg sveta koji je dosao lako i brzo do para,pa oce da nadoknadjuje duzinu penisa sa 20 ploca liftovske muzike.Jebesh gramofondziju koji muziku i ploce bira prema gramofonu,a i obrnuto.Ako se nesto od hife bira prema muzici to su zvucnici,jer direktno odredjuju karakter zvuka i sklonost ka odredjenim zanrovima.Nabacice covek neke besne JBL-ove i sa upravo ovakvom rock muzikom ce imati zvuk na kome ce mu zavideti vlasnici skupih sistema.Gramofon je samo tu da sa izvora skine maksimalnu informaciju,koliko vise postujes muzicare koje slusas kupices maksimalno dobar gramofon,u skladu sa mogucnostima...zapravo maksimalno preko njih.

Najveci vinil fanovi i kolekcionari koje znam su hevimetalci,sve imaju na originalima i raznim izdanjima,treba videti sta je toga na berzama...a jazzera i ''audiofila'' kolko oces iskljucivo piratski nastrojenih,sa bukvalno nijednim posteno placenim izdanjem.Onda kupe dvaes danasnjih novih ploca skinutih sa cd-a,da upotpune hipsteraj.Bljak

Za mene je jedan od najvaznijih testova upravo kako ce da zvuci rock muzika.

Btw. Jugoton ploce su odlicne i vecinu ih nema smisla ni kupovati na stranim izdanjima

Link to comment
Share on other sites

Baj d vej glasam za Pink mada je i Systemdek odlican izbor. Luxman izgleda kao milion dolara ali ni blizu nije zvukom izgledu,iz vrlo bliskog iskustva prijatelja gde sam ga dosta slusao.Preporodio mu se sistem kad je uzeo bolji gramofon i skrenuo paznju sa digitalije koja je realno bolje zvucala do tada.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, sondek said:

Nek slusa covek sta ga volja i na cemu mu volja,nije ovo farma da se ovakvi postovi salju.  Najbolji nas bend i za mnoge najbolja pevacica svih vremena zasluzuju da se pustaju upravo sa najboljeg našeg gramofona.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Peter said:

Ja sam mislio da si ti oz biljan čovek.

Znaš šta me najviše nervira kod trolova!?...da im podlegnem!

Pozdrav

PS: Bravo, @ketklou, mene si proveo žednog preko vode.

PPS: Moderatori...vruće je - budite ljudi, pa pošaljite trola za svaki hi po sedmicu dana na godišnji, kako bi odmorio i oladio.

Link to comment
Share on other sites

Тај 721 је један од боље звучећих грамофона и то са Шур В15/3 главом. Иначе грамофон је директ дрјав са легендарним ЕДС 1000 мотором и веома прецизном ручком.

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene. Neke druge obaveze su me malo odvojile od kupovine gramofona na par dana, ali evo teme opet na dnevnom redu. Ako recimo to bude Systemdek IIX (sa donjeg linka), sta mislite o sledecem dodatnom apgrejdu:

- ozizenje Kardan

- zvucnica AT VM520

- Michell teg na postojecu Rega RB250 rucicu

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Gramofoni/SYSTEMDEK-IIX-REGA-RB250-Rezervisano--60578970-oglas.htm?filter_id=110419535#photoBig

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...