Jump to content


Stereo pojacalo za Kef q350?


_Naum

Recommended Posts

Zdravo svima,
nov sam na forumu i uopste u Hi-Fi_ju, i potrebna mi je mala pomoc/savet.
Naime, nedavno sam kupio nove Kef q350 zvucnike.
Sada sam u potrazi za stereo pojacalom (nakon sto sam posle dosta "mozganja" odustao od ideje da uzmem AV receiver; on ce, nadam se, doci kasnije).

Kako je soba u kojoj ce sistem biti skoro 30kvadrata, citam da kef_ovi vole snaznije pojacalo a i nadam se u buducnosti da iz zamenim sa kef r300 (ili recimo uzmem AVR i Q350 odu na surround poziciju, a R300 preko preAMpa na front...), ne bih isao ispod 80w.

Izvor ce biti uglavnom racunar (flac, spotify...)

Za sada mi se "vrte" po glavi sledece opcije:

-Cambridge audio CXA80, uz Yamaha MusicCast WXAD-10 (CXA vec ima digitalne ulaze za racunar i kablovsku, a uz ovu Yamahu dobijam i bluetooth, wifi, dlna... Samo sto ne bih mogao da iskoristim usb ulaz na CXA jer mi je racunar udaljen oko 6m, a toliki usb kabl je verovatno problematican pa bih isao na opticki izlaz sa maticne ploce...)
-Marantz P8005 koji sada moze prilicno povoljnije da se nadje u odnosu na novi PM8006, a uz njega sam razmisljao Yamahu wxc-50 sa kojom opet dobijam sve opcije povezivanja..

Hvale i CA i Marantz. Otici cu da poslusam oba pojacala (tj. kod nas sada mogu samo da cujem noviji PM8006, mada pretpostavljam da je skoro isti zvucno).
Sta je po vama bolje. 
Voleo bih i neku trecu, cetvrtu opciju da mi date.

Hvala, pozz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...