Jump to content


Donosenje Hi-Fi uredjaja iz Hrvatske


Delija

Recommended Posts

Da li neko ima neku kombinaciju za donosenje Hi-Fi uredjaja iz Hrvatske uz povrat PDV-a, ali, naravno, bez placanja carine i PDV-a?

Tacnije receno - varijantu za sverc iz Hrvatske :D

 

U pitanju je vrlo pristojna suma, tako da bi se neko od dela povrata PDV-a vrlo fino "ovajdio" :)

Link to comment
Share on other sites

nemoguce je vratiti PDV na hrvatskoj strani, tj overiti dokumentaciju za povracaj poreza a da za to ne zna srpska strana. provereno u praksi. ja sam zbog toga odlucio da odustanem od povracaja poreza jer bi me na kraju skuplje kostalo ovako, roba je bila iz austrije gde je tada bio 19% PDV.

Link to comment
Share on other sites

Da. Drukaju odmah. To svi kazu.

Toliko se ne vole da nisu mogli ni oko podele plena da se dogovore :D

 

Ali nesto sam nacuo da posto je Hrvatska deo EU postoji i neka malo drugacija varijanta pri kojoj se i ne ulazi direktno iz Hrvatske u Srbiju, vec se ide preko Madjarske, a pre toga se papirologija za povrat PDV-a odradi u Hrvatskoj. A iz Madjarske nije problem nista uneti. Cucu ovih dana detalje cisto da znam za ubuduce, a ovaj put sam se snasao na drugi nacin iliti nasao sam u Madjarskoj nesto jos zanimljivije :)

Link to comment
Share on other sites

U bilo kojoj zemji EU da si kupio robu, overu papira za povrat PDV radiš na onoj (bilo kojoj) EU granici na kojoj izlaziš iz EU. Dakle, bilo da si nešto kupio u Hrvatskoj, Mađarskoj, Nemačkoj ili Španiji, papire za povrat PDV ti overava carinik na onom graničnom prelazu na kojem izlaziš iz EU, npr. Hrvatska, Mađarska, Rumunija, ili na aerodromu gde sedaš na let koji leti izvan EU. Na unutar EU letovima, ne možeš overiti papire.

Dakle, primer, kupiš nešto u Hrvatskoj, Slovačkoj ili Holandiji, odeš kolima ili avionom u Španiju i sedneš na let npr. za Dubai, papire za povrat PDV (koje si tražio i dobio u radnji gde si robu kupio), overiće ti Španski carnik na aerodromu u Španiji.

Plaćanje dadžbina na ulazu u Srbiju nema nikakve veze sa overom tih EU papira na EU granici, niti sa time da li jesi ili nisi uzeo PDV nazad.

Mađari za sada ne javljaju našim carinicima da je taj i taj overio papire za povrat pdv, tako da ste na putu iz Mađarske u SRB, obavezni da sami prijavite šta nosite, te platite carinske i PDV dadžbine našoj državi, jel? :P

Hrvati javljaju našoj carini, te je izričito preporučivo da prijavite ako nešto imate "za prijaviti" jer ako vam nađu nešto što niste prijavili, tada činite carinski prekršaj pa pored carina+PDV dadžbina, plaćate još i neki kaznu. U slučaju da švercijete (niste sami prijavili) mogu i da vam zaplene robu. Vratiće vam je (ako nije baš nešto ilegalno), ali tek kada platite razno što im piše da morate u nekim njihovim papirima.

Ako idete avionom, bilo odakle iz EU, još uvek niko ne javlja našim carinicima na BG aerodromu da "ide neko ko nešto nosi".

Nisam ništa pomogao Deliji, ali eto, treba imati informacije ako nekome još treba... :P

Link to comment
Share on other sites

Međunarodni prijevoz  ima tzv T 2 papire  i  nije podložan niakvom  plačanju  osim  kojekakvih  taksi    do domicilne države , a tu se nabere svega i svačega pa  ko ima živaca ? . Osobno bi Delija  ak imaš koga u Rvackoj  koji ima doo da kopi umjesto Tebe i odbije si kao predporez , a vi se dogovotite ? Am  smo svoji ? . Šverc nam je ko navika :)  ! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 31.7.2018. at 22:52, VU metar said:

Zašto Hrvati javljaju, a Mađari ne i kako znate za to javljanje? Da li je putnik upoznat  sa strane Hrvata da oni jave srpskoj strani ili radi se o iskustvu?

 

Dodjes na ulaz u RS.

Carinik nas te pita, imas li sta za kontrolu da prijavis?

Ti kazes ne. On pronadje gde si stavio u auto, i padas pod carinski prekrsaj.

Oduzima ti se predmet, i kazna je od 1X -10 x puta vrednosti predmeta.

Sretno.

Link to comment
Share on other sites

 

13 sati ranije, nesone said:

Dodjes na ulaz u RS.

Carinik nas te pita, imas li sta za kontrolu da prijavis?

Ti kazes ne. On pronadje gde si stavio u auto, i padas pod carinski prekrsaj.

Oduzima ti se predmet, i kazna je od 1X -10 x puta vrednosti predmeta.

Sretno. 

Pa oni svakako to pitaju, javljeno ili ne.

Nego odakle ti da znaš šta je za prijaviti? I koji je limit slobodnog uvoza?

Link to comment
Share on other sites

Hrvarska i Srbija su pre par godina potpisale međudržavni sporazum na osnovu kojeg su carinici obe zemlje u obavezi da jedni drugima prijave sve slučajeve podnošenja zahteva za overu tax free obrazaca, ukoliko pojedinačna vrednost robe prelazi 500 EUR (po jednom tax free računu). U tom slučaju procedura nije samo jednostavna overa pečatom i potpisom, već unose odmah u evidenciju...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...