Jump to content


Preporuka za high output mc cartridge


pollux

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Mali update:

Kod Sretenovica je narucen jos pre dva meseca Micro benz Silver HO MC - malo kasni isporuka (ali se strpljenje isplati jer je min 30% jeftinije nego bilo gde u EU)

Po preporuci Anubisa narucen je Shelter 201 (ispostavilo se da je to Sumiko Pearl sa znacajno boljom iglom jer Shelter ne pravi MM) koji se takodje ceka (nadam se da stize krajem meseca)

Moj HIFI dealer iz Leidena me nazvao da ima sa sajma Van Der Hul Condor MC koji je radio 5 dana po 10 sat,i po visetruko manjoj ceni i koga ne moze oficijelno da prodaje u salonu tako da sam i to uzeo i cekam da dodje.

U medjuvremenu na gramofonu su uradjene neke promene . Dodata je jos jedna rucka. Od forumskog kolege Ringe je uzet Linn Basic plus izbacena postojeca cevka i stavljena 14Inch karbonska cevka ,promenjeni lezajevi i stavljeni po ugledu na Ittok. Iskoriscena je prilika da se stavi nov idler na PE. Slike uskoro na moji sistemi.

Cim glave stignu, idemo u test na istom setupu, u kome imamo iz svake cenovne kategorije po nesto:

Shelter 201 entry MM (oko 200 EUR nov)

Micro benz Silver HO MC (oko 350 EUR nov)

Linn Adikt MM (oko 500 EUR nov) (ovo je moj bivsi koji je prodat ali ce biti jedno vreme kod mene)

Van Der Hul Condor HG HO (0.45mv postoji i LO 0.25mv) (oko 4000 EUR nov)

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, pollux said:

Cim glave stignu, idemo u test na istom setupu, u kome imamo iz svake cenovne kategorije po nesto:

Shelter 201 entry MM (oko 200 EUR nov)

Micro benz Silver HO MC (oko 350 EUR nov)

Linn Adikt MM (oko 500 EUR nov) (ovo je moj bivsi koji je prodat ali ce biti jedno vreme kod mene)

Van Der Hul Condor HG HO (0.45mv postoji i LO 0.25mv) (oko 4000 EUR nov)

200 - 350 - 500 - 4000 kakva progresivna kolekcija :D

Biće zanimljivo čuti rezultate. Izveštavaj kada sve objediniš i usviraš.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Father said:

200 - 350 - 500 - 4000 kakva progresivna kolekcija :D

Biće zanimljivo čuti rezultate. Izveštavaj kada sve objediniš i usviraš.

Dobrodosao da pomognes oko testiranja s obzirom da imas iskustva sa uporedjivanjem glava (mislim pre svega na lepo predstavljene testove OM i superom glava koja su mi bila od velikog znacaja prilikom odustajanja od Morch rucke sa integrisanim cartridge )

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, pollux said:

Ne Shelter narucen preko nekih japanskih veza, Sloba nije mogao da mi ponudi Shelter nudio mi je Pearl a cene za Shelter u USA i Evropi su totalno drugacije iliti x2.......

da, zato pitam. nadam se da su japanske cene i dalje u nivou ovoga sto sam napisao na pocetku.

taj 201 treba slusati u kontekstu japanske cene, ne pada mi napamet glava koja daje vise muzike za 120 evra ali se ne treba zanositi da nema boljih. prilicno sam siguran da na listi glava koje stizu ima takvih.

 

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, pollux said:

 

Po preporuci Anubisa narucen je Shelter 201 (ispostavilo se da je to Sumiko Pearl sa znacajno boljom iglom jer Shelter ne pravi MM) koji se takodje ceka (nadam se da stize krajem meseca)

Kada je Anubis preporučio ovaj Shelter krenuo sam u istraživanje po netu i nisam uspeo definitivno da utvrdim poreklo 201. Osim evidentne sličnosti sa Sumiko zvučnicama, čini se da nema odgovarajućeg parnjaka u njihovom proizvodnom programu.

Istraživanje je bilo zbog cene naravno.

Shelter 201 sam pronašao u Poljskoj (i to na više mesta), ali to su cene od oko 200 evra, što odgovara ceni Denona 110.

 

Edit: Sad vidim da se pokretaču teme ne dopada 110 :)

 

@anubisgrauKolika je to razlika 160 vs 110 da mi se 110 ne dopadne?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

info@soundheights.co.jp je mail japanskog prodavca koji izlazi kad se gugla. pisite im, kod njih je 12.000 jena ili 92 evra. jen i dalje nastavlja da pada i prakticno je jedina velika svetska valuta koja vec 5 godina gubi vrednost u odnosu na evro. to treba iskoristiti, ako ne za shelter ono za nesto drugo japansko. evo oni recimo imaju denon 103R pro, to isto moze biti zanimljivo nekome, oko 400e.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, pollux said:

Dobrodosao da pomognes oko testiranja s obzirom da imas iskustva sa uporedjivanjem glava (mislim pre svega na lepo predstavljene testove OM i superom glava koja su mi bila od velikog znacaja prilikom odustajanja od Morch rucke sa integrisanim cartridge )

Drago mi je da sam u nečemu mogao da pomognem svojom jurkom sa vetrenjačama.

Rado ću doći, ali ne bih zauzimao mesto kolegama sa više zanimanja za pomenute glave. Ako bude mesta, rado ću biti nepristrasni član komisije. :nerd

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, pollux said:

Ne Shelter narucen preko nekih japanskih veza, Sloba nije mogao da mi ponudi Shelter nudio mi je Pearl a cene za Shelter u USA i Evropi su totalno drugacije iliti x2.......

 

9 minuta ranije, anubisgrau said:

da, zato pitam. nadam se da su japanske cene i dalje u nivou ovoga sto sam napisao na pocetku.

taj 201 treba slusati u kontekstu japanske cene, ne pada mi napamet glava koja daje vise muzike za 120 evra ali se ne treba zanositi da nema boljih. prilicno sam siguran da na listi glava koje stizu ima takvih.

 

E, Anubuse, je l' te šelterke stvarno toliko dobro zvuče? Čitao sam i hvalospeve o njihovim starijim MC varijantama.

Računam da ću za dve tri godine morati da menjam zvučnicu (sirotinja, jbg) pa se raspitujem unapred kod onih za koje znam da znaju.

Link to comment
Share on other sites

za koje pitaš? 201 je super muzikalna i bogatog zvuka, bez neke ekstenzije u visokim, topla, blago zatvorena. MC sam slusao samo jednu, 501 u sistemu koji je svirao fenomenalno ali nemam nacina da odvojim i posebno analiziram (pass aleph 30, EAR preamp, neki VPI gram, reference 3A da capo zvucnici). mislim da su oni bas razgranali tu MC liniju ali nisam pratio, valjda ima na netu. sa japanskim cenama to bi trebalo da je no brainer, po evropskim i americkim ne bas...

 

@RAS: 160vs110, slusao sa 10 godina razlike u svojoj kuci, ne usudjem se da komentarisem ali bih mogao da pretpostavim da je 160 malkice bogatiji i manje suv u zvuku...

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, anubisgrau said:

za koje pitaš? 201 je super muzikalna i bogatog zvuka, bez neke ekstenzije u visokim, topla, blago zatvorena. MC sam slusao samo jednu, 501 u sistemu koji je svirao fenomenalno ali nemam nacina da odvojim i posebno analiziram (pass aleph 30, EAR preamp, neki VPI gram, reference 3A da capo zvucnici). mislim da su oni bas razgranali tu MC liniju ali nisam pratio, valjda ima na netu. sa japanskim cenama to bi trebalo da je no brainer, po evropskim i americkim ne bas...

 

Hvala

Trenutno pitam naslepo. Salsa mi još odlično radi ali umreće i ona pa opipavam teren. Čuo sam lepe priče o Šelter zvučnicama ali ne znam nikoga ko ih ima od voljnih da ih donesu kod mene da čujem.

A i da budem iskren, sve manje slušam ploče, uglavnom ih prodajem ili poklanjam, skoro da mogu reći da mi gramofon ni ne treba.

Sorry   @sondek

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, anubisgrau said:

info@soundheights.co.jp je mail japanskog prodavca koji izlazi kad se gugla. pisite im, kod njih je 12.000 jena ili 92 evra. jen i dalje nastavlja da pada i prakticno je jedina velika svetska valuta koja vec 5 godina gubi vrednost u odnosu na evro. to treba iskoristiti, ako ne za shelter ono za nesto drugo japansko. evo oni recimo imaju denon 103R pro, to isto moze biti zanimljivo nekome, oko 400e.

Da za 103R mnogi pricaju da kad se prepakuje u metalno kuciste postidi sve zvucnice do 1500EUR. Znaci 300 EUR zvucnica oko 120 EUR kuciste koje ima iz vise izvora i neki prijatelj sajdzija koji za par sati moze da prepakuje.....Ja bas nesto nemam zivaca da se time bavim. Hvala za info za shelter....

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ras said:

Kada je Anubis preporučio ovaj Shelter krenuo sam u istraživanje po netu i nisam uspeo definitivno da utvrdim poreklo 201. Osim evidentne sličnosti sa Sumiko zvučnicama, čini se da nema odgovarajućeg parnjaka u njihovom proizvodnom programu.

Ove glave su identicne nekadasnjim Excel glavama cija tela su koristili i braca Garrot ( oblik tela potpuno isti, materijali unutra i igle ... menjani ??? ).

Firma koja ih proizvodi je mislim ista kompanija koja danas pravi Hana MC glave, trenutno popularne zbog cene.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, pollux said:

U medjuvremenu na gramofonu su uradjene neke promene . Dodata je jos jedna rucka. Od forumskog kolege Ringe je uzet Linn Basic plus izbacena postojeca cevka i stavljena 14Inch karbonska cevka ,promenjeni lezajevi i stavljeni po ugledu na Ittok. Iskoriscena je prilika da se stavi nov idler na PE. Slike uskoro na moji sistemi.

Ово баш обећава.  :heat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...