Jump to content


Preporuka za high output mc cartridge


pollux

Recommended Posts

Molio bi za neke preporuke i iskustva sa high output mc cartrige-ima.

Cenovni rang do 500 EUR nov ili do 250 EUR malo koriscen.

U setupu je Korato anniversary lampaski phono ( 12AY7/6072, ECC83/12AX7, ECL82 ,85A2) , gramofon je PE 2020L Complicator (slike na Vasi sistemi) .

Sistem je do skoro radio sa Linn Adikt MM (koji spletom cudnih okolnosti vise nije u sistemu), trenutno je Linn K18.

Do sada je proban Dynavector 10x5 mk2 i to je zvucalo brutalno dobro (bolje od adikta),ali je on van budzeta. Obican 10x5 je u budzetu ali na forumima kazu da je razlika ogromna.

Takodje proban je i denon DL-110 ali on je zvucno dosta losiji od Adikata.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bolje kupi dobar MM ako ti se ne svidja DL-110. Mislim bolji je DL-160 ali on se vise ne pravi a primerci su izakani. To ide u Ston Klodov klon Sredera, jel tako?

Ja sa moje stranu mogu da proporucim ono sto sam slusao i uklapa se u tvoj budzet tako da ti ostane podebeo kusur za ploce: Shelter-201, u Japanu oko 120e.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, anubisgrau said:

Bolje kupi dobar MM ako ti se ne svidja DL-110. Mislim bolji je DL-160 ali on se vise ne pravi a primerci su izakani. To ide u Ston Klodov klon Sredera, jel tako?

Ja sa moje stranu mogu da proporucim ono sto sam slusao i uklapa se u tvoj budzet tako da ti ostane podebeo kusur za ploce: Shelter-201, u Japanu oko 120e.

 

Hvala na preporuci ,nisam cuo za Shelter. Dobar MM sam imao, taj, Linn Adikt mi je bio fenomenalan i u tom budzetu je oko 500 EUR nov. Slusajuci  Dynavector HO MC  i Pioneer HO PC-41MC, bas na stonovom klonu, kao i neki Sony HO MC koji nisam zapisao model shvatio sam da su za moje uvo prijemciviji HO MC cak mnogo vise od nekih baba roga LO MC od preko 1000 USD, ne ulazeci u njegov inferiorniji koncept(jednostavno meni to zvuci drugacije i lepse).

Link to comment
Share on other sites

Druze, moja preporuka kao odlican odnos cena-kvalitet jesu Benz Micro kertridzi.

U vise klasa imaju high output (ako bas insistiras na tome) a sviraju samo tako lepo ( znas da sam u jazz i klasicnoj muzici i da mi trebaju najfiniji detalji).

Da ne budem pogresno shvacen -  a i nemam nikakvog interesa da reklamiram bilo sta i bilo koga - zovi Slobu iz BM i vidi sta ima da ponudi. Uzimi iz najbolje klase koja ti se uklapa u budzet.

Ja ne bih isao dalje u ovoj cenovnoj klasi.

 

pozzz iz Katalonije!

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, ivcha1976 said:

Druze, moja preporuka kao odlican odnos cena-kvalitet jesu Benz Micro kertridzi.

U vise klasa imaju high output (ako bas insistiras na tome) a sviraju samo tako lepo ( znas da sam u jazz i klasicnoj muzici i da mi trebaju najfiniji detalji).

Da ne budem pogresno shvacen -  a i nemam nikakvog interesa da reklamiram bilo sta i bilo koga - zovi Slobu iz BM i vidi sta ima da ponudi. Uzimi iz najbolje klase koja ti se uklapa u budzet.

Ja ne bih isao dalje u ovoj cenovnoj klasi.

 

pozzz iz Katalonije!

Ej Ivcho pozz, long time...Hvala, pogledacu, jel ima neki HO model koji si slusao a da te je bas impresionirao?

Link to comment
Share on other sites

benz micro ima samo jednu MCHO glavu a to je MC silver. to mozes da uzmes i na nevidjeno jer sloba BM ima dobre cene pa se isplati uzeti, ako si se nameracio na HO, nema rizika. isto mozes da ga pitas da li moze da nabavi dynavector taj za koji si si ufiksirao, sigurno ce biti jeftinije od onoga sto cekas. tj znam da moze jer sretenovic koji radi DV uzima robu iz istog centralnog magacina kao i sloba BM. zovi, pitaj.

Link to comment
Share on other sites

Hey, ja sam imao Micro Gold, sto je isto samo low output. I dalje veselo svira kod Ringe, a u medjuvremenu je usrecila ista glava i jos par prijatelja.

to je za svaku preporuku, a kod Slobe ces Silver siguran sam dobiti po jako povoljnoj ceni.

Kao sto rekoh, ne bih isao dalje u potragu za ove novce...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, anubisgrau said:

Shelter-201, u Japanu oko 120e.

nisam slušao ali imam poverenja u kolegu anubisa.

sa druge stranem slušao sam kod gospodina Raše zastupnika AudioNote za Srbiju MM zvučnicu IQ3 koja je bazično visoko selektovana Godring produkcija po pitanju tela sa dodoatnom aromom AudioNote-a  u vidu titanijumskog kantilevera i dijamanta koji se koristi u njihovom AudioNote IO MC zvučnici.

Ne bih da serundam ali ja bih pre poslušao to ILI Shelter ILI Ortofon Black i ne bih se drkao sa HOMC. Imao Benz Micro HOMC sa  boronskim kantileverom i Denon 160 (čimi mi se). I jedna i druga su bile ko melezi. Imali su sve mane i MM i MV sveta: premalo napona i premalo tapkanja pete u ritmu muzike.

P.S. nisam maneken ni jednog distributera a i sam sam u potrazi za razumnom MM glavom. HOMC nije ni u kom slučaju opcija.

Fala na pažnjU

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nesto nisam za HO MC.Nije da imam neko veliko iskustvo,probao(imao) sam svojevremeno neki ortofon.Slab izlaz i pomalo od onog sto je napisao Lazar,nekako nejako.Po meni ili pravi MC ili dobar MM,al da ne generalizujem treba probati.Predpostavljam da je zelja da se promeni,ali adikt je solidna glava.Meni se nije sjajno sklopila,ali na drugom mestu slusana sa mojim gramofonom je zvucala odlicno.Neuporedivo sa visom klasom Mc-a na koju sam kasnije presao i koja me je naterala da zaboravim na MM zauvek,ali u svojoj klasi odlicno.

Benz se namece kao najbolje resenje zbog odnosa cena/kvalitet ali mozda nebi bilo lose da ga ipak probas od nekog ako je izvodljivo.Taj nizi output ume srecu da kvari,ja sam se vrlo brzo kurtalisao tog ortofona(mislim da je bio neki sa x oznakom) upravo zbog toga.Ako si već probao pa odgovara zanemari moj post.

P.s.Pominjana Audio tehnika ima neverovatno dobru cenu,ako imas Mc preamp uzeo bih je u obzir

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, RingeRaja said:

Itekako dobro svira Benz Micro Gold, ne verujem da ću menjati proizvođača kad se igla istroši, a po slikama ima još solidno dugo da traje.

884C2DCB-0E69-4495-94F4-2307DB66D541.jpeg

Pozdrav iz Dassie ;)

To je pretpostavljam bivsa Ivchina igla. Koliko u satima vec izdrzava?

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, pollux said:

To je pretpostavljam bivsa Ivchina igla. Koliko u satima vec izdrzava?

Pa znaš kako, otprilike pustim 2-3 ploče nedeljno, a uzeo sam je od njega pre sigurno 2 godine. Kod njega koliko se sećam nije mnogo radila, bila jako dobro očuvana.

Moje ploče su sve do jedne oprane u Knostiju sa tergitolom, trudim se da vodim računa.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, RingeRaja said:

Itekako dobro svira Benz Micro Gold, ne verujem da ću menjati proizvođača kad se igla istroši, a po slikama ima još solidno dugo da traje.

Pozdrav iz Dassie ;)

Слике говоре више од ко зна колико речи. Врх има меса да се деље ихај, још ако је ставиш на бољу ручку.  :thumbsup2

Поздрав из Престонице.  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...